Спеціальні потреби

Актуально

Гаазький трибунал починає слухання сторін у справі проти Росії за захоплення українських кораблів 2018 р.

Росія використовує новозбудований міст через Керченські протоку для обмеження проходу суден в Азовське море, створюючи перешкоди для українського і міжнародного мореплавства

У Постійній палаті третейського суду (Арбітражний трибунал) в Гаазі в Нідерландах 11 жовтня починають попередні слухання аргументів Росії та України у справі про обстріл і захоплення Росією трьох українських кораблів поблизу Керченської протоки у листопаді 2018 року.

Росія наполягала, що мала право стріляти і затримувати моряків двох українських військових катерів і буксира, яких звинуватили у незаконному перетині російського кордону.

Україна наполягає, що вони прямували законним маршрутом з українського чорноморського порту Одеса до українського Маріуполя в Азовському морі.

Україна подала на Росію позов 1 квітня 2019 року, звинувативши Москву у порушення законів мореплавства, і Арбітражний трибунал вже 25 травня попереднім тимчасовим рішенням зобов’язав Росія негайно звільнити українців та повернути захоплене.

24 українські моряки, троє з яких зазнали поранень, були звільнені і повернулися на батьківщину аж 7 вересня під виглядом обміну в’язнями між двома країнами.

Після подальших затягувань Росія у листопаді 2019 повернула Україні судна у стані, який українські представники назвали повним спустошенням.

«Наша мета - встановлення порушення права, відновлення його і отримання належної компенсації», - повідомила тоді тогочасна заступниця міністра закордонних справ України Олена Зеркаль.

11 жовтня 2021 р. Росія першою виголосить в Арбітражному трибуналі свої усні доводи.

12 жовтня в трибуналі почують перші доводи України.

Виступи сторін заплановані також 14 і 15 жовтня, а в разі потреби - ще й 16 жовтня.

Початкові промови суд транслюватиме наживо через інтернет.

Слухання відбуватимуться у змішаному вигляді: частина учасників буде присутня у залі, а інші будуть на відеозв’язку.

Дивіться також: Україна вперше висунула свою кандидатуру на конкурс нового складу комітету ООН проти катувань. Відео

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG