Спеціальні потреби

Актуально

Міжнародна амністія: приховування інформації про трагедію в Кемерові неприпустиме

Денис Кривошеєв

Заступник директора Міжнародної амністії з питань Східної Європи та Центральної Азії Денис Кривошеєв прокоментував спроби російської влади обмежити доступ інформації про пожежу та про кількість жертв

На думку Дениса Кривошеєва, зміна в ставленні російської влади до трагедії в Кемерові свідчить, що «влада до якоїсь міри налякана».

«ЗМІ в Росії в основному підконтрольні або слідують за політикою держави, – зазначив Кривошеєв в інтерв’ю Російській службі «Голосу Америки». – Від повного мовчання (вони) перейшли до активного обговорення цієї теми, і цілком очевидно, що влада відгукнулася на такий дійсно народний заклик оголосити траур».

Незважаючи на те, що контроль у Росії «залишається дуже серйозний і боятися (владі) нічого», громадська реакція на цю подію, а також «море критики, яка вилилася на місцеву владу» і реакції в соціальних мережах на дії місцевої і федеральної влади «напевно повинні викликати занепокоєння», заявив Кривошеєв.

У той же час, деякі спроби влади піти людям назустріч і в якійсь мірі прокоментувати події «далеко не завжди радують громадськість», вважає експерт.

У міру того, як влада намагається реагувати на ситуацію з пожежею, яка забрала не один десяток життів, існує стурбованість, що «влада намагається йти звичним способом, і звичний спосіб для них це обмеження інформації, повний контроль і спроба управляти громадською думкою», що неприпустимо, на думку заступника директора Amnesty International.

«Ми вважаємо, що інформація повинна бути вільною і повною. ЗМІ повинні мати можливість висвітлювати ці події, і ніяке приховування або спроби щось десь обмежити, приховати якісь важливі інформаційні пласти неприпустимі», – заявив Денис Кривошеєв.

Занепокоєння викликають також повідомлення про те, що зі свідків і постраждалих у пожежі – тих з них, кого викликають на упізнання тіл загиблих, – беруть підписку про нерозголошення.

«Це виходить за рамки розумного і чогось допустимого за людськими мірками, – вважає представник Amnesty. – Якщо є обґрунтована необхідність вживати таких заходів – це одне, але в даному випадку, коли люди вимагають інформації, а влада йде звичним шляхом і її обмежують, ми, звичайно, вкрай стурбовані».

У той же час, Міжнародна амністія з питань Східної Європи та Центральної Азії зазначає, що, на щастя, влада прийняла рішення не розганяти людей, які зібралися в Кемерові без попередньої згоди, як того вимагають російські закони – неправомірно обмежувальні в цій сфері.

«Ми продовжуємо стежити за повідомленнями, – сказав Кривошеєв. – З кожною новою демонстрацією там все більше поліції – це турбує».

Дивіться також: Чому підлітки із Канзасу ідуть у губернатори?

Чому підлітки із Канзасу ідуть у губернатори. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Всі новини дня

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Більше

XS
SM
MD
LG