Спеціальні потреби

Мін'юст США: Мюллер не знайшов "підтверджень тому, що Трамп скоїв злочин, але не знімає з нього обвинувачень"


Новина оновлюється...

ВАШИНГТОН (AP) - Спецпрокурор Роберт Мюллер не виправдав президента Дональда Трампа у питанні перешкоджання правосуддю, але й не знайшов достатньо доказів скоїння ним злочину.

Листа з таким висновком надіслав Конгресу міністр юстиції США Вільям Барр.

Голова Юридичного комітету Палати представників Джерольд Недлер заявив, що у листі Міністерства юстиції йдеться, що розслідування Мюллера «не дійшло висновку щодо того, чи президент вчинив злочин, але не знімає з нього обвинувачень».

У листі також йдеться, що Мюллер не знайшов доказів того, що в президентському штабі Трампа була «змова або координація» з Росією в її зусиллях вплинути на президентські вибори 2016 року.

Реакція Білого Дому:

Прес-секретарка Білого дому Сара Сандерс в офіційному твіті прокоментувала результати звіту Мюллера:

"Спеціальний прокурор не знайшов ніякої змови і жодного перешкоджання правосуддю. Генеральний прокурор США Вільям Барр і Даг Розенштейн далі визначили, що перешкоджання не було. Висновки Міністерства юстиції є повним і тотальним виправданням президента Сполучених Штатів".

Тим часом президент Трамп перед тим, як вилетіти Флориди до Вашингтона дав коментар пресі:

"Тільки що було оголошено, що ніякої змови з Росією не було – це розслідування найбезглуздіше із тих про, які я колись чув, - не було ніякої змови з росіянами! Не було ніяких перешкод, нічого такого. Це ганьба, що наша країна пройшла через це. Чесно кажучи, це ганьба, що вашому президентові довелося пройти через це, все почалося коли мене ще й не обрали президентом, причому я легально виграв вибори. Тож сподіваюся хтось подивитися і на іншу політичну силу – це розслідування було незаконним і воно зазнало невдачі, тож я сподіваюся хтось подивиться і на іншу сторону. Це абсолютне виправдання – не було ніякої змови."

У Твіттері він додав: "Немає змови, немає перешкоджання (правосуддю), повне та тотальне виправдання..."

Кінець розслідування у вибори США: Чого очікувати від звіту спецпрокурора США. Експлейнер

Конгресмени та актвісти США вимагають оприлюднити результати слідства щодо втручання РФ у вибори

Неурядова організація США «Інформаційний центр з прав приватності в інтернеті» подала до суду, вимагаючи публікації звіту спеціального прокурора США Роберта Мюллера. Про це йдеться на офіційному сайті організації.

Спікер Палати представників США конгресмен-демократ Ненсі Пелосі також закликала оприлюднити повний текст звіту, щоб дати можливість комітетам Конгресу провести власну «незалежну роботу» над звітом. В своїй заяві вона закликала проводити інформування Конгресу стосовно звіту у відкритому режимі, щоб «конгресмени могли вільно про нього говорити».

Сенатор Джон Кеннеді, який щойно поверувся після візиту до України, також приєднався до закликів оприлюднити звіт.

"Звіт Мюллера має бути оприлюднено якнайшвидше. Звіт коштував багато грошей платникам податків і американський народ чув багато чуток, міркувань та інсинуацій стосовно його змісту. Американці мають право знати зміст і потрібно довіряти їм робити власні висновки", - написав сенатор-республіканець у Twitter.

В середу президент Трамп заявив, що він не проти того, щоб громадськість побачила цей звіт.

Звіт складено спецпрокурором за результатами розслідування можливого втручання Росії у президентські вибори США, можливої змови виборчої кампанії Трампа з Росією і звинувачень в тому, що президент Трамп перешкоджав слідству.

Слідство тривало 22 місяці. Звіт було подано у п’ятницю міністру юстиції США Вільяму Барру і той має прийняти рішення стосовно публікації. Барр заявив, що вивчає звіт і планує подати короткий виклад звіту до кінця вихідних.

Дивіться також: Vox-pop: Що думають про рослідування Мюллера і російське втручання самі росіяни

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG