Спеціальні потреби

Байдену, Меркель дорікнули після заяв Путіна щодо завершення "Північного потоку-2"


На фото: зустріч Байдена у Путіна у 2011-му році

Низка оглядачів, політиків у Європі та США критикують рішення Німеччини та США щодо "Північного потоку-2" на тлі зроблених президентом Росії заяв щодо завершення побудови гілки трубопроводу.

Раніше президент Росії Володимир Путін заявив, що Україна могла би більше отримувати за транзит газу з Росії, але для цього потрібна "добра воля" з її боку, а Москва не хоче, щоб отримані кошти Київ використовував "щоб армію утримувати і націлювати на вирішення силовим способом питання Донбасу".

Путін також заявив про завершення будівництва першої гілки "Північного потоку-2". Видання РБК, з посиланням на власні джерела у "Газпромі", також повідомило, що другу гілку трубопроводу можна добудувати за 40 днів, а санкції проти суден задіяних у будівництві цьому не завадять.

"Україна повинна продемонструвати добру волю, якщо хоче транзиту російського газу. Не важко явити, що Пуін має на увазі. Саме Меркель та її уряд надали йому цей важіль, наполігши на "Північному потоку-2", - твітує німецький політик Рейнхард Бутікофер.

"Тепер, коли Путін погрожує Україні, які всі і передбачали, стає очевидним, що рішення виконавчої влади США не виконувати санкції щодо бандита зі Штазі Маттіаса Варніга та "Північного потоку", до яких забов'язав Конгрес, становить очевидну та істотну помилку закордонної політики. Для уряду Меркель це теж дуже погана картинка", - заявив Пол Массаро, співробітник Гельсінської комісії США.

Днями під час зустрічі із сенаторами США у Києві президент України Володимир Зеленський заявив, що після запуску трубопроводу "Північний потік-2" Україна втратить мільярдні прибутки, які зараз отримує завдяки транспортуванню енергоресурсів з Росії через свою територію.

«Північний потік – 2» відключить Україну від постачання газу, а значить, «відключить» нас щонайменше від 3 мільярдів доларів на рік… Нам не буде чим платити за українську армію, - наводить слова президента його офіційний сайт.

Раніше сенатор-республіканець Тед Круз заявив, що рішення адміністрації Байдена надати звільнення від санкцій для німецької дочірньої компанії «Газпрому» Nord Stream 2 AG та її керівника Маттіаса Варніга, стало "мульти-мільярдним подарунком" для Путіна.

"Конгрес працював з Трампом над тим, щоб зупинити путінський трубопровід "Північний потік-2". Росія відновила будівництво після обрання Байдена, бо вони ризикнули припустити, що він не вдаватиметься до дій, щоб їх зупинити. Схоже, що вони були праві. Це приголомшливий мульти-мільярдний подарунок від Байдена Путіну", - писав Круз на початку місяця.

Байден та Путін мають незабаром зустрітись у Женеві. Серед тем їх обговорення, як повідомляється, будуть і питання пов'язані з Україною.

Дивіться також: Студія Вашингтон.Українці про розвиток нового тек-хабу в штаті Техас

Студія Вашингтон.Українці про розвиток нового тек-хабу в штаті Техас
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:00 0:00

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG