Актуально
Європейці намагаються врятувати міжнародну ядерну угоду з Іраном

Міністри закордонних справ Великої Британії, Франції та Німеччини у понеділок у Брюсселі узгоджують кроки для порятунку міжнародної угоди, яка мала гарантувати відмову Ірану від створення ядерної зброї.
Керівники трьох провідних європейських держав заявили, що напруженість між Іраном з одного боку, та США і західними союзниками з іншого, загрожує збройним конфліктом.
Близький схід вже зараз є одним з найнестабільніших регіонів світу і, якщо сторони там мали б ядерну зброю, це становило б загрозу існуванню людства.Джеремі Гант, британський міністр закордонних справ
Минулого місяця Сполучені Штати були готові завдати ударів по іранським цілям після того, як іранці збили американський безпілотний літак.
Президент Дональд Трамп сказав, що скасував бойову операцію в останні хвилини, щоб уникнути очевидних людських жертв.
Міжнародна угода з Тегераном опинилася під загрозою, коли минулого року Трамп офіційно скасував американську участь і запровадив жорсткі санкції щодо Ірану, зокрема на продаж іранської нафти.
Перед брюссельською зустріччю Британія, Франція та Німеччина наголосили, що і далі підтримують угоду та закликали Іран та Сполучені Штати “діяти відповідально і шукати способи припинити зростання напруженості й поновити діалог”.
Британський міністр закордонних справ Джеремі Гант заявив, що глибоко стурбований напруженістю в районі Перської затоки, де британський військовий корабель минулого тижня був змушений втрутитись для захисту британського нафтового танкера від іранських суден.
Тим часом у Гібралтарі перебуває затриманий раніше британцями іранський нафтовий танкер.
Британський міністр сказав, що той танкер може бути звільнений, якщо Лондон отримає гарантії, що нафта з нього не призначена для Сирії, яка перебуває під європейськими санкціями.
Іранська угода
2015 року п’ять країн - членів Ради безпеки ООН, а також Німеччина підписали з Іраном угоду, яка знімала з Тегерану міжнародні санкції в обмін на іранські гарантії, що там не створюватимуть ядерну зброю.
Тегеран обіцяв обмежити деякі процеси на своїх ядерних об'єктах і допускати міжнародних інспекторів.
Британська газета Mail on Sunday минулої неділі опублікувала чергову частину конфіденційних звітів британського посла у Вашингтоні Кіма Даррока, в яких дипломат висловив думку, що Трамп відмовився від іранської угоди насамперед тому, щоб дошкулити своєму попереднику, Обамі.
Кім Даррок минулого тижня був змушений подати у відставку після того, як Дональд Трамп висловив обурення негативними оцінками його президентства і заявив, що не буде вести справ з тим послом.
Британська поліція оголосила, що почала розслідування того, як конфіденційна державна переписка потрапила до газети.
Кілька провідних часописів, а також провідні політики у Лондоні засудили чільного представника поліції, який вимагав, щоб газети утриматися від подальших публікацій документів.
Також до вашої уваги: Місяць, Марс: американські астронавти поділилися думками щодо майбутнього космічних подорожей
Всі новини дня
- Голос Америки
“Дипломатичне прикриття": реакція США на візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
Китай готує “дипломатичне прикриття" для звірств Росії в Україні. Так візит Сі Цзіньпіна до Москви прокоментував держсекретар США Ентоні Блінкен. Він висловив недовіру так званому мирному плану від Пекіна, який лідер Китаю планує обговорити під час візиту до Росії.
Артилерія від ЄС - коли Україна почне отримувати боєприпаси у межах нової угоди? Відео
Євросоюз досяг домовленості відправити Україні мільйон 155-міліметрових снарядів протягом року.
Труни, однотипні постери й російська пропаганда: у Вашингтоні провели "антивоєнний" мітинг

На вихідних поблизу Білого дому у Вашингтоні зібралися мітингувальники проти “нескінченних воєн”, які закликали, серед іншого, скоротити американську підтримку країн, постраждалих від війни, та загалом зменшити бюджет Міноборони США.
Щодо України, то учасники мітингу висловилися за переговори замість військового захисту. Кілька учасників по черзі розмахували російським прапором, виголошуючи тези російської пропаганди про те, що “ворогом є НАТО, а не Росія”.
Протестувальники тримали здебільшого однотипні, заготовлені організаторами постери із застереженнями проти війни з Іраном і Китаєм. Ці постери принесли на мітинг у великих чорних пакетах (як на фото) і роздали людям (на відео нижче видно, як частина людей відмовляється від пропозиції взяти постер).
Перехожим, які опинилися у цей день біля Білого дому, наполегливо роздавали постери. Деякі з них мали такі гасла: "Годуйте людей, а не Пентагон", "Україна. Націоналісти та фашисти, руки геть від Донецька та Луганська". Не всі погоджувалися брати участь у цьому.
Один з учасників протесту поділився із Голосом Америки джерелами, де черпає інформацію. “Найкращими гідами” для себе чоловік назвав Маркса і Леніна.
Інший мітингувальник запевнив, що має багато джерел інформації про війну, але не зміг згадати усі.
Організатори мітингу підготували муляжі трун з прапорами США, України та ще кількох країн. З цими домовинами вони пройшлися ходою біля Білого дому, а також заблокували ними вхід до Washington Post Building за «непохитну підтримку війни» газетою.
Протестувальники вимагали від журналістів видання висвітлити їх демонстрацію та пригадували війну в Іраку, критикуючи її висвітлення у ЗМІ.
Щодо ЗМІ, то мітинг знімали журналісти з Китаю та Росії, зокрема, телеканалу "Россия". Як уже писав Голос Америки, пропагандистські канали цих країн активно використовують подібні виступи та називають такі протести“справжніми голосами американського народу”. Хоча як свідчать опитування у США, найбільшими ворогами своєї країни американці вважають Китай та Росію.
Спростування та пояснення, чому подібний протест не є реальним відображенням настроїв американського суспільства, можна прочитати на сайті Української редакції Голосу Америки, у проєкті Поліграф.
Крім того, Голос Америки неодноразово писав про відсутність ознак готовності Росії до реальних перемовин. Аналіз про те, чому в Києві відкидають можливість перемовин із Москвою, Голос Америки писав в огляді "Чи варто Україні домовлятися з Росією?".
Організатори мітингу режисують ходу з "трунами" від Білого дому до будівлі пресвітеріанської церкви на Нью-Йорк авеню у Вашингтоні:
Участь у мітингу взяв і американський ІТ-інженер Дейв Трауб, який розповів Голосу Америки, що вважає справжнім соромом таку подію:
“Я прийшов сказати цим людям, що Україна - реальна, і війна реальна. Коли ви говорите “миріться з Росією”, то ви насправді кажете “здайте окуповані території для будь-яких звірств, які захоче зробити обвинувачений у воєнних злочинах Володимир Путін".
Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати.учасник мітингу Дейв Трауб
“Вони говорять деякі хороші речі, як, наприклад, вільна Палестина, економічна і соціальна справедливість… але здати Україну, щоб отримати ці речі, це не те, що потрібно робити. Просто ні, абсолютно ні”, - сказав Трауб.
Дейв Трауб прожив 12 років у Росії та має друзів як серед росіян, так і серед українців.
“Здати Україну Росії - це неприйнятно. Українці цього не допустять. Навіть якщо ми припинимо допомогу, вони продовжуватимуть воювати”, - сказав він.
Як повідомляв Голос Америки, у Вашингтоні та численних інших містах США упродовж року з часу вторгнення Росії до України регулярно відбуваються мітинги на підтримку України. Крім того, вашингтонські активісти практично щодня виходять з українськими прапорами до Білого дому (де відбувався і згаданий “антивоєнний мітинг”), щоб подякувати за надану підтримку та нагадати про злочини, які щодня здійснює російське військо в Україні.
Дивіться також: Мітинг біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні до роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну
США стурбовані, що Китай може підтримати план, який не передбачає виведення військ РФ з України

США висловлюють стурбованість тим, що Китай у Росії може домовлятися про перемир'я в Україні, при якому російські війська залишаться на окупованих територіях. Про це повідомив координатор Ради національної безпеки США зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі у понеділок, 20 березня.
«Ми стурбовані тим, що натомість Китай повторюватиме заклики до припинення вогню, коли російські сили залишатимуться на суверенній території України», – сказав Кірбі. - «Будь-яке припинення вогню, яке не стосується виведення російських військ з України, фактично ратифікує незаконні завоювання Росією».
Кірбі наголосив, що війна в Україні може закінчитися дуже швидко, як тільки Путін виведе війська з України.
Раніше сьогодні Державний секретар США Ентоні Блінкен також заявив, що без виведення російських військ з України мирний план Китаю не передбачатиме відновлення українського суверенітету і не буде конструктивним.
Держсекретар США прокоментував візит Сі Цзіньпіна до Москви. Відео
Ентоні Блінкен: «Те, що президент Сі їде до Росії через кілька днів після того, як Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента Путіна, дозволяє припустити, що Китай не відчуває відповідальності за притягнення Кремля до відповідальності за звірства, скоєні в Україні».
Форум