Спеціальні потреби

Папа закликав священиків відпускати жінкам гріх аборту

  • Голос Америки

Папа Франциск закликає священиків відпускати жінкам «гріх аборту» під час прийдешнього «Святого року милосердя». Цей крок іде врозріз із традиційною позицією Римо-католицької церкви.

У листі, опублікованому у вівторок у Ватикані напередні Святого року, що почнеться у грудні, Папа сказав, що «дехто сприймає аборт поверхово», але багато інших «вважають, що в них немає іншого вибору». Він заявив, що священики можуть відпускати гріх жінкам, які щиро каються.

Аргентинський понтифік сказав, що добре знає про тиск з вимогою перервати вагітність, з яким стикаються деякі жінки, додавши, що він «зустрів так багато жінок, які несуть у своєму серці шрам цього болючого рішення».

Католицька церква вважає аборт серйозним гріхом, що карається відлученням від Церкви та приреченням їх до пекла в потойбічному житті.

Франциск є першим неєвропейським Папою за 1300 років, і він першим виявив терпимість щодо заборонених тем, хоча й не виказав жодного наміру скасувати осуд абортів Католицькою церквою.

Консерватори всередині Церкви стривожені тим, що тон висловлювань Папи з цього питання менш суворий, аніж у його попередників.

Франциск сказав, що не можна відмовляти в Господньому прощенні тим, хто покаявся, і дав усім священикам владу відпускати гріх під час «Святого року милосердя», який триватиме з 8 грудня 2015 до 20 листопада 2016 року.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG