Спеціальні потреби

Актуально

Відверто про наркотики і сухо про роботу у Burisma - ЗМІ США анонсують книжку сина президента Байдена

На фото: син президента США Гантер Байден

За кілька днів у США надійде у продаж книжка сина президента США Гантера (Хантера) Байдена "Прекрасні речі" ( Beautiful things - англ.). З її змістом ознайомились американські ЗМІ і пишуть про найцікавіші на їх думку моменти.

Чимало американських видань відзначають "відкритість" Байдена щодо його досвіду залежності від алкоголю та наркотиків, щодо його взаємин у родині тощо. Як відзначає видання The New York Times, на відміну від інших епізодів свого життя, про роботу в українській компанії Burisma син президента США написав "сухо". Видання The Washington Times пише: "хоча уривки переглянуті the Washington Times вказують, що пан Байден відвертий з приводу своїх незгод та уживання наркотиків, мало сказано про його бізнес справи".

не зробив нічого неетичного, і ніколи не обвинувачувався у жодному порушенні
Гантер про роботу в українській компанії

"Він описав пригоду на 18 сторінках, які нагадують дослідницьку статтю написану студентом, який писав без особливого бажання", - пише про написане Байденом щодо роботи з Burisma видання The New York Times.

Як повідомлє The New York Times, Байден відзначив, що "не зробив нічого неетичного, і ніколи не обвинувачувався у жодному порушенні".

Як відзначають численні ЗМІ, Гантер Байден пише, що навіть, якби він не працював в українській компанії “у нашій політичній атмосфері, я не думаю, що це мало би значення. Я би все одно став об'єктом нападок". Син президента США наполягає, що скандал навколо його роботи у Burisma був покликаний зашкодити шансам Джо Байдена на обрання та відволікти увагу від скандалів щодо тогочасного президента США Дональда Трампа.

Гантер Байден, відзначає видання the Guardian, порівняв себе із дітьми екс-президента США Дональда Трампа.

"Я не Ерік Трамп, або Дональд Трамп-молодшний. Я працював не на свого батька. Я досягав успіху та зазнавав невдач самотужки", - цитують фрагмент книги у виданні.

він "десятками років знаходився на професійних ролях, які були пов'язані з політичним впливом його батька"
Видання The Washington Times, коментуючи написане Гантером Байденом

Видання The Washington Times, коментуючи написане Гантером Байденом вказує, що він "десятками років знаходився на професійних ролях, які були пов'язані з політичним впливом його батька".

"У 1996-му році, у віці 26 років, випускник Школи права Єльського університету, Байден був найнятий на посаду старшого віце-президента MBNA Corp. Тоді компанія була одним із найбільших дистрибюторів кредитних карток у США. Вона також була найбільшим донором тодішнього сенатора від штату Делавер Джозефа Байдена", - пише видання.

ЗМІ активно коментують фрагменти книги присвячені проблемам сина президента США із алкоголем та наркотиками.

Так видання The Times пише: "У час коли Джо Байден повідомляв про те, що балотуватиметься у президенти, його син Гантер був наркоманом залежним від креку (форма кокаїну, яка споживається через куріння і пов'язувалась у ЗМІ США із важкою формою залежності, соціальним неблагополуччям - прим. ГА), який опинився перед дулом пістолету, коли намагався придбати наркотик у таборі безхатьків".

Я купував крек-кокаїн на вулицях Вашингтона, і готував власний у бунгало готелю у Лос-Анджелесі. Мені так кортіло випити, що я не міг пройти півкварталу від магазину, де продається алкоголь до мого помешкання, не відкоркувавши пляшку

Видання The New York Times назвало книгу сина президента США "у рівній мірі родинною сагою, розповіддю про горе та криком наркомана".

"Я купував крек-кокаїн на вулицях Вашингтона, і готував власний у бунгало готелю у Лос-Анджелесі. Мені так кортіло випити, що я не міг пройти півкварталу від магазину, де продається алкоголь до мого помешкання, не відкоркувавши пляшку і не зробивши ковток. Лише за останні 5 років, мій шлюб, який протривав два десятки років, розвалився, мені в обличчя спрямовували вогнепальну зброю, і на певній стадії я просто зник і жив в мотелі поблизу автостради, завдаючи моїй родині навіть більше болю ніж собі самому", - цитує фрагмент книги видання The New York Times.

Дане видання вказує, що книга містить спогади Байдена про загибель його матері та сестри в автомобільній аварії у 1972-му році, у якій вижив він та його брат Бо (він помер від раку e 2016-му році - прим. ГА), роман із вдовою померлого брата Бо, Геллі Байден (Hallie Biden- англ.) через "любов втрачену ними обома", запої Гантера Байдена, які за його словами тривали 12-16 годин. Як відзначає видання, син президента США пише, що покінчив із залежністю під впливом дружини Мелісси Коген, з якою одружився незабаром після знайомства.

"За годину після початку їх першої вечері, вони заявили про любов один до одного. Ще через годину, Байден сказав Меліссі, що він залежний від крек-кокаїну. Вона сказала: “Вже ні, ти з цим зав'язав”, - пише видання.

Між тим минулі вчинки сина президента США імовірно і надалі впливатимуть на його сьогодення. Днями видання Politico повідомило, що Гантер Байден буцімто збрехав в анкеті, яку заповнював для придбання вогнепальної зброї.

Нові звинувачення на адресу сина президента США вже стали предметом уваги

"Гантер відповів "ні" на питання у записі про транзакцію, яке звучало так: “Чи є ви незаконним споживачем, або залежним від марихуани, будь-якого депресанта, стимулянта, наркотика, чи будь-якої контрольованої субстанції?” За 5 років перед цим, його звільнили з резерву ВМС США після позитивного тесту на кокаїн, і він і його родина заявляли про вживання ним наркотиків", - пише видання.

Нові звинувачення на адресу сина президента США вже стали предметом уваги критиків Джо Байдена.

"Гантер Байден можливо скоїв злочин, заявивши, що він не має залежності від наркотиків у формі перевірки анкетних даних", - пише видання The Washington Examiner, яке називають дружнім до екс-президента США Дональда Трампа.

Сама назва книги "Прекрасні речі", як відзначають оглядачі, є даниною вислову брата Гантера, Бо, який під час хвороби наголошував на важливості прекрасного - взаємин з людьми, позитивних вражень та ін.

Дивіться також: Делегація США в ОБСЄ привітала рішення цієї організації продовжити мандат СММ ОБСЄ в Україні ще на рік

Всі новини дня

Радники Байдена й Ердогана обговорили війну в Україні та обмін полоненими

Родичі українських військовополонених вимагають їхнього звільнення під час акції у Києві, 1 жовтня 2022 REUTERS/Valentyn Ogirenko

Радник США з національної безпеки Джейк Салліван зустрівся у Стамбулі з речником і головним радником президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана - Ібрагімом Каліном. Під час зустрічі вони обговорили війну Росії в Україні та зусилля зі звільнення полонених, повідомила речниця Ради національної безпеки Адрієн Уотсон.

"Вони обговорили свою подальшу підтримку України перед обличчям агресії Росії, включаючи засудження спроби Росії незаконної анексії української території. Пан Салліван висловив свою вдячність за зусилля Туреччини щодо поліпшення глобальної продовольчої безпеки шляхом сприяння експорту українського зерна та її дипломатичну роботу щодо звільнення українських військовополонених, зокрема, двох американських громадян, утримуваних Росією". Як пояснює CNN, йдеться про арештованих у Росії американців Пола Вілана та Бріттні Ґрінер.

Салліван і Калін також обговорили питання регіональної безпеки, включаючи підтримку мирних переговорів між Вірменією та Азербайджаном, важливість діалогу та дипломатії для вирішення будь-яких розбіжностей у Східному Середземномор’ї та прогрес щодо вступу Фінляндії та Швеції до НАТО, - повідомляє Білий дім.

Раніше "Голос Америки" розповідав про спогади американських військовиків, які воювали на стороні України й опинились в російському полоні, а нещодавно були звільнені під час останнього обміну полоненими.

Вони відмовилися надавати подробиці, але сказали, що поводження із ними у російській тюрмі було жорстоким: "Кожне з наших прав людини порушили. Нас катували”.

Про страти, катування та інші порушення прав людини у полоні розповідають й українські військовики та цивільні. Низку свідчень і доказів цього зібрали в Організації об'єднаних націй. "Ми були шоковані кількістю страт у місцях, які відвідали", - сказав Ерік Моз, очільник слідчої групи ООН.

Росія відкидає звинувачення у злочинах проти людяності.

У статті використано матеріали CNN

Остін про звільнення Лиману: «Це важливо. Ми дуже натхнені тим, що зараз бачимо»   

Міністр оборони США Ллойд Остін

Міністр оборони США Ллойд Остін привітав перемогу українських військових в Лимані, заявивши, що цей успіх українців на полі бою створить нові дилеми для російської армії, повідомляє агентство Рейтер.

«Це важливо. Ми дуже натхнені тим, що зараз бачимо» - сказав очільник Петагону Ллойд Остін суботу 1 жовтня в Гонолулу під час спільної прес-конференції з міністром оборони Австралії Річардом Марлзом.

«Лиман розташований поперек ліній постачання росіян. Вони використовували ці шляхи для перекидання військових та техніки на південь та захід. А без цих маршрутів буде складніше. Так що це свого роду дилема для росіян в майбутньому», - сказав Остін.

Остін не сказав, чи перемога українських військових може спричинити ескалацію з боку росіян, однак американські офіційні особи відкинули ядерну риторику росіян, яка звучить останні кілька днів.

«Що це означає з точки зору потенційної ескалації, не буду припускати. Але щодо ситуації на полі бою, це означає, що українці продовжують робити поступ. Вони продовжують створювати для росіян проблеми, які вони повинні будуть вирішувати», - сказав Остін.

Щодо членства України в НАТО, Остін наголосив, що США прагнуть підтримувати політику відкритих дверей.

«Але те, як це відбуватиметься, - це справді питання, яке вирішується між 30-ма країнами, які за це голосують, та країною-претендентом. У майбутньому має бути проведена ця робота. Наразі ми зосереджені на тому, щоб зробити усе можливе, щоб Україна мала те, що їй потрібно для успіху. І ми бачимо дійсно хороші результати, досягнуті зараз українськими силами, коли вони продовжують працювати над поверненням окупованих територій», - додав він.

В матеріалі викорстані джерела Рейтер

МАГАТЕ закликає Росію звільнити директора ЗАЕС Мурашова. Наступного тижня директор МАГАТЕ їде у Київ і Москву

FILE PHOTO: Zaporizhzhia Nuclear Power Plant near Enerhodar

Голова Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі закликав Росію звільнити Ігоря Мурашова, затриманого директора Запорізької АЕС, що перебуває під контролем російських військ.

"Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі висловив надію, що пан Мурашов безпечно та швидко повернеться до своєї сім'ї та зможе відновити свої важливі функції на заводі", - повідомило агентство в Twitter.

МАГАТЕ пише, що "зв’язалося з відповідними органами, щоб отримати роз’яснення щодо його тимчасового затримання", яке "мало дуже значний вплив на нього та стандарти ядерної безпеки".

"Таке затримання будь-якого представника персоналу станції само по собі буде джерелом серйозного занепокоєння, а також через його психологічний вплив і тиск на решту персоналу, що завдає шкоди ядерній безпеці", – йдеться у заяві Гроссі. - "Його відсутність у зв’язку з виконанням обов’язків також має негайний і серйозний вплив на прийняття рішень щодо гарантування безпеки підприємства".

Проти ночі суботи національне підприємство України "Енергоатом" повідомило про викрадення Мурашова. Автівку Мурашова "зупинили, його самого силоміць затримали та із зав‘язаними очима відвезли в невідомому напрямку. Наразі немає інформації щодо місця перебування Ігоря Мурашова та його долі", йдеться у заяві.

Там також підкреслено: "Генеральний директор ЗАЕС є ліцензованою особою – він несе головну та виключну відповідальність за ядерну та радіаційну безпеку Запорізької АЕС. Його затримання створює небезпеку експлуатації найбільшої в Європі атомної електростанції".

Росіян в "Енергоатомі" закликали "припинити акти ядерного тероризму", а МАГАТЕ - сприяти звільненню Мурашова.

Експерти вашингтонського Інституту дослідження війни вважають дії окупаційних сил РФ підготовкою "для взяття на себе юридичної відповідальності" за ЗАЕС. "Затримання Мурашова та «юридичний» процес передачі контролю над ЗАЕС «Росатому» є свідченням того, що російська влада, ймовірно, намагатиметься використати свій контроль над ЗАЕС для тиску на Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) з метою легітимізації незаконної російської анексії окупованих територій України, змусивши її визнати законний контроль Росії над ЗАЕС", - зазначено в оцінці оглядачів.

ЗАЕС, 1 вересня 2022. REUTERS/Alexander Ermochenko
ЗАЕС, 1 вересня 2022. REUTERS/Alexander Ermochenko

Російські медіа повідомляють про пришвидшення процесу "переходу станції під керівництва Росатому" після незаконної анексії РФ українських областей.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про те, що МАГАТЕ виступає за встановлення зони ядерної безпеки довкола ЗАЕС і закликає "зробити все від нас залежне, щоб запобігти ядерній аварії, яка призвела б до більшої трагедії і страждань". Задля переговорів про зону безпеки Гроссі має заплановані на наступний тиждень візити до Москви та Києва.

Генсек НАТО: Україна здатна відкинути російські війська назад

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг

Генеральний секретар НАТО заявив, що найкращий спосіб протистояти російській анексії – продовження підтримки українського уряду.

Повернення Україною контролю над містом на території, про анексію якої оголосив президент Росії Володимир Путін, демонструє, що українці здійснюють прогрес та здатні відкинути назад російські війська, заявив у неділю генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, повідомляє агентство Рейтер.

«Ми бачили, що вони змогли взяти нове місто, Лиман, і це показує, що українці домагаються прогресу і здатні відтіснити російські війська завдяки мужності, сміливості, майстерності і, звичайно, завдяки сучасній зброї, яку постачають США та інші союзники», – заявив Столтенберг, виступаючи у програмі «Зустріч із пресою» на каналі NBC.

Найкращим способом протистояти оголошеній Росією анексії українських територій є подальша підтримка уряду у Києві, заявив Столтенберг.

Коментуючи заявку України на прийняття до НАТО у прискореному порядку, Столтенберг сказав, що «будь-яке рішення про членство має бути ухвалене консенсусом усіх 30 союзників».

Генсек НАТО сказав, що альянс підтримує розслідування явної диверсії на російському газопроводі «Північний потік», який іде з Росії до Європи дном Балтійського моря.

«На будь-яку навмисну атаку на критично важливу інфраструктуру НАТО має бути дано тверду та узгоджену відповідь», – сказав Столтенберг.

В матеріалі використані джерела Рейтер.

Німеччина, Данія і Норвегія закуплять 16 словацьких гаубиць для України

Солдати ЗСУ прочищають гаубицю D-30 поблизу Сіверська, Донеччина, 1 жовтня 2022. (AP Photo/Inna Varenytsia)

Міністерство оборони ФРН повідомило, що Німеччина, Данія і Норвегія закуплять 16 словацьких гаубиць Zuzana-2 для України.

Ці нові поставки, що обійдуться країнам у 92 мільйони євро, відбудуться наступного року, пише Reuters.

Самохідна артилерійська установка Zuzana-2 дозволяє здійснювати 6 пострілів за хвилину на відстань у 40 кілометрів.

Напередодні французька газета Le Monde повідомила, що Франція може доставити Україні від 6 до 12 нових гаубиць Caesar, які спочатку призначалися для Данії.

Речник міністерства оборони Франції сказав, що, хоча Франція підтримує Україну, але подробиці нового рішення "не розголошуються". Єлисейський палац також відмовився від коментарів.

Видання зазначає, що президент Франції Еммануель Макрон останніми тижнями обговорював цю тему з президентом України Володимиром Зеленським і прем'єр-міністром Данії Метте Фредеріксен.

Париж уже поставив Києву 18 гаубиць Caesar виробництва французької групи Nexter. Зброя була забрана зі складів французької армії.

Президент України Володимир Зеленський наголошував раніше, що Україні необхідно більше допомоги Заходу для деокупації українських територій від російських сил: "Від зміцнення української армії залежить не лише стійкість і витривалість нашої держави, а й безпека всієї Європи".

У Росії твердять, що постачання зброї для України "продовжать конфлікт на її території".

Раніше "Голос Америки" повідомляв, що Пентагон оголосив про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США, в межах якого Києве відправлять зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS).

А загалом від початку неспровокованого повномастабного вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги.

У статті використано матеріали Reuters, Le Monde, Tagesschau

Більше

XS
SM
MD
LG