Спеціальні потреби

Актуально

Відверто про наркотики і сухо про роботу у Burisma - ЗМІ США анонсують книжку сина президента Байдена

На фото: син президента США Гантер Байден

За кілька днів у США надійде у продаж книжка сина президента США Гантера (Хантера) Байдена "Прекрасні речі" ( Beautiful things - англ.). З її змістом ознайомились американські ЗМІ і пишуть про найцікавіші на їх думку моменти.

Чимало американських видань відзначають "відкритість" Байдена щодо його досвіду залежності від алкоголю та наркотиків, щодо його взаємин у родині тощо. Як відзначає видання The New York Times, на відміну від інших епізодів свого життя, про роботу в українській компанії Burisma син президента США написав "сухо". Видання The Washington Times пише: "хоча уривки переглянуті the Washington Times вказують, що пан Байден відвертий з приводу своїх незгод та уживання наркотиків, мало сказано про його бізнес справи".

не зробив нічого неетичного, і ніколи не обвинувачувався у жодному порушенні
Гантер про роботу в українській компанії

"Він описав пригоду на 18 сторінках, які нагадують дослідницьку статтю написану студентом, який писав без особливого бажання", - пише про написане Байденом щодо роботи з Burisma видання The New York Times.

Як повідомлє The New York Times, Байден відзначив, що "не зробив нічого неетичного, і ніколи не обвинувачувався у жодному порушенні".

Як відзначають численні ЗМІ, Гантер Байден пише, що навіть, якби він не працював в українській компанії “у нашій політичній атмосфері, я не думаю, що це мало би значення. Я би все одно став об'єктом нападок". Син президента США наполягає, що скандал навколо його роботи у Burisma був покликаний зашкодити шансам Джо Байдена на обрання та відволікти увагу від скандалів щодо тогочасного президента США Дональда Трампа.

Гантер Байден, відзначає видання the Guardian, порівняв себе із дітьми екс-президента США Дональда Трампа.

"Я не Ерік Трамп, або Дональд Трамп-молодшний. Я працював не на свого батька. Я досягав успіху та зазнавав невдач самотужки", - цитують фрагмент книги у виданні.

він "десятками років знаходився на професійних ролях, які були пов'язані з політичним впливом його батька"
Видання The Washington Times, коментуючи написане Гантером Байденом

Видання The Washington Times, коментуючи написане Гантером Байденом вказує, що він "десятками років знаходився на професійних ролях, які були пов'язані з політичним впливом його батька".

"У 1996-му році, у віці 26 років, випускник Школи права Єльського університету, Байден був найнятий на посаду старшого віце-президента MBNA Corp. Тоді компанія була одним із найбільших дистрибюторів кредитних карток у США. Вона також була найбільшим донором тодішнього сенатора від штату Делавер Джозефа Байдена", - пише видання.

ЗМІ активно коментують фрагменти книги присвячені проблемам сина президента США із алкоголем та наркотиками.

Так видання The Times пише: "У час коли Джо Байден повідомляв про те, що балотуватиметься у президенти, його син Гантер був наркоманом залежним від креку (форма кокаїну, яка споживається через куріння і пов'язувалась у ЗМІ США із важкою формою залежності, соціальним неблагополуччям - прим. ГА), який опинився перед дулом пістолету, коли намагався придбати наркотик у таборі безхатьків".

Я купував крек-кокаїн на вулицях Вашингтона, і готував власний у бунгало готелю у Лос-Анджелесі. Мені так кортіло випити, що я не міг пройти півкварталу від магазину, де продається алкоголь до мого помешкання, не відкоркувавши пляшку

Видання The New York Times назвало книгу сина президента США "у рівній мірі родинною сагою, розповіддю про горе та криком наркомана".

"Я купував крек-кокаїн на вулицях Вашингтона, і готував власний у бунгало готелю у Лос-Анджелесі. Мені так кортіло випити, що я не міг пройти півкварталу від магазину, де продається алкоголь до мого помешкання, не відкоркувавши пляшку і не зробивши ковток. Лише за останні 5 років, мій шлюб, який протривав два десятки років, розвалився, мені в обличчя спрямовували вогнепальну зброю, і на певній стадії я просто зник і жив в мотелі поблизу автостради, завдаючи моїй родині навіть більше болю ніж собі самому", - цитує фрагмент книги видання The New York Times.

Дане видання вказує, що книга містить спогади Байдена про загибель його матері та сестри в автомобільній аварії у 1972-му році, у якій вижив він та його брат Бо (він помер від раку e 2016-му році - прим. ГА), роман із вдовою померлого брата Бо, Геллі Байден (Hallie Biden- англ.) через "любов втрачену ними обома", запої Гантера Байдена, які за його словами тривали 12-16 годин. Як відзначає видання, син президента США пише, що покінчив із залежністю під впливом дружини Мелісси Коген, з якою одружився незабаром після знайомства.

"За годину після початку їх першої вечері, вони заявили про любов один до одного. Ще через годину, Байден сказав Меліссі, що він залежний від крек-кокаїну. Вона сказала: “Вже ні, ти з цим зав'язав”, - пише видання.

Між тим минулі вчинки сина президента США імовірно і надалі впливатимуть на його сьогодення. Днями видання Politico повідомило, що Гантер Байден буцімто збрехав в анкеті, яку заповнював для придбання вогнепальної зброї.

Нові звинувачення на адресу сина президента США вже стали предметом уваги

"Гантер відповів "ні" на питання у записі про транзакцію, яке звучало так: “Чи є ви незаконним споживачем, або залежним від марихуани, будь-якого депресанта, стимулянта, наркотика, чи будь-якої контрольованої субстанції?” За 5 років перед цим, його звільнили з резерву ВМС США після позитивного тесту на кокаїн, і він і його родина заявляли про вживання ним наркотиків", - пише видання.

Нові звинувачення на адресу сина президента США вже стали предметом уваги критиків Джо Байдена.

"Гантер Байден можливо скоїв злочин, заявивши, що він не має залежності від наркотиків у формі перевірки анкетних даних", - пише видання The Washington Examiner, яке називають дружнім до екс-президента США Дональда Трампа.

Сама назва книги "Прекрасні речі", як відзначають оглядачі, є даниною вислову брата Гантера, Бо, який під час хвороби наголошував на важливості прекрасного - взаємин з людьми, позитивних вражень та ін.

Дивіться також: Делегація США в ОБСЄ привітала рішення цієї організації продовжити мандат СММ ОБСЄ в Україні ще на рік

Всі новини дня

На Заході гостро критикують Кісінджера, який "запропонував Україні поміняти території на мир"  

Колишній держсекретар США Генрі А. Кіссінджер відвідує церемонію нагородження Американської академії в палаці Шарлоттенбург у Берліні, Німеччина, 21 січня 2020 року. REUTERS/Annegret Hilse

Колишній радник президента США з національної безпеки Генрі Кіссінджер під час Всесвітнього Економічного форуму у Давосі запропонував, що мирна угода між Україною й Росією мала б передбачати повернення до ситуації, яка була перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну, тобто до 24 лютого.

Він вважає, що Захід має дозволити Росії залишити за собою Крим, який Росія відібрала в України в 2014 році.

«Продовження війни за межами цієї точки буде вже не про свободу України… а про нову війну проти самої Росії”, - вважає Генрі Кіссінджер, який працював в Адміністраціях двох американських президентів Ричарда Ніксона та Джерельда Форда.

98-річний політик закликав країни Заходу припинити спроби завдати нищівної поразки російським військовим в Україні.

Американський сенатор-демократ Джо Менчин, виступаючи у Давосі, заявив, що позиція США - щоб Україна закінчила цю війну перемогою, а не угодою.

“Ми повністю віддані підтримці України усіма способами, які можливі, допоки є допомога інших країн НАТО і решти вільного світу. Ми всі в цьому - разом. І я особисто повністю відданий тому, щоб бачити Україну до кінця з перемогою, а не вирішувати ситуацію якоюсь угодою. Не думаю, що це наша позиція, і вона не повинна такою бути”, - зазначив сенатор Джо Менчин, виступаючи на одній із панелей Всесвітнього Економічного форуму.

Колишній конгресмен від Республіканської партії у штаті Міссурі Том Коулмен вважає пропозицію Кісінджера проявом слабкості.

“Доктрина Кісінджера - мир через слабкість”, - написав він у Твітері.

Відреагував за рекомендацію Кісінджера і глава уряду Нідерландів.

“Боюся, що по телебаченню зараз я маю офіційно заявити, що я не погоджуюсь із Генрі Кіссінджером”, - заявив Марк Рютте в ефірі американського каналу CNBC.

Членкиня Палати представників від штату Вайомінг від Демократичної партії Карлі Провенза, коментуючи пропозицію Кісінджера, очевидно, згадує участь США у Камбоджі: “Генрі Кіссінджер повинен отримувати лише рядки в пресі, коли його описують як військового злочинця, відповідального за геноцид”, - заявила конгресвумен у Вайомінгу.

Конгресмен-демократ Джеррі Коннолі доповнює: “Це від людини, яка дала нам Пол Пота, Піночета та фальшиву мирну угоду після продовження В'єтнамської війни на п’ять років”, - зазначив у Твітері Коннолі.

Пол Пот був прем'єр-міністром Камбоджі, який вважав себе учнем Сталіна. Під час його правління був організований геноцид у Камбоджі, який супроводжувався масовими репресіями, депортаціями та голодом.

На думку деяких істориків, військовий наступ США у Камбоджу 1973 року - за правління президента Ніксона - сприяв тому, що до влади у Камбоджі прийшли червоні кхмери та Пол Пот. Генрі Кіссінджер у той час відігравав ключову роль у закордонній політиці США як радник президента із національної безпеки.

Чимало критики на адресу Кісінджера звучить і в експертному середовищі.

Президент Ради із міжнародних відносин у США Ричард Хаас вважає, що пропозиція Кісінджера не вигідна ні Україні, ні Росії.

“У Давосі Генрі Кісінджер виступив за повернення до попереднього статус-кво. Ймовірно, до ситуації лютого 2022 року. Швидше всього, це буде відкинуто Україною, бо надто багато від чого треба відмовитись. І Путіним — бо це надто мало дає Росії. Все це свідчить про тривалу війну”, - зазначив американський експерт.

Експерт “Атлантичної Ради” Андрес Аслунд вважає “єдиним логічним завершенням війни - це коли Путін втратить владу в Росії”.

“Єдина проблема, яка була і є, це Путін. Він потребує війни, щоб виправдати свої репресії та посилити імперські настрої заради своєї популярності”, - пише у Твітері Аслунд.

Він додає: “Якщо він не втратить владу в Москві, Путін має бути розбитий і вигнаний з України. Українці це розуміють. А неосвічені або цинічні персонажі в Італії, Франції, Німеччині та Кіссінджер мають замовкнути й прокинутися”.

“Кіссінджер - один з найбільш високооплачуваних політичних консультантів у світі. Якщо він каже, що Україна має віддати Росії (тобто Путіну) територію, відразу виникає питання: скільки йому за це (і як) заплатив Путін. Йому 98 років, скоро буде 99, і все ще бореться за останній долар. Як сумно”, - емоційно коментує Аслунд позицію колишнього радника президента США з нацбезпеки.

Катерина Ющенко, колишня Перша леді України, згадує, як наприкінці 80-х Кісінджер не вірив у незалежність України.

“У січні 1988 року я відвідала лекцію Кіссінджера в фонді Heritage. Тоді він сказав, що СРСР не розпадеться, що ми швидше побачимо незалежну Каліфорнію, ніж незалежну Україну. І через 4 роки я бачила, як він у Києві намагався укласти угоду, щоб бути радником нашого першого Президента”, - ділиться спогадами пані Ющенко.

Менш активно висловлюють позицію прихильники Кісінджера. Один з них - Майкл Салла, колишній професор політичних наук у США, а нині - автор і публіцист.

На його думку, допомога Західних країн Києву, до якої закликали у Давосі політики та експерти, може призвести до війни США з Росією.

“Сенатор Джо Манчин на засіданні Всесвітнього економічного форуму сказав, що США і НАТО повинні допомогти Україні перемогти Росію на полі бою, а не шукати рішення шляхом переговорів. Провідні демократи стали розпалювачами війни, які ведуть США до відвертої війни з Росією. Це божевілля”, - пише у Твітері колишній професор Салла.


Як повідомляв Голос Америки, напередодні 98-річний Генрі Кіссінджер висловив думку, що внаслідок російської війни в Україні міжнародній спільноті необхідно буде шукати домовленості з Росією. Ці слова чимало коментаторів потрактували як заклик до українських територіальних поступок в обмін на мир з Росією.

Єнс Столтеберґ в Давосі: "Росія в Україні своїх цілей не досягла". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:08 0:00

Держдеп: «паспортизація» - лише слабо замаскований крок Росії нав’язати свою волю народу України

Речник Державного департаменту США Нед Прайс під час прес-конференції у Вашингтоні, США, 10 березня 2022 року. Мануель Балсе Ченета/Пул через REUTERS

Державний департамент США гостро засудив насильницькі дії Росії, спрямовані на «підкорення українців» на окупованих територіях України, що включають депортацію, «фільтрацію» та нав’язування російського громадянства.

Відповідаючи на запитання журналістів під час брифінгу у приміщенні Державного департаменту у середу, 25 травня, речник установи Нед Прайс заявив, що США відомо про жорстокі дії на територіях України, які окупувала Російська Федерація на сході України.

«Ми бачили, як російські сили насильно вивозили людей з окупованої території. Ми бачили, як російські війська перевозили українців до так званих фільтраційних таборів. Ми бачили спроби російських військ іншими способами підкорити український народ на цих територіях», – сказав речник Державного департаменту.

Він заявив, що США «рішуче відкидає цей лише слабо замаскований крок, який є частиною спроб Росії підпорядкувати народ України, силою нав’язати свою волю».

Прайс порівняв ці дії з попередніми спробами Росії «сфабрикувати фальшиві референдуми, які покликані надати вигляд легітимності російському правлінню над частинами територій України». Він нагадав, що на таких сфальсифікованих голосуваннях чиновники, які мають підтримку Росії, «набирають понад 90%, 99% голосів».

Російський президент Володимир Путін 25 травня підписав указ про спрощений порядок прийому до громадянства Росії для жителів Запорізької та Херсонської областей України, які частково перебувають під російською окупацією.

У Києві різко протестують проти дій, які санкціоновані президентом Росії Володимиром Путіним, і які українська влада називає «незаконною паспортизацією», та порушенням міжнародних конвенцій щодо ведення війни.

«Незаконна паспортизація на Херсонщині та Запоріжжі, так само як і в Криму та на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей, є грубим порушенням суверенітету та територіальної цілісності України, норм та принципів міжнародного гуманітарного права. Указ президента Росії є юридично нікчемним та не матиме правових наслідків», – йдеться у заяві Міністерства закордонних справ.

Офіційний Київ неодноразово наголошував, що примусова видача російських паспортів громадянам окупованих територій України здійснюється з метою «подальшої їхньої окупації та інтеграції в російське правове, політичне та економічне поле».

На середину лютого, перед повномасштабним вторгненням Росії на територію України, Росія, за своїми офіційними даними, видала близько 800 тисяч паспортів громадянам України, що проживали на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Також практику роздачі російського громадянства Росія застосовує на інших окупованих територіях – в Криму, в Придністров’ї, Абхазії та Південній Осетії.

В інтерв’ю CNN, Євген Ярошенко, аналітик правозахисної організації Crimea SOS, пояснив, що російська політика «паспортизації» також може служити з метою забезпечення військовозобов'язаними для вторгнення Росії в Україну, адже після вручення російського паспорта, Росія може призивати громадянина окупованих територій до своєї армії вже як власного громадянина.

У статті використана інформація Радіо свобода, CNN.

Дивіться також: На стінах підвалу закарбували імена померлих та розстріляних: життя с. Ягідне під окупацією. Відео

США - у жалобі за жертвами масової стрілянини у школі техаського міста Увальде. Відео

США - у жалобі за жертвами масової стрілянини у школі техаського міста Увальде. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:44 0:00

У вівторок, 24 травня, озброєний чоловік убив щонайменше 19 дітей і двох дорослих під час нападу на початкову школу в південно-західному американському штаті Техас, що стало однією з найбільш смертоносних масових стрілянин у школі в історії країни.

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Відео

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:18 0:00

Україна - у центрі головних дискусій Всесвітнього економічного форуму у Давосі. Як у Європі сприймають запити на важче озброєння від українських військових?

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео

У Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

В легендарному Carnegie Hall відбувся концерт на підтримку України. Захід, який вів відомий американський актор Річард Гір, зібрав повну залу. Усі кошти від продажу квитків, а це більше $300 000, Carnegie Hall передає на допомогу Україні.

Більше

XS
SM
MD
LG