Спеціальні потреби

Американсько-канадська родина звільнена з талібської неволі


Звільнене з талібської неволі американсько-канадське подружжя
Звільнене з талібської неволі американсько-канадське подружжя

У Пакистані звільнено американсько-канадське подружжя та трьох дітей. Це сталося після п’яти років перебування подружжя в неволі в Афганістані.

За повідомленням, на основі інформації від американської розвідки, пакистанські офіційні особи заявили, що їх війська звільнили Кейтлен Колмен та її канадського чоловіка Джошуа Бойла. Це сталося в середу після того, як їх викрадачі перевезли їх машиною до Пакистану через назагал неконтрольований кордон з Афганістаном.

Подробиці операції подали у четвер представники пакистанських збройних сил.

На військовій базі в Ісламабаді на них очікував уже американський літак, щоб забрати родину на американську військову базу в Німеччині для проведення медичного огляду. Проте пакистанські сили безпеки заявили, що Бойд відмовився ввійти на борт літака, побоючись «перевірки».

Замість того вони відбули на пакистанському літаку до Великобританії.

Кейтлен і Джошуа пропали у жовтні 2012 року в Афганістані. Опісля афганський Талібан заявив, що вони перебувать під контролем цього угруповання, яке викрало їх. Американські офіційні особи твердили, що вони були в неволі угруповання Гаккані, яке пов’язане з Талібаном.

Повстанське угруповання, яке оприлюднило два відозаписи заручників, коли вони були в неволі, в обмін за їх звільнення вимагало звільнення їх в’язнів. Під час перебування в Афганістані подружжя мало троє дітей, які також були звільнені з батьками.

Високопоставлений представник Талібану в розмові з «Голосом Америки» заявив, що під час перебування в неволі Колман і Бойл «перейшли на іслам».

Президент Дональд Трамп позитивно оцінив їх звільнення з «неволі у мережі Гаккані, терористчної організації, яка пов’язана з Талібаном». Він також назвав цю подію «позитивним явищем» в американсько-пакистанських відносинах.

Дивіться також: У США оприлюднили рейтинг 50-ти найвпливовіших жінок-підприємців

У США оприлюднили рейтинг 50-ти найвпливовіших жінок-підприємців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:07 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG