Спеціальні потреби

Актуально

Доповідь аудиторів ЄС закликає зосередитись на подоланні урядової корупції в Україні

На фото: Прапор над Верховною Радою України. 2016-й рік

Європейському Союзу варто приділити увагу подоланню урядової корупції в Україні. На це вказує оприлюднена напередодні доповідь Європейського суду аудиторів (ECA). Сайт установи вказує, що вона є зовнішнім аудитором ЄС. "Ми працюємо поза впливами, які можуть негативно вплинути, або створити враження негативного впливу на наші професійні рішення", - відзначає організація.

У ECA назвали нинішю підтримку ЄС реформ в Україні неефективною для боротьби з корупцією, зокрема в уряді.

Доповідь також рекомендує: оцінити та відкорегувати підтримку громадянського суспільства та журналістів розслідувачів; сприяти усуненню перепон вільній та справедливій конкуренції; покращити моніторинг; запровадити жорсткіші вимоги для продовження підтримки.

Доповідь відзначає, що специфічною рисою корупції в Україні є приватизація держави (англ. state capture - прим. ГА) з боку груп потужних політичних та економічних еліт, які мають пірамідальну структуру та укорінені у державних інституціях та економіці.

"Хоча основні документи ЄС згадують боротьбу з корупцією, вони не згадують окремо значну корупцію (англ. grand corruption також перекладається, як "урядова корупція", та "корупція, яка зачіпає уряд" - прим. ГА). “Значна корупція” визначається, як зловживання владою високого рівня, яка створює переваги для небагатьох, та завдає значної та масштабної шкоди індивідам та суспільству. Олігархи та групи влпиву є коренем цією корупції. Значна корупція та приватизація держави (англ. state capture - прим. ГА) заважають конкуреції та зростанню та шкодять демократичному процесу", - вказує доповідь.

Документ наголошує, що значна корупція є наслідком нестачі верховенства права та поширеного впливу олігархів, а також суперечить цінностям ЄС та створює значні перепони для уряду України. Доповідь також відзначає - значна корупція є основою для поширеної корупції на нижчих щаблях.

Як повідомляє "Укрінформ", у п'ятницю речниця Європейської Комісії Ана Пісонеро, коментуючи доповідь, назвала успішними зусилля України щодо боротьби з корупцією, але вказала на необхідність продовження реформ.

У статті використано матеріали "Укрінформ".

Дивіться також: Іммігрант з України придумав, як показати найкращих скейтбордистів та дати їм підзаробити

Всі новини дня

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Генсек НАТО закликав США бути готовими до довгої війни РФ в Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ у Вашингтоні, США, 8 лютого 2023. Фото: AP Photo/Jacquelyn Martin

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ зустрівся із міністром оборони США Остіном Ллойдом. “Нам потрібно бути готовими до довготривалої перспективи, щоб підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, - сказав генсек під час прес-конференції за результатами зустрічі у Вашингтоні.

Столтенберґ також привітав дії адміністрації президента Байдена і особливо двопартійну підтримку, яку відчув особисто під час зустрічах у Конгресі США під час свого візиту сьогодні.

Генсек нагадав, що перемога Путіна могла б стати сигналом іншим авторитарним режимам, зокрема в Азії, що вони можуть досягти своїх цілей, застосовуючи військову силу: “Це зробило б світ небезпечнішим і вразливішим. Отже, в інтересах нашої національної безпеки, слід забезпечити, щоб Україна діяла як суверенна незалежна держава”.

Столтенберґ подякував Сполученим Штатам та особисто Ллойду Остіну “за непохитне лідерство у наданні підтримки Україні”. Ця підтримка щодня змінює ситуацію на полі бою і є критичною для самооборони України, наголосив генсек НАТО.

Очільник Пентагону повідомив, що у розмові зі Столтенбергом йшлося "про гостру загрозу з боку Росії". Йшлося і про “спільні виклики, включаючи безпекові занепокоєння щодо Китайської Народної Республіки”.

Дивіться також:

"Надання зброї - це процес, що розвивається" - Блінкен відповів на питання про літаки для України

F-16 ВПС Польщі під час авіашоу Wings Over Baltics 2019. Фото: REUTERS/Ints Kalnins

Держсекретар США Ентоні Блінкен відповів на питання про перспективу надання літаків Україні. Зокрема, про процес надання зброї Україні держсекретар зауважив що йдеться про “процес, що розвивається”.

“Ми продовжуватимемо у тісній співпраці з українцями і партнерами робити висновки про те, що, на нашу думку, потрібно Україні та що може бути найбільш ефективним сьогодні”, - сказав Блінкен під час спільної прес-конференції з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, що відбулась у середу у Вашингтоні.

За словами держсекретаря, військова допомога Україні під час війни змінювалася відповідно до того, як мінявся характер агресії Росії.

“Так само змінювалася і наша підтримка, ми завжди хотіли переконатися, що Україна має в своїх руках обладнання, яке їй знадобиться для захисту у цей момент. Не менш важливим є вміння українців ефективно його використовувати. І це вимагає, в деяких випадках, серйозної підготовки. І, нарешті, все це потрібно об’єднати в єдину цілісну стратегію”, - сказав Блінкен.

Як повідомляв Голос Америки, прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час прес-конференції із президентом України Володимиром Зеленським сказав, що сьогодні розпочато програму навчання українських пілотів у Британії.

Більше

XS
SM
MD
LG