Спеціальні потреби

Актуально

Українці будують арену для кіберспорту у Лос-Анджелесі

Dota 2, Контрстрайк (Counter-Strike), Фортнайт (Fortnite) - популярні відеоігри - це не лише захоплення підлітків, а й види новітнього спорту. Тут все, як і у футболі чи боксі, — команди або ж індивідуальні кібергравці проходять довгі тренування, змагаються на арені за призи, і плачуть від перемог чи поразок.

Під час пандемії кіберспорт набирає популярності ще стрімкіше. Компанії, які організовують і транслюють турніри е-спорту в інтернеті заробляють мільйони доларів на рекламі й змагаються за першість. І однією із цих компаній є українсько-американська компанія WePlay Esports, засновники якої уже рік живуть між Києвом і Лос-Анджелесом.

“Ми маємо 2020 рік - додалось віртуальне поле до тих видів спорту, які були в минулому у людства. Коли винайшли двигун внутрішнього згоряння, тоді додався спорт пов'язаний з автівками - Формула-1. Те ж саме відбувається і в кіберспорті. Ми маємо одну команду чи одного гравця, другу команду чи гравця і задача - виграти. Тільки ми маємо не траву на полі у футболі, а траву на полі в Доті” – розповідає Юрій Лазебніков, співзасновник компанії

Юрій каже — за цим спортом в деякі дні одночасно можуть спостерігати десятки мільйонів глядачів. Хоч більшість переглядів відбувається онлайн, для турнірів з кіберспорту будують справжні арени, де збираються команди, а також експерти, які в перерві коментують гру. Та завдання WePlay - зробити ці перерви цікавими для глядачів.

“Більшість компаній, які зараз в кіберспорті - вихідці з ігрової індустрії. Ми відрізняємось від них тим що в нас в продакшині 90 відсотків - це люди з телебачення, кіно, театру”, – розповідає Максим Білогонов, генеральний продюсер компанії

Ось, наприклад на міжнародному турнірі з Dota 2 в Буковелі глядачам показували трембіти, а ведучі пили какао в різдвяних светрах. Інший турнір з Dota провели у стилі грецьких богів.

“Наприклад, якщо турнір проходить на день святого Валентина, ми включаємось в студію і наші коментатори, аналітики всі в піжамах, лежать на рожевій софі. Якщо це Джеймс Бонд ми вмикаємо в смокінгах і бенд грає джаз”, – стверджує Максим.

Все починалось з одного комп'ютерного клубу на Троєщині

Чим більше людей дивиться гру, тим більше у трансляції зацікавлені рекламодавці. Так, після коронавірусу компанія почала виробляти у 4 рази більше контенту. Кіберспорт став єдиним спортом який не постраждав від пандемії. Рік тому компанія вирішила розширити географію і розпочала будівництво арени у Лос-Анджелесі.

“Америка - один із найбільших ринків світу і по кіберспорту ситуація аналогічна. По-перше, коли ми вибирали, як ми будемо розміщувати наші центральні офіси, ми вибирали країни де буде можлива прозора робота з точки зору інтересів інвестора”, – каже Олег Крот, співзасновник компанії.

А все починалось з одного комп'ютерного клубу на Троєщині.

Коли людина грає в Контрстрайк чи Доту, через дві години ця ж людина може взяти свій велосипед, м'яч чи серф і піти на вулицю кататись, запросити хлопця чи дівчину в кіно. І це будуть аналогові речі. Просто додався ще один тип розваг і немає в цьому нічого страшного
Юрій Лазебніков

“Комп'ютерні ігри я любив змалечку, в якийсь момент люди, які грали одну і ту ж гру почали збиратись. Зазвичай це було у комп'ютерних клубах. Ми грали всю ніч в рамках чемпіонату, який ми самі вигадали. Тобто це була група людей, які любили ігри й завдяки організаторським здібностям стали центром локальної спільноти й потім змогли це трансформувати у бізнес”, – говорить Олег.

Тепер з ними підписують угоди такі рекламодавці як Пепсі, МакДональдз. Самі ж засновники компанії кажуть — на кіберспорт чекає велике майбутнє. Юрій Лазебніков, попри те, що зміг побудувати успішний бізнес, ще й досі грає у відеоігри. З приводу шкідливості ґеймерства для людства, Юрій відповідає — це не більше аніж забобон.

"Коли людина грає в Контрстрайк чи Доту, через дві години ця ж людина може взяти свій велосипед, м'яч чи серф і піти на вулицю кататись, запросити хлопця чи дівчину в кіно. І це будуть аналогові речі. Просто додався ще один тип розваг і немає в цьому нічого страшного", – розповідає Юрій.

В найближчому майбутньому компанія збирається проводити турніри в Латинській Америці, Бразилії, Китаї, а також Австралії. Арена в Лос-Анджелесі має запрацювати цієї весни.

Дивіться також: COVID-19 у США: медики готуються до більшого спалаху після Дня Подяки. Відео

COVID-19 у США: медики готуються до більшого спалаху після Дня Подяки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Всі новини дня

Литва: контрнаступ України розпочнеться незалежно від катастрофи, спричиненої підривом ГЕС

Фото 29 травня 2023 року. Український військовий проводить постріл поблизу Бахмута (AP Photo/Efrem Lukatsky)

Україна вже підтвердила строки контрнаступу і "він почнеться незалежно від катастрофи, спричиненої окупантами". Про це в твіті заявив міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас.

Посадовець додав, що через тиждень учасники засідання Контактної групи з оборонної підтримки України в форматі "Рамштайн" ще раз підтвердять військову підтримку, "щоб нічого не бракувало в боротьбі проти окупантів".

ЗМІ в четвер повідомили про активізацію контратакувальних дій Збройних Сил України. The Washington Post повідомляє, з посиланням на джерела в ЗСУ, про значний рух в бік окупованих Росією територій на південному сході країни.

Міноборони Великої Британії в щоденному звіті повідомило, що операційна картина є дуже складною, а важкі бої ведуться на декількох ділянках фронту. В більшості регіонів Україна утримує ініціативу, додали в британському відомстві.

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео

У Нью-Йорку влаштували показ стародавнього українського вбрання. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:47 0:00

У Нью-Йорку організували показ автентичного українського вбрання. Волонтери показали вишиті строї з усіх регіонів України, щоб познайомити американців із глибокою, багатогранною і давньою українською культурою. Так вони вирішили розвінчувати міфи російської та радянської пропаганди.

 Підрив Каховської ГЕС значно ускладнив розмінування, кажуть доброчинні організації

Евакуація поблизу Херсона, 7 червня 2023 року

Підрив Каховської дамби значно ускладнив зусилля з розмінування в регіоні, а змиті повінню міни становитимуть загрозу для населення, служб допомоги та сільського господарства на роки наперед, заявляють в Міжнародному комітеті Червоного хреста та інших доброчинних організаціях.

Ерік Толлефсен, голова служби МКЧХ з подолання наслідків воєн заявив пресі: "Раніше, ми знали де небезпека. Зараз ми не знаємо. Нам лише відомо, що це є вниз за течією".

Він наголосив, що кількість мін наразі є невідомою, але додав, що "відомо, що кількість є значною", а небезпека зберігатиметься роками.

Британська доброчинна організація Halo, що розчищає територію від вибухових пристроїв, через повінь призупинила роботу, повідомляє голова організації Жасмін Данн виданню The National. Її організація виявила більше 5 000 мін в Миколаївській області лише за минулий місяць, 460 з них виявили поблизу річок.

"Наша команда розмінування регулярно переправляється через річку, щоб дістатись мінних полів, але три з них тепер під водою і ми мали призупинити роботу на інших полях поруч", - каже Данн про розмінування навколо річки Інгулець.

Раніше речниця пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк заявила в ефірі українського ТБ про те, що багато протипіхотних мін було змито "вони становлять значну небезпеку", зокрема тому, що можуть вибухнути, якщо наштовхнуться на перешкоди.

Мінагрополітики України повідомило у середу, що руйнування Каховської дамби призведе до затоплення десятків тисяч гектарів сільськогосподарських угідь на півдні України та залишила без зрошення щонайменше 500 тисяч гектарів землі.

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG