Спеціальні потреби

Ірландія видворює російського дипломата


Прем’єр-міністр Ірландії Лео Варадкар

У відповіль на атаку проти колишнього російського агента в англійському місті Солсбері Сергія Скрипаля та його дочку Юлію, Ірландія видворить російського дипломата. Російський посол в Дубліні вже заявив, що це не залишиться без відповіді.

Чимало урядів європейських країн, Сполучених Штатів, інших держав повідомили, що планують видворити понад 100 російських дипломатів у відповідь на атаку. Москва заперечує свою причетність до того.

Ірландія високо цінить свій нейтралітет і не належть навіть до НАТО, але прем’єр-міністр країни Лео Варадкар заявив, що вона не нейтральна, якщо йдеться про таку атаку і що важливо продемонструвати солідарність з найближчим сусідом.

«Ірландія – нейтральна країна, ми не належимо до військових союзів. Однак, якщо йдеться про тероризм, убивства і застосування хімічної зброї або кібертероризм, ми аж ніяк не нейтральні», сказав Варадкар парламенту.

«Ми, очевидно, приєднуємось щодо видворення дипломатів до інших країн, які нейтральні, включно з Фінляндією і Швецією, які вдалися до цих самих дій, що й ми».

Варадкар заявив, що рішення про те, чий дипломатичний статус буде скасовано, основане на розвідувальних даних від поліції і сил оборони.

Ірландія вже раніше видворила російських дипломатів, останнім разом у 2011 році у відповідь на використання підроблених ірландських паспортів.

Дивіться також: Батько розповідає, як намагався врятувати дочку в Кемерові

Батько розповідає, як намагався врятувати дочку в Кемерові. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG