Спеціальні потреби

Перші 7 країн ЄС почали використання COVID-сертифікатів, щоб позбутися обмежень на подорожі у Європі


Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан демонструє угорський сертифікат імунізації проти COVID-19 під час візиту в Лондоні 28 травня 2021 р.

Європейський Союз оголосив про початок дії системи так званих COVID-сертифікатів, що мала б сприяти скасуванню обмежень на подорожування у Європі, які були запроваджені в умовах пандемії.

Вчасні приготування дозволять системі запрацювати до 1 липня і ЄС зможе знову відкритися для літа.
Тієрі Бретон, комісар ЄС з питань внутрішнього ринку

1 червня система почала діяти в Болгарії, Греції, Данії, Німеччині, Польщі, Хорватії та Чехії і до 1 липня має охопити всі 27 країн ЄС, а також Ісландію, Норвегію, Ліхтенштейн, Швейцарію.

Українські урядовці заявляли, що Україна також хоче долучитися до європейської системи.

«Сім країн членів - це гарний початок. Я заохочую інших долучатися якомога швидше. Вчасні приготування дозволять системі запрацювати до 1 липня і ЄС зможе знову відкритися для літа», - закликав комісар ЄС з питань внутрішнього ринку Тієрі Бретон.

Європейські COVID-сертифікати, які можуть бути у цифровому або у паперовому вигляді, підтверджуватимуть щеплення проти COVID-19, отримання негативних результатів аналізів на коронавірус, а також одужання від COVID-19.

ЄС наполягає, що система COVID-сертифікатів не означатиме, що людям, які не мають щеплень, заборонятимуть подорожувати у Європі.

Правила системи передбачають визнання щеплень вакцинами, які затверджені Європейським агентством лікарських засобів: Pfizer/BioNTech COMIRNATY, Moderna,Vaxzevria (AstraZeneca), Janssen.

Європейські COVID-сертифікати мають бути безкоштовні, подавати інформацію місцевою мовою, а також англійською.

Дивіться також: Чому додатки для побачень заохочують американців вакцинуватися? Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG