Спеціальні потреби

США та НАТО єдині у підтримці розбудови української оборони – Обама

  • Голос Америки

Єнс Столтенберґ і Брак Обама (архівне фото)

Про це йшлося на зустрічі у Білому домі президента США Барака Обами та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа.

НАТО та США залишаються єдиними у питанні розбудови української оборони для протистояння російській агресії.

Про це йшлося на зустрічі у Білому домі в понеділок президента США Барака Обами та генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберґа.

4-го квітня 1949 року у Вашингтоні підписано Північноатлантичний пакт про створення альянсу для реагування на загрозу з боку Радянського Союзу.

Через 67 років після цього, загроза на Східному фронті НАТО досі залишається актуальною.

«Ми обговорили Східний напрямок Альянсу. Ми продовжуємо бути об‘єднані у підтримці України після вторгнення Росії на її територію. Ми продовжуємо надавати допомогу Україні у розвитку її військових оборонних можливостей. Ми продовжуємо надавати гарантії безпеки іншим націям в регіоні. Наші запевнення не лише на словах, ми відрядили туди військові підрозділи, аби всі знали - що пункт 5 угоди НАТО виконується«. – заявив президент Обама.

Сьогодні НАТО переглядає свою місію. Головною темою розмови Обами та Столтенберґа були протидія ІДІЛ та роль НАТО у вирішенні міграційної кризи в Європі.

«Наша зустріч почалася з обговорення жахливої трагедії у Брюсселі, що лише підкреслює важливість втримувати увагу на боротьбі з ІДІЛ та протистояти тероризму, що просочився у Європу», - зазначив Барак Обама.

Роль НАТО та умови участі США у цьому Альянсі несподівано стали темою публічного обговорення у США, коли один з провідних кандидатів на президентську номінацію від Республіканської партії Дональд Трамп назвав НАТО «застарілим» і натякнув на можливий вихід США з Альянсу.

«НАТО, ми вкладаємо туди величезні гроші. Ми платимо левову частку. Це, можливо, було ОК 40-30-25 років тому, але це не прийнятно зараз», - заявив Трамп.

Багато країн, каже Дональд Трамп, більшість з 28-ми членів, не платять свою справедливу долю у НАТО.

«Це означає, що вони отримують від нас усілякого роду військовий захист та інші речі, а ми нічого. Вони просто оббирають Сполучені Штати. Я не хочу цього робити, але або вони почнуть платити, включаючи і за минулі роки, або ми звідти маємо піти. І якщо це розвалить НАТО, ну тоді це розвалить НАТО», - наголосив мільярдер-кандидат у президенти США Трамп.

Ми продовжуємо бути об‘єднані у підтримці України після вторгнення Росії на її територію

Риторика потенційного президента США змусила занервувати Німеччину, Францію, країни Балтії, безпека яких залежить від НАТО. Кандидат від демократів Гілларі Клінтон каже – Трамп наражає всіх на небезпеку

«Його слова насторожують світ. Коли він каже – не пускати мусульман в Америку, країну, засновану на принципах релігійної свободи. Коли він зневажає НАТО та наших партнерів в Азії, говорячи що забереться звідти – він наражає на небезпеку коаліцію націй, яка необхідна для боротьби з ІДІЛ. Він робить нашу ситуацію та ситуацію в світі ще гіршою та більш небезпечною», - заявила колишня держсекретар США.

Експерти називають слова Трампа некоректними. Внески країн-членів у НАТО визначаються відповідно до розміру їх ВВП. Фінансова доля США у НАТО найбільша - 22 відсотки, оскільки її економіка найбільша. Доля Німеччини 15 відсотків, Франції – 11, Великої Британії 10%.

Уряд Барака Обами наполягає, що НАТО залишається основою колективної системи безпеки та основою оборонної доктрини США.

Дивіться також: Прем'єр Голландії: Не хочу України у ЄС, але рефередум взагалі не про це

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG