Спеціальні потреби

Актуально

Відверто про наркотики і сухо про роботу у Burisma - ЗМІ США анонсують книжку сина президента Байдена

На фото: син президента США Гантер Байден

За кілька днів у США надійде у продаж книжка сина президента США Гантера (Хантера) Байдена "Прекрасні речі" ( Beautiful things - англ.). З її змістом ознайомились американські ЗМІ і пишуть про найцікавіші на їх думку моменти.

Чимало американських видань відзначають "відкритість" Байдена щодо його досвіду залежності від алкоголю та наркотиків, щодо його взаємин у родині тощо. Як відзначає видання The New York Times, на відміну від інших епізодів свого життя, про роботу в українській компанії Burisma син президента США написав "сухо". Видання The Washington Times пише: "хоча уривки переглянуті the Washington Times вказують, що пан Байден відвертий з приводу своїх незгод та уживання наркотиків, мало сказано про його бізнес справи".

не зробив нічого неетичного, і ніколи не обвинувачувався у жодному порушенні
Гантер про роботу в українській компанії

"Він описав пригоду на 18 сторінках, які нагадують дослідницьку статтю написану студентом, який писав без особливого бажання", - пише про написане Байденом щодо роботи з Burisma видання The New York Times.

Як повідомлє The New York Times, Байден відзначив, що "не зробив нічого неетичного, і ніколи не обвинувачувався у жодному порушенні".

Як відзначають численні ЗМІ, Гантер Байден пише, що навіть, якби він не працював в українській компанії “у нашій політичній атмосфері, я не думаю, що це мало би значення. Я би все одно став об'єктом нападок". Син президента США наполягає, що скандал навколо його роботи у Burisma був покликаний зашкодити шансам Джо Байдена на обрання та відволікти увагу від скандалів щодо тогочасного президента США Дональда Трампа.

Гантер Байден, відзначає видання the Guardian, порівняв себе із дітьми екс-президента США Дональда Трампа.

"Я не Ерік Трамп, або Дональд Трамп-молодшний. Я працював не на свого батька. Я досягав успіху та зазнавав невдач самотужки", - цитують фрагмент книги у виданні.

він "десятками років знаходився на професійних ролях, які були пов'язані з політичним впливом його батька"
Видання The Washington Times, коментуючи написане Гантером Байденом

Видання The Washington Times, коментуючи написане Гантером Байденом вказує, що він "десятками років знаходився на професійних ролях, які були пов'язані з політичним впливом його батька".

"У 1996-му році, у віці 26 років, випускник Школи права Єльського університету, Байден був найнятий на посаду старшого віце-президента MBNA Corp. Тоді компанія була одним із найбільших дистрибюторів кредитних карток у США. Вона також була найбільшим донором тодішнього сенатора від штату Делавер Джозефа Байдена", - пише видання.

ЗМІ активно коментують фрагменти книги присвячені проблемам сина президента США із алкоголем та наркотиками.

Так видання The Times пише: "У час коли Джо Байден повідомляв про те, що балотуватиметься у президенти, його син Гантер був наркоманом залежним від креку (форма кокаїну, яка споживається через куріння і пов'язувалась у ЗМІ США із важкою формою залежності, соціальним неблагополуччям - прим. ГА), який опинився перед дулом пістолету, коли намагався придбати наркотик у таборі безхатьків".

Я купував крек-кокаїн на вулицях Вашингтона, і готував власний у бунгало готелю у Лос-Анджелесі. Мені так кортіло випити, що я не міг пройти півкварталу від магазину, де продається алкоголь до мого помешкання, не відкоркувавши пляшку

Видання The New York Times назвало книгу сина президента США "у рівній мірі родинною сагою, розповіддю про горе та криком наркомана".

"Я купував крек-кокаїн на вулицях Вашингтона, і готував власний у бунгало готелю у Лос-Анджелесі. Мені так кортіло випити, що я не міг пройти півкварталу від магазину, де продається алкоголь до мого помешкання, не відкоркувавши пляшку і не зробивши ковток. Лише за останні 5 років, мій шлюб, який протривав два десятки років, розвалився, мені в обличчя спрямовували вогнепальну зброю, і на певній стадії я просто зник і жив в мотелі поблизу автостради, завдаючи моїй родині навіть більше болю ніж собі самому", - цитує фрагмент книги видання The New York Times.

Дане видання вказує, що книга містить спогади Байдена про загибель його матері та сестри в автомобільній аварії у 1972-му році, у якій вижив він та його брат Бо (він помер від раку e 2016-му році - прим. ГА), роман із вдовою померлого брата Бо, Геллі Байден (Hallie Biden- англ.) через "любов втрачену ними обома", запої Гантера Байдена, які за його словами тривали 12-16 годин. Як відзначає видання, син президента США пише, що покінчив із залежністю під впливом дружини Мелісси Коген, з якою одружився незабаром після знайомства.

"За годину після початку їх першої вечері, вони заявили про любов один до одного. Ще через годину, Байден сказав Меліссі, що він залежний від крек-кокаїну. Вона сказала: “Вже ні, ти з цим зав'язав”, - пише видання.

Між тим минулі вчинки сина президента США імовірно і надалі впливатимуть на його сьогодення. Днями видання Politico повідомило, що Гантер Байден буцімто збрехав в анкеті, яку заповнював для придбання вогнепальної зброї.

Нові звинувачення на адресу сина президента США вже стали предметом уваги

"Гантер відповів "ні" на питання у записі про транзакцію, яке звучало так: “Чи є ви незаконним споживачем, або залежним від марихуани, будь-якого депресанта, стимулянта, наркотика, чи будь-якої контрольованої субстанції?” За 5 років перед цим, його звільнили з резерву ВМС США після позитивного тесту на кокаїн, і він і його родина заявляли про вживання ним наркотиків", - пише видання.

Нові звинувачення на адресу сина президента США вже стали предметом уваги критиків Джо Байдена.

"Гантер Байден можливо скоїв злочин, заявивши, що він не має залежності від наркотиків у формі перевірки анкетних даних", - пише видання The Washington Examiner, яке називають дружнім до екс-президента США Дональда Трампа.

Сама назва книги "Прекрасні речі", як відзначають оглядачі, є даниною вислову брата Гантера, Бо, який під час хвороби наголошував на важливості прекрасного - взаємин з людьми, позитивних вражень та ін.

Дивіться також: Делегація США в ОБСЄ привітала рішення цієї організації продовжити мандат СММ ОБСЄ в Україні ще на рік

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG