Спеціальні потреби

Актуально

Кого і чому підтримують молоді українці у США на виборах президента?

За кого голосує молоде покоління українців у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:53 0:00

За кого голосує молоде покоління українців у США? Відео

Податки, економіка, медицина, імміграція, право на аборти, доступність зброї – всі ці питання зумовлюють те, за кого американці віддають свій голос на виборах президента США. А чим керуються американці українського походження? Ми розпитали кількох виборців з різних американських штатів.

Вадиму Фаб’янчуку - 29 років. Він родом із Рівного і живе у штаті Орегон із чотирьох років. Разом із дружиною Вікторією вони виховують двох дітей і мають власний бізнес – компанію зі страхування.

Ми, малий бізнес, - фундамент цієї країни. Минулих 4 роки були найкращі, що я мав. І бізнес, і економіка рвали всі рекорди

"Я підтримую президента Дональда Трампа. Я вважаю, що із варіантів, які є, він - найкращий кандидат. Я не голосую за характер, за посмішку людини, як вона спілкується чи використовує Twitter. Я голосую за те, які в нього будуть конкретні кроки".

"Загалом я – великий прихильник капіталізму, - додає Вадим. - І протилежна партія демократів почала таку пропагандистську систему, немов капіталізм не виправдав себе, і треба альтернативу, треба трохи спробувати соціалізму. Я не кажу, що сам Байден проводить цю агітацію, але велика частина його партії почала робити кроки в тому напрямку . Я, як українець, що мої корені, моя сім’я, були жертвами соціалізму-марксизму, для мене це - автоматично ні".

Вадим розповідає, у бізнесі 8 років, тож може порівняти умови роботи за адміністрацій Барака Обами й Дональда Трампа - і за керівництва республіканців його підприємство було найбільш успішним. "Ми, малий бізнес, - фундамент цієї країни. Минулих 4 роки були найкращі, що я мав. І бізнес, і економіка рвали всі рекорди. Часом політики, що сидять у Сенаті, не розуміють нашої щоденної боротьби - як давати людям робочі місця. І часом ми не можемо налагодити цей зв'язок. Тож я вважаю, Дональд Трамп приніс баланс між бюрократією та такими простими підприємцями як я".

Чому за Трампа, за республіканця – тому що я хочу знати, куди ідуть мої податки

Колишній військовий із Дніпра, Юрій Вівчаренко, живе із родиною в Чикаго 9 років і працює далекобійником. Раніше працював на компанію-перевізника, а два тижні тому відкрив власний бізнес. У виборах президента США бере участь уперше і підтримує республіканців - також з економічних міркувань.

"Чому за Трампа, за республіканця – тому що я хочу знати, куди ідуть мої податки, - розповідає Юрій. - По-друге, з такої державної позиції я хочу, щоб робочі місця були тут, а не десь за кордоном, щоб наші люди працювали, а не жили на субсидіях".

"Коли був Обама, ціни за перевезення були низькі, вантажів було дуже мало, а з приходом Трампа вантажі почали бути дорожчими, постійно є вантажі, - каже Юрій. - Тоді не було роботи, зараз робота є постійно".

Інший важливий фактор - політика Вашингтона щодо Києва, каже Юрій: "Я колишній військовослужбовець, і я бачу, як реагували демократи, коли почалась війна. За Обами вони надавали допомогу списаними шкарпетками, ковдрами, а також глибокою стурбованістю. Зараз за Трампа почали надходити "Джавеліни", військова техніка, американські бомбардувальники патрулюють час від часу".

Я колишній військовослужбовець, і я бачу, як реагували демократи, коли почалась війна. За Обами вони надавали допомогу списаними шкарпетками, ковдрами, а також глибокою стурбованістю. Зараз за Трампа почали надходити "Джавеліни"

Іва Демчук – родом із Рівного й виїхала з України у дев’яностих. В Америці - понад 20 років, останні 11 років живе неподалік Сан-Франциско і працює рентген-лаборантом медичного центру Стенфордського університету.

"Я себе рахую центристкою, намагалась знайти середню, третю партію, але домінують Республіканська та Демократична партії. Я ліберальна, але маю консервативні погляди стосовно розподілу бюджету, економіки. І я не можу собі знайти партію, яка б підійшла стовідсотково, тому я голосую за демократів, сподіваючись на те, що демократи впораються із реформами".

"Думаю, демократи в меншій мірі маніпулюють населенням, хоча бачу, як обидві партії це роблять, хоча й за різними напрямками, - каже Іва. - Консервативні виборці реагують більше на релігійні мотиви, а демократи реагують на соціальне забезпечення населення".

Іва розповідає, що за демократів голосує тому, що спирається на свій досвід роботи в медицині.

Думаю, демократи в меншій мірі маніпулюють населенням, хоча бачу, як обидві партії це роблять

"Це таке дуже болюче питання. В якийсь момент у США виникла ідея, що абсолютно все рахується бізнесом, - каже Іва. - Медицина – великий бізнес, освіта – великий бізнес. І держава, яка бере податки, ці податки не використовує для освіти й медичного забезпечення населення".

"Взагалі середній клас дуже крихкий в економічному питанні. Тому що освіта і медичне забезпечення – дуже дороге. І навіть я, працюючи в медицині, інколи думаю: мені піти до лікаря і зробити MRT, яке мені буде коштувати 5, а то й 10 тисяч доларів. Я думаю, що це неправильно. Виходить, що медицина реагує на кризу, а не передбачає серйозні захворювання".

Медицина – великий бізнес, освіта – великий бізнес. Виходить, що медицина реагує на кризу, а не передбачає серйозні захворювання

Зокрема, питанням доступності медицини та іншими соціальними питаннями керується й 25-річна Марина Приходько, яка переїхала з Харкова до США 10 років тому. Зараз Марина живе у Нью-Йорку: працює у юридичній фірмі, також вона – активістка громадської організації Razom for Ukraine. На президентських виборах вона голосує вперше і віддає свій голос демократові Джо Байдену.

"Я, в першу чергу, вірю в особистий вибір жінок стосовно контрацепції, абортів, і я вірю, що Демократична партія більше поділяє мої погляди в цьому сенсі. Хочу більше доступних соціальних послуг для громадян США, більше доступної медицини. Загалом я вірю, що люди мають керувати країною, а не бізнеси, не олігархи. Я вірю в демократичний світ".

Я, в першу чергу, вірю в особистий вибір жінок стосовно контрацепції, абортів... Хочу більше доступних соціальних послуг для громадян

Також Марина каже, що за освітою – дипломатка, тож вивчала історію й політичні системи світу. Й саме в американському контексті підтримує ліберальні погляди.

"Я зрозуміла для себе, що я більш космополітична людина, і вірю, що всі люди світу мають право пересуватись, куди хочуть, тому я зовсім проти будування твердих кордонів, - розповідає Марина. - І я думаю, що якщо ми просуваємо цю «Американську мрію», ми маємо приймати всіх, хто шукає цю американську мрію".

Водночас, Марина каже, що у питанні зброї має чітку позицію: "Думаю, що зброя взагалі має бути не підтримана в нашому суспільстві. Якщо у когось є зброя, а в когось немає, це створює несправедливу систему від самого початку".

я виступаю проти зброї, щоб в один день ніхто не вчинив нову стрілянину - це неправедливість, це злочин

"Я голосую в окрузі у Флориді, де сталась одна із найбільших стрілянин у школі. І це для нас питання номер один: чи контролювати зброю, чи навпаки роздавати зброю вчителям, студентам. В цьому питанні я виступаю проти зброї, щоб в один день ніхто не вчинив нову стрілянину - це неправедливість, це злочин".

Попри розбіжності у політичних поглядах, цих виборців об’єднує те, що їм важливо, аби президент США не лише дбав про процвітання власної країни, а й допомагав Україні.

Дивіться також: Як американці голосують за президента на МКС. Відео

Як американці голосують за президента на МКС. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Всі новини дня

Берлін готується передати Україні додаткові зенітні установки Gepard. Відео

Берлін готується передати Україні додаткові зенітні установки Gepard. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:55 0:00

Канцлер Німеччини Олаф Шольц провів телефонну розмову з Владіміром Путіним і закликав його вивести російські війська з України. Тим часом Берлін готується передати Україні додаткові зенітні установки Gepard. Деталі - від Богдана Цюпина.

В ЄС остаточно домовились встановити граничну ціну на російську нафту. Відео

В ЄС остаточно домовились встановити граничну ціну на російську нафту. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Дипломати Євросоюзу остаточно домовились встановити граничну ціну на російську нафту на рівні 60 доларів за барель. Обмеження вводять щодо тієї нафти, яку транспортують морем. Заступник міністра фінансів США Воллі Адеємо раніше привітав таку домовленість.

У Конгресі представили законопроект про визнання "Групи Вагнера" терористичною організацією. Відео

В американському Конгресі представили законопроект про визнання "Групи Вагнера" терористичною організацією. В разі ухвалення ініціативи, Державний департамент буде зобов'язаний включити "Групу Вагнера" до переліку терористичних організацій.

«Немає сенсу укладати фальшивий мир з Росією» – Блінкен

Президент Франції Еммануель Макрон під час державного обіду з держсекретарем Ентоні Блінкеним (праворуч) у четвер, 1 грудня 2022 року. Вашингтоні, США. Жаклін Мартін/через REUTERS/

США мають прямий контакт з Москвою, але він використовується тільки для запобігання серйозним загрозам, бо президент Росії Володимир Путін не готовий до переговорів, вважає державний Секретар Ентоні Блінкен.

В інтерв’ю французькому телеканалу France 2 він заявив, що Вашингтон і Москва мають прямі контакти, які використовуються у разі серйозних загроз, зокрема, коли були побоювання, що Росія застосує ядерну зброю.

«Наприклад, був контакт з Росією, тому що було побоювання, що вони можуть застосувати ядерну зброю, що було б катастрофою», – сказав Блінкен.

Відповідаючи на запитання журналіста Томаса Сотто про те, чи це були реальні побоювання, Блінкен відповів, що у США «не бачили конкретного руху з цього приводу, але все одно є страх надзвичайної ситуації».

Попри ці контакти, за словами Блінкена, США та Росія не ведуть переговори щодо війни в Україні, бо це рішення - за Україною, і як наголошує державний секретар, президент України Володимир Зеленський, «чітко дав зрозуміти, що в кінці будуть потрібні переговори, дипломатія».

Як каже Блінкен, час для прямої розмови настав би, «якби ми побачили, що Путін серйозно ставився до дипломатії та діалогу». Але поки що російська сторона не проявляє готовності до переговорів, сказав Блінкен.

«Що зараз робить Путін? Хоча він іноді каже, що готовий до дипломатії, він атакує цивільну інфраструктуру в Україні, – каже Блінкен. – Проблема в тому, що він робить навпаки. Зараз він підбурює до ескалації ситуації».

За словами Блінкена, США хочуть уникнути розширення конфлікту.

«Ми не хочемо війни з Росією. Ми не хочемо третьої світової війни», – каже Блінкен. Але з іншого боку, він додає, що «мир має бути не тільки на папері».

«Потрібен мир, але він має бути справедливим, відповідно до принципів статуту ООН. І він має бути стійким, тому що в певному сенсі немає сенсу укладати фальшивий мир, який дуже швидко буде відкинутий і Росія знову вступить у війну», – вважає Блінкен.

Він переконаний, що слід уникати думки, що цей конфлікт можна заморозити, бо «Росія в цьому контексті ніколи не буде вести переговори про захоплені силою території, і про самі території має домовлятися лише Україна.

Говорячи про майбутнє Росії, Блінкен сказав, що не так важливо, хто буде на чолі країни, як те, якої політики буде дотримуватися Росія.

Блінкен нагадав слова прехидента Джо Байдена, який сказав, що «президент Путін дуже сильно прорахувався щодо України».

«Усе, чого він намагався уникнути, він прискорив. На Заході ми не розділені. Навпаки, ми єдині та єдині. Україна єдина як ніколи. Те, що ми бачимо в Росії, є катастрофою для Росії. Понад мільйон росіян виїхали. Це може бути добре для Путіна, тому що саме люди можуть бути проти нього, але це катастрофічно для Росії», – сказав Блінкен, якого цитує прес-служба Державного департаменту.

Інтерв’ю для французького телеканалу France 2 було записано французькою мовою і відбувалося на тлі державного війзиту президента Франції Еммануеля Макрона до Вашингтона.

Як писав «Голос Америки», під час двосторонньої зустрічі в Білому домі з президентом Макроном у четвер, президент США на спільній прес-конференції заявив, що російських президент Путін може завершити війну «забравши свої війська з України», однак Путін не виявляє готовності шукати шляхів до миру. "

Макрон заявив, що тривалий мир можливий лише, якщо міжнародна спільнота поважатиме умови українців, бо лише вони можуть визначити умови такого миру.

Дивіться також:

Державний візит Еммануеля Макрона до Вашингтона. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Країни ЄС підтримали обмеження на російську нафту на рівні $60 за барель

Архівне фото: танкер в російському порту, 2009 рік

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила, що країни ЄС погодились обмежити ціну на російську нафту на рівні 60 доларів з барель.

У відеозверненні в соцмережах посадовиця відзначила, що такий крок зміцнить дію санкцій, зменшить російські надходження, а також "дозволить стабілізувати енергоринки", бо європейські оператори зможуть доставляти "певні обсяги російської нафти третім країнам, якщо вони продаються за ціною нижче обмеження".

Reuters повідомив, що посол Польщі в ЄС Анджей Садош у п'ятницю заявив, що Польща погодилася з домовленістю Європейського Союзу обмежити ціну на російську нафту, доставлену морем, на рівні 60 доларів за барель.

Варшава відмовлялася від схвалення угоди, щоб вивчити механізм коригування, щоб ліміт був нижчим за ринкову ціну. Польща виступала за те, щоб ліміт був якомога нижчим, щоб скоротити доходи Росії та обмежити здатність Москви фінансувати війну в Україні

Садос сказав, що механізм в остаточній угоді буде підтримувати максимальну ціну щонайменше на 5% нижче ринкової.

Обмеження ціни, ідея “Групи семи”(G7), що має на меті зменшити дохід Росії від продажу нафти, одночасно запобігаючи стрибку світових цін на нафту після того, як 5 грудня набуде чинності ембарго ЄС на російську нафту.

Після схвалення Польщею в п'ятницю ЄС розпочав процедуру письмового оформлення домовленості всіма 27 країнами ЄС, щоб офіційно дати зелене світло угоді, деталі якої будуть опубліковані в юридичному журналі ЄС у неділю.

Встановлення цінової межі G7 дозволить країнам, що не входять до ЄС, продовжувати імпортувати російську нафту морським транспортом, але це заборонить судноплавним, страховим і перестраховим компаніям обробляти вантажі російської нафти по всьому світу, якщо тільки вона не продається за ціною меншою обмеження ціни.

Оскільки ключові світові судноплавні та страхові компанії розташовані в країнах Великої сімки, через обмеження ціни Москві буде дуже важко продавати свою нафту за вищою ціною.

Першою пропозицією G7 минулого тижня було обмеження ціни на рівні 65-70 доларів за барель без механізму коригування. Оскільки російська нафта Urals вже торгувалась дешевше, Польща, Литва та Естонія наполягали на зниженні ціни.

У п'ятницю вдень російська нафта марки Urals коштувала близько 67 доларів США за барель.

Країни ЄС протягом кількох днів узгоджували деталі, причому ці країни додавали умови до угоди, включаючи те, що обмеження ціни буде переглядатися в середині січня та кожні два місяці після цього, згідно з дипломатами та документом ЄС, який бачили Reuters у четвер.

У документі також зазначено, що 45-денний «перехідний період» застосовуватиметься до суден, що перевозять російську нафту завантажену до 5 грудня та розвантажену в кінцевому пункті призначення до 19 січня 2023 року.

В статті використано інформацію Reuters

Більше

XS
SM
MD
LG