Спеціальні потреби

Актуально

Французька поліція каже, що до сутичок у Діжоні причетні групи чеченців

Поліція на вулицях Діжона 15 червня 2020 р.

Французький уряд відрядив спеціальні підрозділи поліції для відновлення порядку у місті Діжон на сході країни, де у сутичках між групами молодих чоловіків минулими вихідними та у понеділок була застосована вогнепальна зброя.

Місцева прокуратура повідомляє про кількох поранених, деякі з них зазнали важких ушкоджень.

Мер Діжона Франсуа Ребсамен сказав, що ті події в його місті “небувалі і неприйнятні”.

У повідомленнях йдеться, що у сутичках задіяні групи молодих чоловіків з чеченських та арабських громад, а в деяких стверджується також про причетність інших етнічних груп.

Чоловік, який назвав себе чеченцем, розповів місцевій газеті Le Bien Public, що сутички спалахнули після того, як 10 червня у Діжоні з боку, як було сказано “наркоторговців”, зазнав нападу 16-річний хлопець з чеченської громади.

“Нас приблизно сто з усієї Франції, а також з Бельгії та Німеччини. Ми ніколи не збиралися грабувати місто, чи завдавати шкоди місцевим людям”, - сказав той неназваний чоловік.

Французькі ЗМІ, посилаючись на поліцію, повідомляють, що впродовж вихідних групи чеченців вчинили рейди, щоб помститися за напад.

Місцева поліція вважає, що у понеділок в другій половині дня на вулицях Діжона були приблизно 150 чоловіків, які приховували свою зовнішність, і деякі з них були озброєні палицями та іншими предметами.

В декого була вогнепальна зброя, і в місті було чутно постріли.

Ті групи палили смітники і знищити вогнем кілька автомобілів.

Чеченська діаспора у Європі

Громада етнічних чеченців у країнах західної Європи складається значною мірою з біженців, які покинули Чечню - республіку, що домагалася незалежності від Росії, унаслідок двох кривавих воєн у 90-х роках.

Володимир Путін, прийшовши до влади в Росії, спочатку у якості прем’єр-міністра 1999 року, розпочав так звану Другу чеченську війну, розгромивши опонентів Москви.

Тепер Чечня користується значними автономними правами під владою лояльного до Путіна чеченського лідера Рамзана Кадирова.

Антиросійський рух Чечні розколовся на ісламістів, частина з яких брали участь у війнах на Близькому сході, і на інакодумців, деякі з яких знайшли притулок у Європі.

За деякими підрахунками у країнах ЄС загалом опинилися від 70 до понад 100 тисяч чеченських біженців.

Увагу ЗМІ упродовж років привернула низка цілеспрямованих нападів на відомих чеченців у Європі.

Останнім випадком було вбивство Зелімхана Хангошвілі у серпні 2019 року Берліні, яке досі розслідують.

Читайте подробиці: Вбивство чеченця у Берліні викликає підозру про причетність Росії

В Україні гучними стали напади і вбивство 2017 в Україні чеченської пари Аміни Окуєвої та Адама Осмаєва.

Дивіться також: "Автономна зона": як у Сієтлі, штат Вашингтон, проходять наметні протести

"Автономна зона": як у Сієтлі, штат Вашингтон, проходять наметні протести. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG