Актуально
Конкурс Євробачення 2021 почався у Нідерландах після пропущеного через COVID 2020 року

Початок телевізійного пісенного конкурсу Євробачення став однією з ознак поступового повернення до звичного життя у Європі після понад року карантинних обмежень, які ще зберігаються у більшості країн.
Конкурс був скасований у зв’язку з пандемією 2020 року, але тепер Нідерланди проводять тиждень концертів півфіналу, які закінчаться яскравим фіналом 22 травня у Роттердамі.
За правилами цьогорічного конкурсу концертну залу дозволять заповнювати не більше ніж на 20%.
Це означає, що туди впускатимуть до 3500 глядачів, які повинні підтвердити негативні результати тестів на коронавірус не більше ніж за 24 годин до події.
Виконавці та інші учасники зобов'язані утримуватися від контактів за межами своїх груп і проходити тестування на коронавірус кожних 48 годин.
Представники Польщі та Ісландії були вимушені ізолюватися після виявлення у їхніх групах заражених коронавірусом.
Усі учасники приготували відеозаписи своїх виступів на випадок, якщо вони не зможуть брати участь у фінальному концерті.
Представники 39 країн у Роттердамі змагаються за звання переможців, а також за право для своєї країни бути господарем конкурсу наступного року.
Українські виконавці беруть участь у Євробаченні з 2003 року і перемагали двічі.
Європа відкривається
У багатьох країнах Європи весна 2021 року співпала з активнішими темпами вакцинації від коронавірусу, і щеплення разом з карантинними обмеженнями привели до скорочення рівнів зараження у більшості регіонів.
Велика Британія
17 травня у Британії почалася чергова стадія послаблення обмежень, більшість яких уряд планує повністю скасувати 21 червня.
Станом на 15 травня 36 мільйонів британців (69,4% населення) отримали одну дозу вакцини від коронавірусу, а 20 мільйонів (38,2%) - дві дози.
З понеділка в Англії відкриваються музеї, театри та інші заклади розваг, а також ресторани, бари і кав'ярні, які досі могли обслуговувати клієнтів лише надворі.
«Наступний крок нам треба робити дуже обережно», - застеріг прем’єр-міністр Борис Джонсон на тлі стурбованості уряду поширенням так званого «індійського» штаму коронавірусу.
Франція
19 травня у Франції планують дозволити обслуговування надворі для ресторанів, барів і кав’ярень.
Також відновлять роботу музеї, театри і спортивні арени, але з обмеженнями щодо кількості відвідувачів та з іншими вимогами.
Німеччина
Окремі федеральні землі відповідають за свої обмеження, але центральний уряд у Берліні отримав повноваження запроваджувати карантин у місцевостях з високим рівнем заражень.
Берлін планує дозволити ресторанам працювати надворі з 21 травня, якщо рівень заражень залишатиметься низьким.
Греція
Грецький уряд оголосив, що з 15 травня дозволяє в'їзд туристам, які можуть показати підтвердження про вакцинацію, або негативні результати тесту на коронавірус.
Іспанія
Уряд Іспанії сподівається дозволити в'їзд туристів з червня з допомогою КОВІДних посвідчень.
Дивіться також: Студія Вашингтон. Вакциновані американці можуть не носити масок
Всі новини дня
- Голос Америки
Громадяни Росії в Латвії мають скласти іспит на знання латвійської, інакше депортація. Відео
Половина з тих, хто прийшов на екзамен його успішно складають. Решта виправдовуються, що протягом багатьох років не знайшли можливості вивчити латвійську мову, бо їм вистачало російської.
ЗСУ тепер мають свій "фірмовий" почерк – унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Відео
Збройні сили України тепер мають свій "фірмовий" почерк, унікальний шрифт, розроблений дизайнером із Сум. Які українські традиції використали в роботі над шрифтом для ЗСУ, і чому армія Німеччини користується стилем, який розробили росіяни?
- Голос Америки
Росія заблокувала експорт зерна з українських портів. ООН нагадує про голод, каже, що ситуація "дуже серйозна"

Російська федерація повідомила Спільний координаційний центр (СКЦ) у Стамбулі про обмеження реєстрацій суден в українському порту Південний.
Незважаючи на загрозу продовольчої кризи та голоду у низці країн, Росія таким чином блокує експорт зерна з України та мотивує це своє рішення бажанням відновити експорт власного аміаку територією України.
Про це 1 червня повідомив Стефан Дюжаррік, речник Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй.
“Ми стурбовані постійним уповільненням реалізації Чорноморської ініціативи”, - сказав Дюжаррік. Та зокрема повідомив, у травні експорт зерна та інших культур становив менше половини обсягів, відправлених у квітні. Так, у травні з українських портів вийшли 33 судна. Лише 3 з них – з порту Південний.
“Це дуже серйозна ситуація. Треба рухатися вперед. Ініціативу планується відновити 17 липня”, – сказав Дюжаррік.
Раніше ООН заявляла, що не має запасного плану на випадок, якщо Росія вийде з угоди, що дозволяє Україні експортувати зерно на міжнародні ринки.
“Глобальні гарячі точки голоду зростають, про що ми вас регулярно сповіщаємо”, - наголосив Дюжаррік. Він також запевнив, що секретаріат ООН надав практичні пропозиції “всім сторонам”.
Як повідомляв Голос Америки, 31 травня ООН заппропонувала Україні, Росії й Туреччині почати підготовку до відновлення транзиту російського аміаку через Україну. Це одна з “вимог” Кремля, у разі невиконання якої Росія погрожувала заблокувати експорт зерна з України.
Мінінфраструктури України 1 червня повідомила, що українська сторона надіслала листа до СКЦ з вимогою відновити повноцінну роботу. Йдеться про діяльність СКЦ у складі 3 інспекційних команд та 9 інспекцій на день. “Українські інспектори наразі перебувають в СКЦ та готові негайно приступити до роботи в разі відновлення реєстрації суден”, - інформує міністерство.
“Сподіваємося, що партнери по [зерновій - ред.] Ініціативі все ж таки знайдуть рішення та припинять цей шантаж Росії всього світу. Адже значення Зернової Ініціативи вже доведено світовим продовольчим ринком і світ не має мовчати”, - йдеться у оприлюдненій заяві Мінінфраструктури.
У ній також йдеться про 7 місяців “саботажу та гальмування роботи з боку російської делегації в СКЦ”, у результаті чого світ недоотримав мінімум 20 млн тонн продовольства.
За інформацією відомства, упродовж 10 місяців роботи Зернової ініціативи експортовано понад 30,5 млн тонн продукції українських аграріїв.
Українську “Мавку” показують на великих екранах у США. Відео
Українська “Мавка” збирає зали глядачів в американських кінотеатрах. Анімаційний фільм за мотивами Лісової пісні Лесі Українки вийшов у прокат на великих екранах у США.
Чи може Україна завдавати ударів по території Росії? Коментарі законодавців США. Відео
Упродовж травня Росія здійснює повітряні атаки на українські міста, зокрема на Київ, ледь не щодня. Як на це реагують в Конгресі? Що кажуть про можливість України завдавати ударів по території Росії? І як пропонують притягнути росіян до відповідальності?
Форум