Спеціальні потреби

Актуально

НАТО починає масштабні навчання в Європі

Cержант-майор Девор Петек

"Ми готові, здібні дати відсіч будь-якій загрозі безпеці кордонів НАТО". Так головний військовий Стратегічного командування НАТО з операцій сержант-майор Девор Петек описав "Голосу Америки" основний посил, який несуть навчання НАТО "Єдиний Тризуб".

Навчання починаються в четвер. "Це будуть одні з наймасштабніших навчань в історії НАТО, особливо у час після Холодної війни. Більше 40 000 військових візьме участь", - наголосив Петек.

"Основною метою є забезпечити, що після розгортання сил, ми здатні воювати, утримуватись і перемагати без особливих проблем для практичного виконання завдань", - наголосив офіцер.

Росіян також запрошено до спостереження за навчаннями.

"Ми також маємо спостерігачів з Росії... у відповідності до нашої політики відкритості, щоб спостерігачі мали змогу побачити, що це жодним чином не є агресією стосовно будь-кого навколо. Однак, це показує нашу готовність подолати будь-яку загрозу, яка може постати перед нашими союзниками".

Це послання для всіх, зазначив посадовець у відповідь на питання, чи стануть навчання посланням для Росії.

"Ніхто не хоче зв'язуватись з Альянсом, який має такий потенціал, стільки можливостей всередині і це Альянс який діє вже тривалий час – більше 70 років. Але, можливо ніколи не був такий активний і настільки рішуче налаштований як тепер. Це – не послання Росії, це послання всім, хто вважає, що НАТО не готове".

Для того, щоб стримувати Росію і забезпечити, що вона не перетне кордони НАТО, Альянс проводить низку заходів, наголосив Петек. Зокрема "ми розташували чотири бойові групи в трьох країнах Балтії, їх метою є стримування, щоб Росія не перейшла кордон і не спонукала до подій, що тягнуть за собою виконання Статті 5. Це добре спрацьовує. Є ще операції, щоб переконатись, що Росія не буде нічого робити в межах НАТО і стримування працює", - наголосив посадовець.

Дивіться також: Туристів і мігрантів на кордоні з ЄС скоро зустрічатиме штучний інтелект

Туристів і мігрантів на кордоні з ЄС скоро зустрічатиме штучний інтелект. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Всі новини дня

“Щоб люди мріяли жити в Україні”: інтерв’ю з командувачем ВМС України Олексієм Неїжпапою. Відео

Командувач ВМС України Олексій Неїжпапа отримав звання віце-адмірала через два дні після затоплення флагманського корабля Чорноморського флоту Росії «Москва». Мирослава Гонгадзе поспілкувалася з командувачем під час патрулювання Дніпра про звільнення о. Зміїний та бойовий дух ЗСУ.

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Більше

XS
SM
MD
LG