Спеціальні потреби

Актуально

Високопосадовець США попередив Індію про "наслідки" за обхід санкцій проти Росії - Москва ж каже про стратегічне партнерство з Делі

На фото: Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. 10 березня 2022

У ході візиту до Індії цього тижня заступник Радника США з нацбезпеки Даліп Сінгх продовжив консультації з урядом цієї країни щодо дестабілізуючого економічного впливу Росії війни проти України а також цілей та механізмів санкцій запроваджених Сполученими Штатами Америки проти Москви. Про це повідомляє сайт Білого дому.

Як повідомляє видання Newsweek, Сінгх попередив Індію про "наслідки", якщо та спробує уникнути дії санкцій накладених на Росію.

"І так, є наслідки для країн, які активно намагаються обійти або нівелювати ці санкції", - заявив Сінгх, спілкуючись зі ЗМІ в Індії, - "Ми дуже прагнемо, щоб усі країни, особливо наші союзники та партнери, не створювали механізмів, які підтримують рубль і намагаються підірвати фінансову систему, засновану на доларах".

У п'ятницю ж до Делі прибув міністр закордонних справ Росії Лавров, який був прийнятий прем'єром країни Моді.

Як відзначає уряд Індії, Моді заявив Лаврову, що Індія готова зробити будь-який внесок у мирні зусилля для вирішення конфлікту та закликав до припинення насильства в Україні.

У російському МЗС повідомили що, зустріч Лаврова і Моді підтвердила зацікавленість сторін у подальшому зміцненні привілейованого стратегічного партнерства. Перед візітом до Індії Лавров відвідав Пекін, де, як вказує інформаційна агенція Reuters, пізніше заявили, що мають намір розвивати відносини із Росією.

Як відзначає інформаційна агенція Reuters, за допомогою Індії у Росії сподіваються обійти санкції.

Російське видання "КоммерсантЪ" пише, що Індія намагається вивести з під удару санкції вдносини із Москвою. Видання вказує на повідомлення індійського ЗМІ Economic Times перед візитом Лаврова до Делі, що Росія та Індія розглядають можливість створення нової системи платежів, альтернативи SWIFT, яка дозволить вести розрахунки у російських рублях та індійських рупіях.

"Вигнання Росії із SWIFT пришвидшує заміну SWIFT альтернативними системами розробленоими Китаєм та Росією. Наприклад, Індія розглядає систему повідомлень розроблену Банком Росії для здійснення платежів", - твітував днями економіст Стів Ханке.

Як повдіомляється, в Індії Лавров заявив, що РФ готова постачати будь-які товари і знайде способи "подолати штучні перешкоди, створені незаконними односторонніми санкціями Заходу". Лавров також заявляв, що Москва розбудовує "ширше євразійське партнерство". "Наші відносини з Китаєм на найкращому рівні в історії. Росія має особливе привілейоване стратегічне партнерство з Індією. Ми маємо зв'язки з більшістю близькосхідних, латиноамериканських та африканських країн", - наводить слова Лаврова МЗС РФ.

У березні у Білому домі, у контектсі закупівель Індією нафти з Росії, заявили, що хотіли би донести до кожного світового лідера, що "решта світу спостерігатиме за тим, яку позицію ви займете щодо конфлікту, чи підтримуєте ви Росію у будь-який спосіб, коли вона незаконно вторглась в Україну".

Минулого місяця президент США Джо Байден назвав "нестійкою" позицію Індії у питанні щодо вторгнення Росії в Україну.

Серед іншого, Росія є провідним постачальником озброєнь Індії. У березні заступниця державного секретаря США Вікторія Нуланд заявила, що Вашингтон може допомогти Нью-Делі у придбанні озброєнь з неросійських джерел.

У статті використано матеріали Reuters, Російської служби "Голосу Америки", Newsweek, "КоммерсантЪ", Economic Times.

Всі новини дня

США підтримали створення трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України

Посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак. Фото зроблене 21 листопада 2022 року. VOA/Олексій Осика

Державний департамент США підтримав створення спеціального трибуналу для розслідування злочину агресії Росії проти України. Про це заявила посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак 27 березня під час виступу на конференції в Католицькому університеті Америки у Вашингтоні, присвяченій сучасним викликам Нюрнбергським принципам.

«Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України. Було багато різних моделей, які розглядались. США детально розглядали всі «за» та «проти» кожної з них і дійшли до висновку, що найбільш ефективний спосіб забезпечення відповідальності за злочини агресії передбачає створення інтернаціоналізованого [internationalized, - ориг.] суду в рамках судової системи України», - заявила представниця Держдепу.

Зараз, у цей критичний момент історії, я можу оголосити, що ми підтримуємо створення спеціального трибуналу для переслідування злочину агресії проти України.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

За словами Бет Ван Скаак, подібні зусилля включатимуть «предметну юрисдикцію стосовно міжнародних злочинів, залучення міжнародного персоналу, можливо, шляхом інтеграції професіоналів, суддів, прокурорів, розслідувачів, адвокатів, чи через надання експертної допомоги за запитом України».

У Держдепі наголошують, що це також може включати міжнародні елементи в тому, як саме суд підтримуватиме Україну та де буде знаходитись. «Наприклад, потенційно це може бути десь у Європі, принаймні під час війни, це надалі зміцнить європейську орієнтацію України, міжнародну легітимність такої інституції та матиме важливе значення для неї, а також сприятиме наданню допомоги сильними державами, які віддані розслідуванню злочину агресії», - наголошує Бет Ван Скаак.

Представниця Держдепу додає, що такий суд міг би сприяти ширшій міжнародній підтримці, а також не потребуватиме резолюції Генеральної Асамблеї про створення нової незалежної міжнародної інституції, для становлення якої потрібні час та ресурси.

«Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи. Сполучені Штати готові співпрацювати з Україною та іншими країнами світу, надавати ресурси, обмінюватись інформацією з таким трибуналом задля досягнення всебічної відповідальності за міжнародні злочини, які скоюються в Україні», - говорить представниця Держдепу.

Такий гібридний суд також демонструватиме лідерство України у забезпеченні відповідальності за злочин агресії повністю в рамках національної юридичної системи.
посолка з питань глобального кримінального правосуддя Держдепу США Бет Ван Скаак

На питання української служби Голосу Америки про те, чи існує міжнародний консенсус та підтримка створення подібної гібридної моделі міжнародного трибуналу для розслідування злочину агресії Росії, представниця Держдепу відповіла, що поки не вдалось досягнути остаточного консенсусу.

«Не думаю, що поки що вдалось досягнути остаточного консенсусу. Існують дві моделі, що розглядаються: це ця модель – український трибунал, який матиме міжнародний характер [internationalized tribunal, - ориг.] і матиме багато міжнародної підтримки та інший варіант, який може створити Генасамблея ООН. Влада України розглядає обидва варіанти. Висловлювалась перевага більше відокремленій міжнародній інституції, але є побоювання, що, можливо, не вийде зібрати необхідні голоси в Генасамблеї для створення подібної інституції».

Нагадаємо, що як повідомляв Голос Америки, 17 березня, Міжнародний кримінальний суд видав ордери на арешт російського президента Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової. Ордери, видані судом в Гаазі звинувачують Путіна у воєнному злочині примусового вивезення населення (дітей) з окупованих територій України до Російської Федерації.

Президент США Джо Байден назвав виправданим ордер на арешт російського президента Путіна, який напередодні видав Міжнародний кримінальний суд в Гаазі. Байден підкреслив, що Путін скоїв воєнні злочини. Американський президент, однак, зауважив, що МКС має обмежене міжнародне визнання.

Дивіться також: Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео

Міжнародний трибунал для Росії: перспективи створення та реакція Заходу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:58 0:00

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

Більше

XS
SM
MD
LG