Спеціальні потреби

Злочинці, винні у злодіяннях в Україні, не повинні знайти притулок у США – слухання в Сенаті


Елай Розенбаум, директор із стратегії та політики забезпечення прав людини давав свідчення в Сенаті на слуханнях «Від Нюрнберга до України: відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людяності», 28 вересня 2022 року
Елай Розенбаум, директор із стратегії та політики забезпечення прав людини давав свідчення в Сенаті на слуханнях «Від Нюрнберга до України: відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людяності», 28 вересня 2022 року

Злочинці, винні у скоєнні воєнних злочинів та злочинів проти людяності в Україні, повинні бути покарані і США мають допомогти в цьому Україні. Частиною цих зусиль має бути ухвалення внутрішнього американського законодавства, яке б давало можливість переслідувати злочинців, винних у воєнних злочинах та злочинах проти людяності, скоєних поза територією США.

Про це американські сенатори говорили на слуханнях в Юридичному комітеті Сенату Сполучених Штатів, які проходили у середу, 28 вересня, під назвою «Від Нюрнберга до України: відповідальність за воєнні злочини та злочини проти людяності».

«Оскільки Росія посилює свою війну, вільні країни світу не можуть сидіти склавши руки, ми повинні підтримувати спадщину нашої нації з часів Нюрнберга, де Сполучені Штати очолили судове переслідування нацистських воєнних злочинців, – притягнувши до відповідальності сьогоднішніх винуватців воєнних злочинів і злочинів проти людства», – сказав головуючий на засіданні сенатор Дік Дурбін.

За словами сенатора, США надають значну підтримку Україні, щоб вона могла переслідувати воєнних злочинців на своїй території. Він послався на дані української прокуратури, які оприлюднив генеральний прокурор України, який нещодавно побував у США, що українські слідчі працюють над понад 35 тисячами справ.

З іншого боку, США хочуть забезпечити, щоб воєнні злочинці не потрапили до Америки і не знайшли притулку в цій країні.

Свідчити у цьому питанні Конгрес запросив і Елая Розенбаума, радника з питань відповідальності за воєнні злочини Міністерства юстиції США, відомого як «мисливець за нацистами». За його словами, поки що американське правосуддя поширюється лише на випадки скоєння злочинів проти американських громадян скоєних американськими громадянами, і американське законодавство не давало можливості судити навіть нацистів, яких знаходили на американській території.

«У нас немає закону про кримінальну відповідальність за «злочини проти людства». Такі закони – перші з яких Сполучені Штати, як відомо, були співпереслідувачами на Нюрнберзькому процесі після Другої світової війни – дозволяють переслідувати певні кримінальні дії, такі як поневолення чи масове вбивство, якщо вони вчинені як частина систематичного чи широкомасштабного нападу проти цивільного населення, навіть якщо ці дії відбуваються поза контекстом збройного конфлікту чи геноциду», – сказав Розенбаум.

Андре Ватсон, помічник директора з питань національної безпеки Міністерства внутрішньої безпеки США також наголосив, що американське влада може не допустити підозрюваних порушників прав людини та воєнних злочинців на територію США.

І з 2008 року понад 350 підозрюваним порушникам прав людини не дозволили в’їхати до Сполучених Штатів через скасування або відмову у видачі віз, або через недопущення в США на кордоні. Часто зловмисники, за його словами, вдаються до фальсифікації документів, щоб в’їхати у США, але якщо таку фальсифікацію не було виявлено вчасно, їх складно притягнути до відповідальності після п’яти років за махінації з візами і 10 років у випадку фальсифікацій при отриманні громадянства.

Сенатор Дурбін нагадав, як учасника геноциду в боснійській Сребрениці, якого виявили у Массачусетсі, судили за візові порушення, а не за участь у масових розстрілах, бо злочин геноциду не був прописаний в американському законодавстві. За словами Дурбіна, таке може повторитися і з учасниками злочинів, скоєними російськими військами в Україні.

Щоб цього не сталося, Дурбін разом з кількома колегами з Сенату вніс на розгляд законодавців «Закон про справедливість для жертв воєнних злочинів».

Юридичний комітет Сенату є постійним комітетом із 22 сенаторів США, які здійснюють законодавчий нагляд за Міністерством юстиції, затверджують кандидатури на посади виконавчих посадовців високого рангу і суддів, а також переглядають законодавчі акти, що очікують на розгляд.

Відео - найголовніше

Футбол на протезах - завдяки майстрам з Данії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00
XS
SM
MD
LG