Спеціальні потреби

Актуально

Як Європі вирішити проблему біженців та мігрантів?

Біженці, врятовані біля берегів Лівії 2 серпня 2018

Агентство ООН з питань біженців повідомило, що попри зменшення загальної кількості шукачів притулку, які дістаються Європи, загроза смерті для біженців та мігрантів у дорозі цього року зросла.

У новому звіті сказано, що впродовж минулих місяців 2018 року вже загинули, або зникли безвісті понад 1600 осіб.

Оскільки кількість людей, які дістаються європейських берегів, зменшується, то більше не постає питання, чи може Європа дати раду такій кількості, а постає питання, чи має Європа достатньо людяності, щоб урятувати життя

Середземне море названо найбільшою загрозою життю тих, хто намагається дістатися до Європи із неблагополучних країн Африки та Азії.

Дані з’явилися на тлі гострих політичних суперечок у країнах Європейського Союзу довкола того, що робити із сотнями тисяч людей, які шукають безпеки і кращого життя у Європі.

Трамп: Європа зміниться до непізнаваності, ящо не змінить підхід до імміграції

Останнім прикладом проблеми стали демонстрації минулого тижня у німецькому місті Хемніц, які спалахнули після повідомлень, що поліція затримала двох прибулих із Сирії та Іраку, підозрюваних у причетності до вбивства місцевого мешканця.

Німецька поліція розслідує 10 демонстрантів за гітлерівські вітання

Традиційні політичні партії у Європі опинилися під шквалом критики тих, хто називає мігрантів та біженців джерелом злочинності та інших суспільних негараздів.

Однією з причин зростання смертності біженців у Середземному морі називають намагання Європи перекрити, або ускладнити шукачам притулку шляхи на північ.

Головні цифри звіту:

  • Найсмертельнішим став маршрут з Лівії: цього року сталося вже 10 інцидентів, у кожному з яких загинули 50 або більше людей.
  • Понад понад 300 осіб за цей рік вже втратили життя на шляху з Північної Африки до Іспанії. 2017 року на цьому маршруті зареєстрували 200 смертей.
  • Понад 78 біженців та мігрантів загинули на суходолі у Європі, або на кордонах Європи. Минулого року за цей період загинули 45 осіб.

Політичні наслідки

Агентство ООН з питань біженців стверджує, що Європа зобов’язана дати притулок біженцям, яких не надто багато.

“Оскільки кількість людей, які дістаються європейських берегів, зменшується, то більше не постає питання, чи може Європа дати раду такій кількості, а постає питання, чи має Європа достатньо людяності, щоб урятувати життя”, - сказав з нагоди оприлюднення звіту директор агенства у Європі Паскаль Моро.

Точно підрахувати скільки шукачів притулку прибуло до Європи майже неможливо, але за даними статистичної агенції Eurostat рекордними були 2015 і 2016 роки.

У кожен з тих років прохання про притулок у країнах ЄС подали близько 1,3 мільйона людей.

У 2017 таких прохань зареєстровано 650 тисяч і попередні оцінки дають підстави вважати, що у 2018 це число може бути меншим на принаймні 40%.

Але попри зменшення загальної кількості біженців Європу лихоманить від політичних наслідків кризи з мігрантами зокрема тому, що велика кількість шукачів притулку зосереджується в окремих регіонах, насамперед у країнах прибуття:Італії, Греції та Іспанії, а також у деяких країнах ЄС, де мігранти знайшли найсприятливіші умови: у Німеччині, Швеції та інших.

Німецький уряд Анґели Меркель зазнав політичних втрат на минулих виборах через рішення 2015 року прийняти майже мільйон біженців.

На виборах 2017 року антиіммігрантська партія “Альтернатива для Німеччини” вперше пройшла до парламенту, здобувши 92 місця у Бундестазі з 709.

В результаті небувалого успіху антиіммігрантських партій в Італії на виборах цього року до влади у Римі прийшли сили, які критично дивляться на засадничі принципи Європейського Союзу.

Новий італійський уряд обіцяє перетворити табори іммігрантів на депортаційні центри

Однією з причин голосування багатьох британців за вихід з ЄС на референдумі 2016 року було бажання зменшити кількість іммігрантів.

Що робити?

У той час як популісти стверджують, що проблеми міграції у Європі та деінде у світі можуть бути вирішені дуже просто - закриттям кордонів та депортаціями біженців, опоненти зауважують, що такі кроки стануть обмеженням прав насамперед самих європейців, а масові депортації були б не реалістичними і незаконними.

У підбірці думок з цього приводу, зібраних аналітичним центром Carnegy Europe, переважає твердження, що проблема міграції для Європи є довготерміновою і простих та швидких одноразових рішень для неї не існує.

Серед пропозицій - зосередження ресурсів ЄС на тому, щоб, закриваючи шляхи нелегальної міграції, створити ефективні механізми швидкого опрацювання заяв прохачів притулку та розселення й інтеграції мігрантів у суспільствах.

При цьому Європа повинна працювати з тими країнами, звідки втікають люди, щоб допомагати вирішувати джерела проблем і причини міграцій.

Згідно з пропозиціями фінанси можуть бути переспрямовані з допомоги біженцям у Європі на допомогу людям повернутися та облаштувати на батьківщині.

Але фахівці також наголошують, що глобальна міграція як і міжнародні торгівля, завжди були невід'ємними явищами людської історії, і, попри можливі негативні наслідки масової та нелегальної міграції, багато країн отримують користь від притоку людських ресурсів.

Дивіться також: Як ковбої святкують День праці в техаському місті Бандера і що їх поєднує з Україною?

Як ковбої святкують День праці в техаському місті Бандера і що їх поєднує з Україною? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:19 0:00

Всі новини дня

Мецола закликала країни ЄС розглянути можливості надати винищувачі Україні

Архівне фото: Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола

Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола заявляє, що Євросоюз має перейти до наступного кроку і розглянути можливості надати винищувачі Україні.

«Ми надаємо військові допомогу і обладнання. Зараз країни-члени ЄС мають перейти до наступного кроку й розглянути можливості надати винищувачі і зброю дальньої дії. Наша відповідь має бути пропорційна загрозі, а вона – дуже велика», – заявила Мецола перед виступом президента України Володимира Зеленського у Європарламенті.

«Вам не потрібно переконувати всіх нас у тому, наскільки ці літаки важливі… Ми маємо вжити конкретних заходів, щоб наблизити перемогу і реальний мир. Ми маємо притягнути до відповідальності відповідальних за злочини. Хочу повторити обіцянку, дану мною, коли я приїхала минулого року до Києва, – ми з вами, ми є з вами і будемо з вами», – додала президентка Європарламенту.

Днем раніше, 8 лютого, під час зустрічі в Парижі президент України Володимир Зеленський закликав лідерів Франції й Німеччини «якомога швидше» надати Україні винищувачі, щоб відбити наступ Росії. Вони пообіцяли продовжувати підтримку України, в тому числі військову, «стільки, скільки буде потрібно» до перемоги.

Американсько-Українська Ділова Рада 30 років залучає інвестиції в Україну, і продовжує робити це у воєнний час. Відео

Збирати міни замість врожаю, терпіти фінансові збитки, але не згортати бізнес. Щонайменше 200 американських компаній продовжують працювати в Україні в умовах війни за підтримки однієї з найбільших торгових асоціацій – Американсько-Української Ділової Ради у Вашингтоні. 

Джо Байден у промові «Про стан справ в країні» згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Відео

7 лютого Президент Джо Байден звернувся до Конгресу США з промовою «Про стан справ в країні». Байден згадав Україну, закликав до реформ та двопартійної співпраці. Колеги-демократи назвали це звернення «рузвельтівським», а парламентарі з Республіканської партії освистали виступ. 

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео

Рада Безпеки ООН вже вдруге на цьому тижні провела засідання, присвячене Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:36 0:00

Радбез ООН вдруге на цьому тижні провів засідання, присвячене Україні. Сьогодні брифінг скликала Росія, аби обговорити «перспективи мирного врегулювання кризи довкола України в контексті збільшення поставок західної зброї». За засіданням у штаб-квартирі ООН стежила Ірина Соломко.

Деталі візиту президента України до Великобританії: зустріч з Ріші Сунаком, аудієнція у короля, виступ перед парламентом. Відео

Президент Зеленський наперед «подякував» Лондону за потужні британські літаки під час свого візиту до Великої Британії. Можливість відправлення Україні винищувачів для захисту у війні проти РФ не зняте з порядку денного, заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак. 

Більше

XS
SM
MD
LG