Спеціальні потреби

Актуально

Попит на нафту підтримуватиме споживання пластику, каже Міжнародне енергетичне агентство

Добровольці сортують пластикові пляшки на пункті збору для переробки на Тайвані 16 липня 2018 р.

Міжнародне енергетичне агентство (International Energy Agency - IEA) звертає увагу на те, що попри кампанії урядів, спрямовані на зменшення викидів від нафти й газу, попит на нафту у світі зберігатиметься завдяки нафтохімічній індустрії.

Нафтохімічна галузь є однією з тих, що залишаються непомітними у ході глобальних дискусій про енергію...
Фатіг Бірол, виконавчий директор IEA

Фахівці базованої у Парижі установи дійшли висновку, що теперішні намагання деяких країн зменшити обсяги пластику, що перетворюється на сміття, навряд чи вплинуть на прогнозоване збільшення виробництва і споживання пластику у розвиткових країнах.

Агентство підкреслює у новому звіті, що зараз людство повністю залежить від нафти й газу не лише тому, що це незамінні джерела пального для транспорту і палива для електростанцій, але й з огляду на щораз більше використання пластику й добрив, які є продуктами нафтохімії.

IEA вказує, що штучні азотні добрива гарантують вирощування половини харчів у світі.

Автори дослідження вважають, що швидке зростання економік Індії та Китаю гарантуватиме зростання попиту на нафту, і принаймні до 2050 року провідною галуззю нафтохімії буде виробництво пластмас.

“Нафтохімічна галузь є однією з тих, що залишаються непомітними у ході глобальних дискусій про енергію, і нема сумнівів, що та галузь буде ключовим джерелом попиту на нафту упродовж багатьох майбутніх років”, - цитує виконавчого директора IEA Фатіга Бірола агентство Reuters.

За підрахунками фахівців станом на 2030 рік нафтохімія забезпечуватиме понад третину глобального зростання попиту на нафту, а до 2050 року ця частка сягне майже 50%.

Міжнародне енергетичне агентство також повідомляє, що нафтохімічні підприємства особливо у США із готовністю використовують природній газ, видобування якого зі сланцевих пластів в Америці зросло в останні роки.

Дивіться також: Як американські благодійники допомагають українським науковцям розвивати інноваційні біотехнології

Всі новини дня

У Денвері пройшли благодійні перегони на підтримку України. Відео

У Денвері пройшли благодійні перегони на підтримку України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Українські організації Колорадо та місцевий жіночий велосипедний клуб влаштували благодійні перегони у Денвері на підтримку України. Участь у ньому взяли майже 400 професійних спортсменок. А для глядачів волонтери влаштували виставку речей, які регулярно відсилають в Україну.

Для допомоги Україні не обов'язково бути українцем – це доводить мер міста у Нью-Джерсі. Відео

Щоб допомагати Україні, не обов'язково бути українцем – Майк Гоннелі, мер міста Сікокус у Нью-Джерсі, доводить це. Американець італійського походження, який до початку війни небагато знав про Україну, тепер допомагає українським родинам, які були змушені тікати від війни.

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

Які надії на Європейську політичну спільноту? Відео

Які надії на Європейську політичну спільноту? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG