Спеціальні потреби

Актуально

"Чорне море - гаряча точка у змаганні між Росією та Заходом". Про що говорили на Сенатських слуханнях щодо регіону

На фото: корабель ВМС Великої Британії OPV Trent у Чорному морі під час військових навчань Sea Breeze 2020

Чорне море є гарячою точкою у змаганні між Росією та Заходом в ході розширення трансатлантичної спільноти. Про це, відкриваючи слухання у Комітеті Сенату США із міжнародних відносин присвячених безпеці Чорноморського регіону, заявила сенаторка-демократка Джинн Шагін.

За словами Шагін, Росія ставиться до Чорного моря, як свого внутрішнього моря.

"Росія має історію ведення війни та використання протизаконних та агресивних піходів для просування контролю у регіоні, та обмеженні на південних кордонах НАТО", - відзначила сенаторка, згадавши агресію Росії щодо Грузії, України.

"Росія була та лишається готовою використовувати економічну, війскову та політичну силу для перешкоджання розширенню НАТО та задля розширення власного контролю у Чорному морі", - вказала Шагін.

Слухання на яких виступила низка експертів, серед іншого, стосувались варіантів посилення стратегії США та НАТО в регіоні.

У своїх свідченнях експерт американського аналітичного центру "Атлантична Рада" Ян Бжезинський вказав, що накопичення Росією військових сил поблизу України продовжує становити загрозу для неї та безпеки регіону.

Експерт закликав США розширити зусилля щодо посилення збройних сил України та Грузії. За його словами, НАТО також має розширити присутність в Україні та Грузії за рахунок розміщення сухопутних підрозділів та підрозділів ВПС для навчань та підготовки.

Бжезинський також закликав вказати Україні та Грузії чіткий шлях до членства у НАТО.

"Ефективна стратегія щодо Чорного моря має надати Україні та Грузії чіткий та однозначний шлях до членства у НАТО", - відзначив експерт.

Голова аналітичного центру CEPA Аліна Полякова у своїх свідченнях вказала на те, що саме Україна стикається із найбільш прямою та негайною загрозою у регіоні. Експерткиня вказала і на використання Росією енергетики, як інструменту впливу.

У своїх рекомендаціях Полякова, серед іншого, закликала до створення оперативного центру у регіоні, інвестицій (з пріоритетом для України, Молдови, та Грузії). Вона також закликала до збільшення зусиль за межами дискусії щодо плану дій щодо членства у НАТО.

Дослідник аналітичного центру "Центр Нової американської безпеки" Джим Таунсенд у своїх свідченнях вказав, що для протидії та стримуванню дій Росії у регіоні Чорного моря, США та НАТО "потрібно розробити стратегію, яка охоплює не лише військові дії, але і економічну, політичну допомогу та допомогу щодо розвитку".

Експерт також закликав до збільшення безпекової допомоги Румунії, Болгарії, Грузії, та Україні. За його словами, цим країнам для придбання необхідних для оборони технологій необхідна фінансова допомога.

Як повідомляв "Голос Америки", раніше цього місяця міністр оборони США Ллойд Остін відвідав низку країн регіону Чорного моря, включно із Україною.

Перебуваючи в Україні, міністр оборони США заявив, що Вашингтон з союзниками віддані підтримці права України визначати власне майбутнє, без будь-якого зовнішнього втручання.

Остін також наголосив, що жодна третя країна не має права накладати вето на прагнення України вступити в НАТО.

Дивіться також: На якому етапі перебуває розслідування вбивства журналіста Вадима Комарова

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG