Спеціальні потреби

Актуально

“Франція не стала проросійською”, - каже Макрон Польщі і кличе зміцнювати ЄС після Брекзиту

Президент Франції Еммануель Макрон та польський президент Анджей Дуда у Варшаві 3 лютого 2020 р.

Французький президент Еммануель Макрон, відвідуючи Варшаву 3 лютого, заявив, що після Брекзиту майбутнє Європейського Союзу значною мірою залежатиме від співпраці Польщі з Францією та Німеччиною.

Макрон також намагався запевнити польських партнерів, стурбованих тим, що критики називають невиправданим пом’якшенням позиції Парижа стосовно Москви.

Франція не є ні проросійською, ні антиросійською. Вона проєвропейська.
Еммануель Макрон

Польща - одна з кількох країн на сході Європи, які віддавна застерігали про загрозу з боку Росії, і які активно підтримують намагання міжнародної спільноти притягти Москву до відповідальності за агресію щодо України.

Еммануель Макрон останнім часом проголосив курс “на відновлення діалогу” з Росією, заявляючи при цьому, що це не означає згоду з російською анексією Криму чи заплющування очей на війну на Донбасі.

“Франція не стала проросійською, як мені доводиться деколи чути. Франція не є ні проросійською, ні антиросійською. Вона проєвропейська”, - сказав Макрон на зустрічі з польським президентом Анджеєм Дудою.

При цьому французький президент вважав за потрібне далі наголосити: “Коли ви поглянете на мапу, і я думаю у вас теж таке відчуття, пане президенте, коли подивитися, то дуже чітко видно, що Росія в Європі, хоч вона і не в Європейському Союзі, а це у нас в сусідстві”.

Макрон звернувся до Польщі із закликом “зміцнити європейський проект, бо, звичайно, сьогодні… після Брекзиту посіяна вразливість і сумніви”.

Польський президент сказав, що після Брекзиту роль Франції у Євросоюзі зростає і тому Варшава задоволена символічністю візиту Макрона до Польщі саме у цей час.

"Вихід Великої Британії з Європейського Союзу означає нові домовленості і нові можливості. Ролі у Європейському Союзі треба заново перерозподілити і архітектура Європи має бути зведена заново. Питання в тому, як це зробити найкраще, насамперед для наших країн і наших суспільств, щоб Європейський Союз у майбутньому був ефективнішим, і привабливішим, щоб більше ніхто не хотів з нього виходити”, - сказав президент Анджей Дуда.

Європейська оборона не є альтернативою до НАТО. Вона є його невід'ємним доповнюючим елементом і необхідним посиленням.
Еммануель Макрон

Еммануель Макрон оголосив наміри відновити роботу у форматі так званого “Веймарського трикутника” за участю Польщі, Франції та Німеччини і запропонував скликати саміт керівників трьох країн найближчим часом.

У Варшаві було вказано на роль Франції як держави з ядерною зброєю і країни, яка може допомогти іншим європейським державам з технологіями у галузі атомної енергетики.

"В цьому й полягає європейська оборона - у здатності діяти разом, як справжнім партнерам. І я буду дуже щасливий, якщо одного дня поляки скажуть собі: “Якщо на нас нападуть, ми знаємо, що Європа нас захистить”. Бо таке європейське відчуття буде неможливо знищити, неможливо. І наша відповідальність в тому, щоб зробити це для Європейського Союзу. Європейська оборона не є альтернативою до НАТО. Вона є його невід'ємним доповнюючим елементом і необхідним посиленням”, - сказав Еммануель Макрон.

Дивіться також: У Британії минув перший робочий день після Брекзиту

У Британії минув перший робочий день після Брекзиту. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:02 0:00

Всі новини дня

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

На урочисте відкриття спортивного сезону запросили Оксану Маркарову. Посолку України у США попросили зробити символічну першу подачу м’яча.  Подія відбулася 30 березня під час стартового матчу Національної збірної Washington Nationals на околиці Вашингтона.

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

Більше

Відео - найголовніше

Вища бейсбольна ліга США «Стоїть з Україною». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00
XS
SM
MD
LG