Спеціальні потреби

Роковини висадки союзницьких військ у Нормандії


Вшанування пам’яті учасників D-Day

У понеділок минає 72 річниця висадки союзницьких військ на 80-кілометровий відтинок французького узбережжя, що вкінці довело до перемоги над нацистами під час Другої світової війни. В англомовному світі ця подія відома як D-Day.

Приблизно 160 тисяч союзницьких військовослужбовців висадилися на узбережжя Нормандії 6 червня 1944 року. Це була найбільша в морська операція у військовій історії. Протягом дня загинуло 4500 військовослужбовців, але операція довела до перемоги союзницьких військ у Європі.

В операції висадки військ взяло участь понад п’ять тисяч кораблів і суден та 13 тисяч літаків. Висадка розпочалася незабаром після півночі ризикованою повітряною операцією, яку розпочали 101 і 82 повітряно-десантні дивізії. На світанку тисячі союзницький військовослужбовців з з десянтних плавзасобів атакували узбережжя Франції, незважаючи на запеклий вогонь німецьких оборонців.

Американський генерал Двайт Айзенгавер, який був верховним командувачем союзницький військ у Західній Європі, назвав операцію кампанією, в якій «ми не погодимось на ніщо інше, як на повну перемогу».

Дивіться також: Десятки американців 2 роки працюватимуть в українських селах

Десятки американців 2 роки працюватимуть в українських селах. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Відео - найголовніше

Як працює екіпаж бойового гвинтокрила ЗСУ. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:10 0:00
XS
SM
MD
LG