Спеціальні потреби

ЄС вимагає “справедливіше” оподаткувати Amazon, Apple та інші американські техно-велетні


Комісар ЄС з питань конкуренції Марґрет Вестаґер стурбована, що деякі уряди створюють податкові преференції транснаціональним компаніям

Європейський Союз намагається дати раду з інтернетними й технологічними компаніями, які використовують транснаціональні можливості зменшення податкового та регуляційного тиску.

Виконавчий орган ЄС подав у суд на Ірландію, звинувативши уряд в Дубліні у нестягненні податків з компанії Apple на 13 мільярдів євро ($15.3 млрд).

Наказати Люксембургові стягнути незаплачені податки з Amazon, а також подати на Ірландію до Європейського суду за нестягнення незаплачених податків з Apple. Я сподіваюся, що обидва рішення будуть розглядати як заяву, що компанії повинні платити справедливі податки
Марґрет Вестаґер, комісар ЄС з питань конкуренції

Apple подала на апеляцію проти звинувачення, а Ірландський уряд захищає своє рішення привабити компанію корпоративним податком, який не перевищував 1%.

Дублін наполягає, що має суверенне право домовлятися про умови діяльності бізнесу, але реєстрація компанії в одній з країн ЄС дозволяє їй торгувати на усій території Євросоюзу - одному з найбільших ринків світу.

Також цього тижня Європейська комісія постановила, що Amazon домоглася несправедливих податкових преференцій у Люксембурзі і вимагає, щоб компанія доплатила податків на 250 мільйонів євро ($293 млн).

“Вирішено наказати Люксембургові стягнути незаплачені податки з Amazon, а також подати на Ірландію до Європейського суду за нестягнення незаплачених податків з Apple. Я сподіваюся, що обидва рішення будуть розглядати як заяву, що компанії повинні платити справедливі податки, як це робить величезна більшість компаній”, - заявила комісар ЄС з питань конкуренції Марґрет Вестаґер.

Amazon заперечує, що має податкову заборгованість і стверджує, що, зареєструвавши 2003 року діяльність у Люксембурзі, не отримав незаконних преференцій.

У той час чинний президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер був прем’єр-міністром Люксембургу, де уряд також відкидає звинувачення у наданні бізнесу несправедливих преференцій.

Коментуючи рішення Брюсселя, які стали результатом кількарічних розслідувань, президент Франції Еммануель Макрон написав у Twitter, що він схвалює “намагання Європи впроваджувати податкові правила та законність”.

Тижневик Economist припускає, що намагання Єврокомісії можуть спричинити напруженість у відносинах ЄС та США і вказує, що “багато (американських політиків) вважають податкові розслідування Брюсселя результатом “техно-заздрощів”, а не економіки. Вашингтон натякає на дії у відповідь, хоча нічого конкретного ще не сказано”.

Economist вважає, що іншим американським транснаціональним компаніям варто приготуватися до розслідувань їхніх податкових справ у Європі. “Комісія також вивчає податки зареєстрованих у Люксембурзі McDonald’s та FiatChrysler , а також Starbucks у Нідерландах.

У Сполучених Штатах, як і в інших країнах також уряд працює над механізмами оподаткування компаній, які діють в інтернетному просторі і одночасно в різних країнах.

Таким компаніям як Google, Amazon та іншим закидають, що вони тримають мільярди в офшорних фондах, поза досяжністю податкових служб.

Дивіться також: Програма "SEED Grant" надає гранти на навчання у США

Програма "SEED Grant" надає гранти на навчання у США. Подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG