Спеціальні потреби

Повідомляється про рейд алжирських військ на захоплений ісламістами енергетичний комплекс


Алжирські війська здійснили рейд на комплекс переробки природного газу в східному районі країни, який у середу захопили екстремісти, пов’язані з організацією аль-Кайда. Представник екстремістів заявив, що в атаці загинули 34 заручники і 15 терористів.

Подробиці ситуації невідомі. Мавританське агентство новин ANI повідомило, що отримало інформацію про кількість жертв у четвер від одного з екстремістів на газовому заводі.

За повідомленням, алжирські вертольоти заатакували екстремістів у час, колим вони намагалися залишити комплекс з деякими із своїх заручників. Проте екстреміст заявив інформаційному агентству, що щонайменше семеро західних заручників – живі.

Раніше алжирське інформаційне агентство повідомило, що з комплексу в Аменас утекло 30 алжирців. Інші джерела повідомили, що що втекли також деякі іноземці.

Пов’язані з угрупованням аль-Кайда ісламські екстремісти повідомили, що вони викрали до 41 іноземця на заводі в середу і що це була відплата за дії французьких військ в сусідньому Малі.

Представник угруповання, яке пов’язане з аль-Кайдою в ісламському Магрибі, заявив Голосу Америки в Малі, що серед заручників було семеро американців. Міністр оборони США Леон Панетта назвав викрадення робітників актом тероризму.

Серед викрадених працівників, як вважається, були також громадяни Великобританії, Франції, Японії, Норвегії та Ірландії.

Газовим комплексом частково керує британська фірма ВР. В оприлюдненій у четвер заяві ВР сказано що ситуація на комплексі «невирішена і делікатна». Як сказано, компанія співпрацює з органами влади у пошуках мирного врегулювання кризи.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG