Спеціальні потреби

Актуально

Борис Джонсон - історія хвороби з труднощами дихання і “бадьорим настроєм”

Борис Джонсон виступає на Давнінґ стріт 10, повернувшись до роботи по кількатижневій хворобі унаслідок зараження коронавірусом. 27 квітня 2020 р.

Британським прем'єр-міністр першим з поміж провідних державних керівників на власному досвіді дізнався, що таке Ковід-19.

55-річний Борис Джонсон визнав, що його життя було під загрозою і наголосив на цінності державної Національної системи охорони здоров’я, створеної після Другої світової війни.

Чутки виявилися близькими до правди: прем’єр-міністрові було серйозно погано, гірше ніж визнавали.

Він повідомив про виявлення у нього коронавірусу 27 березня; 5 квітня його госпіталізували; 6 квітня перевели у реанімаційний відділ, де він провів три ночі; 12 квітня він вийшов з лікарні і одужував у резиденції за межами Лондона; 27 квітня повернувся до роботи на Давнініґ стріт.

Сам факт зараження Бориса Джонсона та кількох інших посадовців у його уряді підкреслив реальність загрози коронавірусу і став ще одним доводом для карантинних обмежень в країні.

Хвороба прем’єр-міністра на думку коментаторів у Британії навіть принесла певну політичну користь, бо співчуття до прем’єр-міністра сприяло згуртуванню суспільства, яке донедавна було зосереджене на розколі довкола Брекзиту.

Після госпіталізації прем'єр-міністра, а особливо коли стало відомо про його переведення до реанімації, у британській пресі лунали застереження про те, наскільки повною була інформація про його справжній стан.

Офіційні повідомлення про перебіг хвороби Джонсона поміщалися у два - три речення і майже кожного разу містили наголошування про його “бадьорий настрій”.

Близька до опозиційної Лейбористської партії газета Guardian зауважила, що “настирливо піднесені заяви з Давнінґ стріт суперечили тому, що було відомо приватно”.

Деякі репортери порівняно м’яко, але скаржилися, що враження, яке намагалися створити урядові речники, часами було оманливим.

“...6 квітня справи почали нагадувати колишній Радянський Союз. У той час як прем’єр-міністр ледве дихав, його помічники наполягали журналістам, що той активно працював з урядовими документами”, - дорікає Guardian.

(Британці) знають, як розшифровувати такі повідомлення.
Джеймс Шерр

Але, наприклад, британський коментатор Джеймс Шерр належить до тих, хто вважає, що такий спосіб офіційного інформування відповідає очікуванням пересічних британців, які на його думку “знають, як розшифровувати такі повідомлення”.

“За загальноприйнятою британською традицією офіційні коментарі про хворобу голови уряду або монарха повинні з'являтися не надто часто, бути стриманими і підбадьорливими”, - вважає Шерр.

Окремі застереження критиків стосувалися того, що упродовж майже тижня було не зовсім зрозуміло, чи мала Велика Британія дієспроможного керівника, якщо не рахувати 94-річної королеви Єлизавети Другої з її символічними повноваженнями голови держави.

Згідно з офіційними заявами Джонсон доручав міністру закордонних справ Домініку Раабу “заміняти” прем’єр-міністра “там де треба”, але Рааб ніколи не був оголошений виконувачем обов’язків прем'єр-міністра.

Одним з позитивних наслідків хвороби Бориса Джонсона називають те, що проблеми зі здоров’ям прем’єр-міністра додали переконливості закликам уряду виконувати умови карантинну.

Тепер - після місяця порівняно жорстких карантинних обмежень від прем’єр-міністра очікують лідерства у визначенні того, коли і як ті обмеження знімати.

Джонсону доведеться зважувати загрозу від коронавірусу, яку він пережив особисто, із загрозою розвалу економіки, якщо уряд не знайде способу досить швидко перезапустити машину, яка майже завмерла.

Офіційно британський уряд зобов’язаний переглянути карантинні обмеження 7 травня, але від політиків та коментаторів лунають припущення, що уряд ймовірно буде вимушені піти на окремі послаблення швидше.

Дивіться також: Вікно в Америку. Як "СТО" емігрантів з України виживає на карантині

Вікно в Америку. Як "СТО" емігрантів з України виживає на карантині
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

Всі новини дня

Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії. Відео

Психологічна реабілітація - один з базових елементів відновлення бійців на ротації. Нещодавно Київський кінно-реабілітаційний центр запросив бійців з передової на сеанс іпотерапії.

У Радбезі ООН провели спецзасідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні. Відео

У Раді Безпеки ООН провели спеціальне засідання, присвячене гуманітарній ситуації в Україні.

Потужний землетрус у Туреччині і Сирії. Вашингтон надсилає дві групи рятувальників. Відео

Вашингтон надсилає до Туреччини дві групи рятувальників для пошуку вцілілих і ліквідації наслідків. Про це повідомив представник Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

ПВК "Вагнер" все складніше вербувати в'язнів на війну РФ в Україні - медіа

Кладовище найманців ПВК "Вагнер" у Краснодарському краї, Росія, 22 січня 2023. REUTERS/Stringer

У російських тюрмах усе менше добровольців воювати в Україні у складі ПВК "Вагнер" на тлі повідомлень про великі втрати серед в'язнів, тому видання Євгена Пригожина розпочали піар-кампанію за участі ув'язнених, які вижили на війні та вже повернулися додому. Про це пише незалежне російське видання "Медіазона".

Журналісти зазначають, що якщо раніше Пригожин агітував особисто, тепер "посилає підлеглих". "Цього разу добровольців набагато менше: якщо після першого візиту Пригожина на війну записувалися по кілька сотень ув'язнених, то тепер це швидше кількадесят. В'язні кажуть, що вже не дуже вірять у помилування, а новини та розмови із завербованими переконують їх, що ризик загибелі дуже високий".

Нині координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі під час брифінгу заявив, що у тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений особисто Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії".

Як зазначає Радіо Свобода, про другу хвилю набору до ПВК "Вагнер" раніше писали правозахисник і колишній політвʼязень Іван Асташин, видання "Верстка" та кілька телеграм-каналів.

Скільки загалом людей було завербовано на війну з російських колоній, достеменно не відомо. Федеральна служба виконання покарань повідомляла про скорочення торік кількості увʼязнених майже на 30 тисяч осіб. На початок лютого "Медіазона" змогла підтвердити загибель 823 завербованих увʼязнених, хоча реальні цифри можуть бути значно більшими.

Найманців угруповання підозрюють у скоєнні численних воєнних злочинів. З весни 2022 року у медіа почала зʼявлятися інформація, що ПВК вербує увʼязнених у російських колоніях для участі у війні з Україною в обмін на помилування. Як це оформляється юридично, досі невідомо. Кремль заявив, що ця інформація засекречена.

Місце в кремлівській ієрархії та соляні копальні - Білий дім про "егоїстичний" інтерес Пригожина у боях за Бахмут

Центр ПВК "Вагнер", що пов'язують із російським бізнесменом Євгенієм Пригожиним. Фото: AP Photo, File

У тяжких боях за Бахмут найбільше зацікавлений очільник російської приватної військової компанії "Вагнер" Євгеній Пригожин - "через егоїстичну особисту вигоду з метою підвищити свій високий статус у кремлівській ієрархії". Так ситуацію прокоментував координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі.

Кірбі також наголосив на економічній вигоді, яку, за інформацією посадовця, планує отримати Пригожин - через місцеві соляні та гіпсові копальні.

"Через цей егоїстичний інтерес Пригожин не боїться кидати у бій в'язня за в'язнем", - сказав Кірбі під час брифінгу про залучення засуджених до лав "Групи Вагнера". Посадовець додав, що США зосереджуватимуться на тому, щоб продовжувати надавати Україні необхідну безпекову допомогу для її успіху на полі бою і зокрема довкола Бахмута.

Соляне родовище Артемівське у Бахмуті площею 179 квадратних кілометрів одним з найбільших у Європі. Місцеві соляні шахти належать державному підприємству "Артемсіль", лідеру на українському ринку й експортеру до 20 країн, допоки воно не припинило виробництво через кілька місяців після російського вторгнення. З моменту заснування наприкінці XIX століття підприємство видобуло понад 280 мільйонів тонн солі. Шахти досягають глибини 200-300 метрів і мають тунелі загальною довжиною 300 кілометрів.

За інформацією Reuters, соляні шахти можуть стати комерційно прибутковим активом, а також росіяни планують використовувати їх для зберігання боєприпасів і зброї поза зоною дії українських ракет.

Раніше президент Росії Володимир Путін підписав указ, що дозволяє мобілізацією росіян, які мають непогашену судимість за вбивства та інші тяжкі злочини, передбачені Кримінальним кодексом РФ.

Як повідомляв Голос Америки, Сполучені Штати оголосили санкції проти ПВК "Вагнер" та Пригожина. Міністерство фінансів США назвало "Групу Вагнера" міжнародною злочинною організацією.

Також Сполучені Штати звинувачували російських найманців в експлуатації природних ресурсів у Центральноафриканській Республіці, Малі, Судані, аби допомогти фінансувати війну Кремля в Україні.

У статті використано матеріали Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG