Спеціальні потреби

Росія має намір подати до суду на США через порушення її прав

  • Голос Америки

Президент Росії також сказав, що Москва може знову зажадати скоротити персонал дипломатичної місії СШАПрезидент Росії Володимир Путін заявив у вівторок, що Росія залишає за собою право вимагати подальшого скорочення американського дипломатичного персоналу в Москві у відповідь на «хамське» поводження Вашингтона з російською дипломатичною місією в США.

Коментуючи розпорядження американської влади про закриття дипломатичних будівель в деяких американських містах, Путін сказав, що доручить російському МЗС подати до суду на американську владу в зв'язку з порушеннями майнових прав Росії, які з його точки зору відбулися.

«Те, що американці скоротили кількість наших дипломатичних об’єктів - це їх право», - сказав Путін, виступаючи на прес-конференції в китайському місті Сямень, де він брав участь в саміті країн БРІКС.

«Інша справа, що робилося це в явно такий хамський спосіб. Це не свідчить позитивно про наших американських партнерів. Важко вести діалог з людьми, які плутають Австрію з Австралією. З цим нічого вже не зробиш, такий рівень, мабуть, політичної культури певної частини американського істеблішменту», - додав він.

«Що стосується будівель і споруд. Це дійсно безпрецедентна річ ... Це явне порушення майнових прав російської сторони. Тому для початку дам доручення МЗС звернутися до суду. Подивимося, як ефективно працює хвалена американська судова система», - заявив російський лідер.

В кінці грудня 2016 року адміністрація президента Барака Обами також запровадила санкції стосовно Росії, закривши дві російські дипломатичні дачі в штатах Нью-Йорк і Меріленд.

Минулого місяця адміністрація Дональда Трампа розпорядилася про закриття російського консульства в Сан-Франциско.

Дивіться також: Ніккі Гейлі закликала ООН затвердити найжорсткіші санкції проти КНДР і вичерпати усі можливості дипломатії поки ще не запізно

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG