Спеціальні потреби

Актуально

Європейські лідери зважують загрозу повторної хвилі COVID-19 і ознаки економічної кризи

Президент Європейського центрального банку Крістін Лаґард каже, що "єврозона постала перед скороченням економіки, масштаби і швидкість якого є небувалими в мирний час”.

Загроза небувалої економічної кризи підштовхує європейські країни до поступового послаблення карантинних обмежень, хоча фахівці і політики застерігають про загрозу коронавірусу.

Німеччина змогла вистояти в умовах пандемії коронавірусу набагато краще за інші великі країни Європи, і цього тижня там вже дозволили роботу дрібних крамниць, а з наступного двері відчинять церкви, музеї та дитячі майданчики, і в найближчі дні очікують дати відкриття шкіл.

...Нам потрібно мати систему раннього попередження і бути готовими до дій.
Анґела Меркель

Система охорони здоров’я в Німеччині виявилася ефективною у проведенні масових аналізів населення на коронавірус, і в поєднанні з суворим карантином та якісним лікуванням країна досягла одного з найнижчих рівнів смертності від COVID-19.

Але канцлер Анґела Меркель нагадує німцям про збереження загрози нової хвилі епідемії коронавірусу і закликає до обачності.

“Якщо на графіку лінія рівня кількості нових заражень знову різко підніметься, нам потрібно мати систему раннього попередження і бути готовими до дій”, - сказала Меркель.

Німецькі виборці оцінили діяльність Анґели Меркель в умовах епідемії підвищенням схвалення її роботи до майже 40% - найвищого рівня за три роки.

Карантин і криза

Політичним лідерам Європи доведеться шукати баланс між стримуванням коронавірусу і підтримкою економіки, яка вже зазнала небувало різкого з часів Другої світової війни скорочення.

Європейський центральний банк заявив, що кризова ситуація в країнах єврозони буде до кінця цього року і ймовірно триватиме в 2021 році.

“Єврозона постала перед скороченням економіки, масштаби і швидкість якого є небувалими в мирний час”, - сказала президент ЄЦБ Крістін Лаґард, спрогнозувавши 12% падіння ВВП у поточному році.

За даними ЄС за перші три місяці цього року ВВП Франції вже скоротився на 5,8%; Іспанії на 5,2%; Італії на 4,7%.

В Європі лунають застереження, що використання фінансових важелів Європейського центрального банку і вже оголошених урядами кроків на підтримку економіки може виявитися замало.

Як і в часи фінансової кризи 2008-09 років Європа поділилася на табір багатших держав півночі, котрі порівняно краще дали раду епідемії, і табір бідніших та обтяження боргами держав півдня, які виявилися більше ураженими Ковід-19.

Південні країни на чолі з Францією вимагають більшої солідарності в ЄС і зокрема випуску так званих “корона облігацій” - спільних боргових зобов’язань, які мали б гарантувати усі країни союзу.

Але до цього часу північна Європа не наважується брати на себе гарантії сплати по облігаціях, які полегшили б запозичення для південних урядів, яким більше бракує коштів.

На британських островах

Відокремленість Великої Британії від європейського континенту десятками кілометрів води не вберегла британців від епідемії і вихід з ЄС не означає, що британська економіка ізольована від кризи європейських сусідів.

Борис Джонсон повернувся до роботи 27 квітня, прохворівши кілька тижнів на Ковід-19
Борис Джонсон повернувся до роботи 27 квітня, прохворівши кілька тижнів на Ковід-19

Ілюстрацією британської вразливості став сам прем’єр-міністр Борис Джонсон, який заразився коронавірусом і кілька тижнів не зміг виконувати обов’язки керівника уряду.

30 квітня він вперше за місяць провів прес-конференцію, на якій заявив, що карантин в країні треба ще зберігати, хоча обнадіяв співгромадян сповільненням епідемії.

“Я сьогодні вперше можу підтвердити, що ми пройшли пік цієї хвороби. Пік минув, ми на шляху зниження, і є багато підстав для надій на подальшу перспективу”, - сказав Джонсон.

Британія має другий у Європі за чисельністю показник смертності від COVID-19 - 26 771 померлих.

Борис Джонсон, виправдовуючи політику свого уряду, доводить, що ситуація могла бути набагато гіршою.

Прем’єр-міністр наполягав, що катастрофічні прогнози про переповнені лікарні та півмільйона смертей наразі не здійснилися, завдяки “величезним колективним зусиллям”.

“Зараз життєво важливо, щоб ми не втратили контроль і не опинилися перед другою, ще більшою горою”, - сказав Джонсон.

Борис Джонсон пообіцяв, що лише наступного тижня уряд подасть “набір варіантів” поступового виходу з карантину.

Він не наважився називати конкретні дати чи кроки.

Дивіться також: Як бізнес українських автомеханіків виживає у США в умовах карантину

Як бізнес українських автомеханіків виживає у США в умовах карантину. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:01 0:00

Всі новини дня

ВООЗ не виключає спалаху холери у затоплених районах України  

Херсон, 6 червня 2023 року REUTERS/Alina Smutko

Про можливі спалахи низки інфекційних хвороб та ризики для здоров'я населення, через змушену перерву у медичному забезпеченні на в затоплених регіонах України попереджають фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Відповідаючи на запитання про можливий спалах холери в Україні, співробітниця ВООЗ Тереза Закарія відповіла, що ризик спалаху існує, оскільки збудник існує в навколишньому середовищі. За її словами, ВООЗ співпрацює з Міністерством охорони здоров’я України, щоб запровадити механізми, які гарантуватимуть постачання вакцин в Україну, у разі потреби.

"Ми намагаємося відреагувати на досить широкий спектр ризиків для здоров’я, які пов’язані з повенями, починаючи від травм, утоплень до захворювань, що передаються через воду, а також до потенційних наслідків перерви в лікуванні хронічних хвороб", – додала вона.

Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебреєсус на брифінгу у четвер наголосив, що "не варто недооцінювати вплив регіональних систем водопостачання, санітарії та охорони здоров’я".

"ВООЗ поспішила на підтримку (української – ред.) влади та медичних працівників для впровадження профілактичних заходів від захворювань, що передаються через воду, та для посилення моніторингу хвороб", - слова гендиректора ВООЗ цитує видання Reuters.

Директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Раян заявив, що оперативна присутність їхніх фахівців є «в основному» на українському боці розливу води.

За його словами, ВООЗ пропонувала допомогу на територіях, контрольованих Росією, втім російська влада запевнила їх, що люди, які живуть на окупованих росіянами територіях, «перебувають під хорошим наглядом, про них добре піклуються, добре годують (і) добре підтримують», - розповів директор ВООЗ з надзвичайних ситуацій Майк Раян.

Втім речник управління ООН з координації гуманітарних питань в Україні Савіано Абреу у четвер повідомив, що на окупованих Росією територіях місцеві мешканці "застрягли" у повністю затоплених районах.

"Поширення повені є масштабним, і вода продовжує надходити. Ми знаємо про людей, особливо в районах, які зараз контролює Росія, принаймні із зображень, які ми бачили, та інформації, яку ми зібрали, що люди дійсно застрягли так в районах, які повністю затоплені, без будь-яких засобів для виїзду", - сказав представник ООН.

Раніше в четвер МЗС України повідомило, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та координаторка системи ООН в Україні Деніз Браун домовились про формування груп під координацією ООН для надання гуманітарної допомоги та евакуації людей з окупованих територій лівого берега Дніпра, які є затопленими. Щоб це сталося, Росія має надати гарантії безпеки рятувальникам та допустити їх до окупованих територій, кажуть в організації.

Допомога Британії постраждалим від повеней в Україні прийде через ООН та Червоний Хрест - Ріші Сунак

"Ми ще раніше надали кошти ООН та Червоному Хресту на подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон на допомогу постраждалим", - заявив Ріші Сунак. Фото: Reuters/Kevin Lamarque

Прем’єр-міністр Британії Ріші Сунак під час візиту до Вашингтона назвав руйнування Каховської дамби "жахливим" і повідомив, що британська розвідка ще встановлює відповідальних за скоєне.

"Ми все ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять. Ми ще раніше надали кошти для Організації Об’єднаних Націй і Червоного Хреста, передбачаючи подібні інциденти. Зараз ці ресурси переміщуються в регіон, щоб допомогти постраждалим сім’ям. Це жахливий вчинок, від якого постраждали сотні тисяч людей. Ми й надалі будемо підтримувати Україну", - заявив глава британського уряду.

У четвер, 8 червня, Ріші Сунак зустрічається у Білому домі з президентом США Джо Байденом. Як очікується, сторони обговорять, серед іншого, питання російської агресії в Україні, економічну безпеку, а також регулювання у світі розвитку штучного інтелекту.

Напередодні прес-секретарка Білого дому Карін Жан-П’єр заявила, що питання російського вторгнення в Україну буде пріоритетом їхньої зустрічі.

США та Велика Британія - серед найбільших донорів військової допомоги Україні, зокрема, в питанні підготовки українських пілотів на винищувачах четвертого покоління, серед яких – літаки F-16.

«Ми й надалі будемо підтримувати Україну», – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії. Відео

"Ми ще встановлюємо точну причину нападу на греблю в Україні. Але я хочу, щоб люди знали, що ми робимо свій внесок, підтримуючи українців у тому, що вони роблять", – Ріші Сунак, премʼєр-міністр Великої Британії

Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Фото 29 травня 2023 року. Український військовий проводить постріл поблизу Бахмута (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".

ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.

Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:47 0:00

У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.

Більше

XS
SM
MD
LG