Спеціальні потреби

Актуально

Збільшується кількість британців, які хотіли б повторного референдуму щодо виходу з ЄС

Прем’єр-міністр Великобританії Тереза Мей

На прем’єр-міністра Великобританії Терезу Мей збільшується тиск, щоб провести другий референдум про вихід країни з Європейського Союзу. Ця пропозиція має дедалі більшу підтримку в усіх політичних групах британського суспільства, включно з колишнім лідером Партії незалежності Найджелем Фараджем.

Зміна громадських настроїв відбувається на тлі зусиль прем’єр-міністра Мей, яка намагається досягти консенсусу серед колег у своєму поділеному кабінеті міністрів. Вона проводить ряд розмов цього місяця з міністрами у намаганні досягти угоди про те, які відносини вона хотіла б виторгувати у Європейського Союзу – найбільшого торговельного партнера Сполученого Королівства.

Її раніші спроби досягти консенсусу були без результатів .Серед міністрів немає єдності, що збільшує лише збентеження і страх перед Брекзитом. Деякі британські законодавці хочуть повного розриву зв’язків з Європою, інші надіються на збереження глибоких відносин, які залишили б Британію у спільному економічному ринку і в митному союзі, але поза політичними структурами і без права голосу про те, що вирішать установи ЄС, подібно до Норвегії.

Мей відкинула проведення другого референдуму для схвалення будь-якої угоди з блоком на основі, що другий референдум підірвав би переговори, заохочуючи європейців запропонувати погану угоду.

Лідер Партії праці Джеремі Корбин також відкинув думку про проведення другого референдуму.

Згідно з найновішим опитуванням громадської думки, 57 відсотків британців підтримали б повторення референдуму, тобто на 3% більше, ніж результати опитування, яке проведено у грудні.

Дивіться також: Електрокар Formula E чи гепард - хто швидший?

Електрокар Formula E чи гепард - хто швидший? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:01 0:00

Всі новини дня

Мецола закликала країни ЄС розглянути можливості надати винищувачі Україні

Архівне фото: Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявляє, що Євросоюз має перейти до наступного кроку і розглянути можливості надати винищувачі Україні.

«Ми надаємо військові допомогу і обладнання. Зараз країни-члени ЄС мають перейти до наступного кроку й розглянути можливості надати винищувачі і зброю дальньої дії. Наша відповідь має бути пропорційна загрозі, а вона – дуже велика», – заявила Мецола перед виступом президента України Володимира Зеленського у Європарламенті.

«Вам не потрібно переконувати всіх нас у тому, наскільки ці літаки важливі… Ми маємо вжити конкретних заходів, щоб наблизити перемогу і реальний мир. Ми маємо притягнути до відповідальності відповідальних за злочини. Хочу повторити обіцянку, дану мною, коли я приїхала минулого року до Києва, – ми з вами, ми є з вами і будемо з вами», – додала президентка Європарламенту.

Днем раніше, 8 лютого, під час зустрічі в Парижі президент України Володимир Зеленський закликав лідерів Франції й Німеччини «якомога швидше» надати Україні винищувачі, щоб відбити наступ Росії. Вони пообіцяли продовжувати підтримку України, в тому числі військову, «стільки, скільки буде потрібно» до перемоги.

Американсько-Українська Ділова Рада 30 років залучає інвестиції в Україну, і продовжує робити це у воєнний час. Відео

Збирати міни замість врожаю, терпіти фінансові збитки, але не згортати бізнес. Щонайменше 200 американських компаній продовжують працювати в Україні в умовах війни за підтримки однієї з найбільших торгових асоціацій – Американсько-Української Ділової Ради у Вашингтоні. 

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Більше

XS
SM
MD
LG