Актуально
Каліфорнія запровадила суворий карантин - він викликає спротив у деяких місцевих мешканців
Суворий карантин у Каліфорнії: чому деякі власники бізнесів і навіть шерифи відмовляються виконувати вимоги? Відео
Із ночі неділі у Каліфорнії розпочався новий суворий карантин, адже заповненість ліжок у відділеннях інтенсивної терапії через коронавірус досягла критичної межі. Закриті ресторани, перукарні, дитячі майданчики, зоопарки, музеї та інші бізнеси. Заборонено подорожувати і жити в готелях без необхідності, а також бачитись із людьми, з якими не живеш під одним дахом.
ми намагаємось бути проактивними, і я розумію, що це важко і матиме наслідки
"Те, що робить Каліфорнія, не унікально для країни. Навпаки, - заявив губернатор штату Гевін Ньюзом. - Але унікально те, що ми намагаємось бути проактивними, і я розумію, що це важко і матиме наслідки. Але це третя хвиля. Ми не очікуємо четвертої. Вакцини уже у дорозі".
Як повідомляв "Голос Америки", у кількох округах шерифи, а це виборна посада, відмовились виконувати карантинні вимоги. Самого губернатора звинуватили у лицемірстві.
Це "диктаторське ставлення до жителів Каліфорнії, поки він сам вечеряє в дорогих ресторанах, подорожує…", - у відеозверненні сказав Чад Б’янко, шериф округу Ріверсайд. "Ці закриття – сміховинні. Цифри, які використовують для цього, неймовірно сумнівні. Губернатор очікує, що ми арештовуватимемо всіх порушників, штрафуватимемо їх, закриватимемо їхні бізнеси, змушуватимемо їх сидіти вдома і забиратимемо в них їхні громадянські права, або інакше нас покарають".
Чимало власників і працівників закладів харчування, перукарень – приголомшені й бояться за власне майбутнє. "Це моя єдина робота, іншої немає, тож я просто сидітиму вдома", - каже офіціант Рауль Флорез.
Джо Поліскі, власник барбер-шопу, також непокоїться: "Я не впевнений, що ми повернемось до роботи 4 січня, як обіцяють. Я переживаю за перукарню, цирульників".
нам треба платити оренду, вона нікуди не зникає
Тим часом, інші власники закладів знаходять способи порушувати правила. Деніс Зенос формально змінив правила роботи – замість "відкриті для відвідувачів" на формат "закритого клубу" і зробив символічну вартість членства у "клубі" – 1 долар. "Це наш єдиний заробіток, нам треба платити оренду, вона нікуди не зникає. Це лише перший крок протистояння. Ми не дозволимо себе залякувати уряду, який задумав лихе", - каже Зенос.
При цьому вихідними неподалік Сан-Франциско батьки вимагали відкрити школи.
"Я працюю у лікарні і маю іти на роботу щодня, і двоє моїх маленьких дітей, один з яких навіть не вміє читати, повинні вчитись онлайн, вони зовсім не зацікавлені у школі, це жахливо", - каже Ліса, жителька Берклі.
При чому дехто з учасників протесту пов’язує закриття шкіл зі зростанням психічних розладів у дітей і підлітків. "У Дитячому шпиталі Окленда за останні два тижні ми бачимо зростання у 166 відсотків випадків, коли діти віком від 10 до 18 років надходять до відділень швидкої допомоги із суїцидальними думками чи після спроб суїциду", - розповідає Джін Нобл, директорка медичного центру у Сан-Франциско.
Я розумію це й ми цілком виконуватимемо вимоги, але це складно
Інші жителі штату кажуть: дотримуватимуться правил. "Я розумію це й ми цілком виконуватимемо вимоги, але це складно. Мій син обожнює майданчики. Сподіваємось, це лише на кілька тижнів, і все знову відкриється", - розповідає мати дворічного хлопчика Еллен Сканлон.
Вільям Каргілл, житель Сан-Франциско, погоджується: "Це виглядає як правильний крок, але також я розумію, що це буде складно і проблемно і не послідовно, але враховуючи неймовірне зростання випадків і шпиталізацій, нема іншого вибору".
У нас немає медсестер... Я не зможу врятувати ваше життя
Днями у Каліфорнії виявили понад 30 тисяч нових випадків COVID за добу, й місцеві лікарі бояться не лише переповнених шпиталів, а й того, що скоро буде нікому лікувати пацієнтів.
"У нас немає медсестер, - каже Джозефіна Ларіос, головна медсестра відділення невідкладної допомоги. - У нашому медичному центрі Санта Клара є місце, але не вистачає медсестер і лікарів. Я не зможу врятувати ваше життя".
За даними університету Джонса Хопкінса у США, станом на 8-ме грудня у США нарховується понад 284 тисячі випадків заражання COVID-19 та понад 1 мільйон 550 тисяч смертей пов'язаних із хворобою.
Дивіться також: Доля Сенату США у руках виборців штату Джорджія
Всі новини дня
«Митці у війні». Відео
Власний досвід проживання війни змушує до пошуку нової мистецької мови. «Митці у війні» - програма, започаткована у Львові, існує завдяки донатам, підтримує митців, які працюють в Україні та заохочує їх повертатися до творчості.
"Готові відповісти подальшими санкціями" - ЄС про ядерні заяви Путіна

Розміщення російської тактичної ядерної зброї у Білорусі означатиме "безвідповідальну ескалацію та загрозу європейській безпеці", і Євросоюз "готовий відповісти подальшими санкціями". Про це заявив верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Він додав, що "Білорусь ще може це зупинити, це їхній вибір".
Намір Кремля засудила й Франція. Там закликали Москву проявити "відповідальність" і скасувати "дестабілізуюче" рішення. "Після порушення Росією... договору New START, ця угода є додатковим елементом підривання міжнародної архітектури контролю над озброєннями та стратегічної стабільності в Європі", - йдеться у заяві МЗС країни.
Міністерство закордонних справ Німеччини заявило, що заява президента Путіна є "спробою залякування". "Порівняння, проведене президентом Путіним щодо розподілу ядерних сил НАТО, вводить в оману і не може бути використане для виправдання кроку, оголошеного Росією", – заявили у Берліні і нагадали про зобов'язання Білорусі за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.
Зовнішньополітичне відомство Литви заявило, що "в якості одного із заходів у відповідь [заяві Кремля] Литва закликатиме до введення нових санкцій". "Разом зі своїми євроатлантичними партнерами Литва вирішить, як реагувати на ці мілітаристські плани російського та білоруського режимів", - йдеться в заяві міністерства.
Раніше у відповідь на заяву Кремля МЗС України звернулось до держав Групи Семи та ЄС "попередити білоруську владу про далекосяжні наслідки для Білорусі у разі її згоди прийняти на своїй території тактичну ядерну зброю від Росії".
"Україна очікує на ефективні дії щодо протидії ядерному шантажу Кремля з боку Великої Британії, Китаю, США та Франції, зокрема і як постійних членів Ради Безпеки ООН, які несуть особливу відповідальність за недопущення погроз агресії з використанням ядерної зброї", - йдеться у заяві Києва поряд із вимогою негайно скликати позачергове засідання Ради Безпеки ООН.
Як повідомляв Голос Америки, НАТО назвало ядерну риторику Москви "небезпечною та безвідповідальною", але там додали, що "не помітили жодних змін у ядерній позиції Росії, які б змусили їх скоригувати нашу власну". В Білому домі заявили, що не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь. Також міністерство оборони США заявило, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю, а також пообіцяли далі "стежити за цією ситуацією".
У статті використано матеріали AFP, Reuters
Jam Factory – центр сучасного мистецтва. Відео
Jam Factory – це центр сучасного мистецтва у будівлях фабрики, зведених у ХІХ столітті. Попри війну, його будівництво відновили у Львові. «Цей неоготичний стиль старої фабрики несе у собі дивовижний шарм», - каже історик та засновник арт-центру Гаральд Біндер.
- Голос Америки
У Білому домі не бачать ознак переміщення російської ядерної зброї в Білорусь

Відповідаючи на запитання журналістки каналу CBS про обіцянку президента Росії Володимира Путіна розмістити тактичну ядерну зброю в Білорусі, координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки Джон Кірбі сказав: «Ми повинні за цим стежити та побачити, куди це піде».
«Ми не бачили жодних ознак того, що він виконав цю обіцянку або перемістив ядерну зброю. Насправді ми не бачили жодних ознак того, що він має будь-який намір застосувати ядерну зброю всередині України. Очевидно, ми погоджуємося, що ядерну війну не слід вести, жодну ядерну війну неможливо виграти. Очевидно, що це перетне важливий поріг. Я також хотів би вам сказати, що оскільки ми стежимо за цим, і ми стежимо за цим щодня, адже ми повинні, зважаючи на риторику, що лунає з Москви, і риторику, яка лунає з початку війни, - ми не бачили нічого, що змусило б нас змінити нашу стратегічну позицію стримування», - заявив Кірбі в програмі «Обличчям до нації» в неділю.
Як раніше повідомляв Голос Америки, Пентагон заявив, що немає ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю.
«Ми бачили повідомлення про оголошення Росії і продовжуватимемо стежити за цією ситуацією, - йдеться у суботній письмовій заяві прес-служби Міністерства оборони, яку цитує агентство Reuters. - Ми не бачили жодних підстав коригувати нашу стратегічну ядерну позицію, а також жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Ми залишаємося відданими колективній обороні альянсу НАТО».
Про свій намір розмістити тактичну ядерну зброю у Білорусі Путін заявив в інтерв'ю, показаному на телеканалі «Россия-24» 25 березня.
За словами Путіна, білоруський керівник Олександр Лукашенко уже довгий час просив його розмістити таку зброю в країні. Як заявив російський президент, до 1 липня має завершитися будівництво в Білорусі сховища для тактичної ядерної зброї. Крім того, Білорусі передано ракетний комплекс «Іскандер», який може використовувати цю зброю, та літаки, які можуть нести ядерні ракети.
Вивчив українську через соцмережі: поради від американця. Відео
Американець Зак Нельсон вивчив українську мову через соцмережі. Він каже: "Я дуже-дуже люблю українську мову і дуже цікавлюся діалектами".
Форум