Спеціальні потреби

Перший вирок у справі щодо причетності Росії до президентських виборів у Сполучених Штатах


Алекс Ван Дер Зваан залишає федеральний суд у Вашингтоні

У вівторок федеральний суд у Вашингтоні виніс громадянину Нідерландів адвокату Алексу Ван Дер Зваану вирок 30 днів ув’язнення за роблення фальшивих свідчень і вигаданих та обманних заяв. Крім цього, він мусить заплатити штраф на суму 20 тисяч доларів. Слідство в його справі вело бюро спеціального прокурора Роберта Мюллера. Справа Ван Дер Зваана посередньо пов’язана з втручанням Росії у президентські вибори у США.

За повідомленням інформаційного агентства Associated Press, вирок нідерландському адвокату може бути директивою для вироків іншим особам, звинуваченим у тому, що вони говорили неправду під час слідства, що його веде Роберт Мюллер.

Згідно з федеральними директивами, Ван Дер Зваану загрожував вирок до шести місяців позбавлення волі, і його адвокат просив суддю призначити підсудному заплатити штраф та вислати з країни.

Однак суддя Еймі Берман Джексон, посилаючись на потребу відохотити інших від говорення неправди під час слідства міжнародного значення, заявила, що ув’язнення необхідне.

Кримінальна справа проти Ван Дер Зваана лише посередньо пов’язана з втручанням Росії у президетські вибори 2016 року у США. Однак вона виявила нові деталі про Пола Манафорта, а також раніше не виявлені зв’язки між високопоставленими співробітниками кампанії Трампа, включно з Риком Ґейтсом і Росією.

Як пише видання Associated Press, підсудний говорив неправду про останні зв’язки з колишнім радником кампанії Трампа, після чого усунув з комп’ютера листування, видачі якого вимагало бюро спеціального прокурора.

Спеціальний прокурор Роберт Мюллер веде слідство в справі можливих зв’язків між кампанією Трампа і Росією. Проте президент Трамп багато разів називав слідство полюванням на відьом і заперечив, що існувала змова між його кампанією і Росією.

Дивіться також: Шпигуни-студенти: таємна сторона освіти

Проблема Facebook не у самій платформі, а у бізнес-моделі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG