Спеціальні потреби

Актуально

Норвезька компанія не сертифікуватиме судна, що обслуговують «Північний потік 2», через загрозу американських санкцій

Норвезька компанія з управління ризиками та сертифікації якості DNV GL припинила надання низки послуг російському газотранзитному проекту «Північний потік 2».

В четвер компанія видала заяву, в якій пояснила своє рішення обмежити співпрацю з проектом загрозою американських санкцій.

Минулого місяця Державний департамент США видав нові правила застосування санкцій проти газпромівського проекту - починаючи з 20 жовтня, обмеження поширились на тих, хто надає послуги, або фінансування для суден, що беруть участь в побудові газогону.

«Відповідно до цих нових вказівок, за нашими оцінками, діяльність із верифікації якості DNV GL, пов‘язана з суднами, або устаткуванням, що обслуговує «Північний потік 2» може підпадати під санкції. Таким чином DNV GL припиняє надання послуг, які можуть підпадати під PEESA [Закон США про Захист європейської енергобезпеки]», - наводить текст заяви компанії Reuters.

Санкції США, введені минулого року призвели до зупинки добудови останньої ділянки газопроводу, після того, як швейцарська компанія AllSeas не погодилась завершити добудову.

У вересні найбільша світова асоціація страхувальників перевезень Group of P&I Clubs заявила, що не буде надавати страхування суден, що беруть участь в побудові газпромівського проекту «Північний потік 2» а також «Турецького потоку», через загрозу американських санкцій.

США послідовно виступають проти «Північного потоку 2» і вбачають у ньому загрозу для диверсифікації енергопостачання в Європі а також для енергонезалежності України. Американські санкції проти цього проекту і, зокрема загроза їхнього впливу на треті компанії, неодноразово ставали предметом критики з боку Німеччини.

Держсекретар США Майк Помпео в інтерв‘ю виданню Bild наприкінці вересня оголосив, що США працюють над створенням коаліції з протидії добудові «Північного потоку 2».

«Північний потік 2 вигідний Росії, але створює ризик для Європи та зарожує Україні. Ми сподіваємось, що будівництво Північного потоку 2 не буде завершене. Ми працюємо над створенням коаліції, щоб цього не сталось», - заявляв головний дипломат США.

Дивіться також: Рекордна кількість людей у США - понад 83 тисячі - перебуває у лікарнях через ускладнення пов’язані з COVID-19. Відео

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG