Спеціальні потреби

Актуально

12% українців покинули свої домівки через російську агресію - ООН

Чергове засідання Ради Безпеки ООН, присвячене гуманітарній ситуації в Україні, скликали Великобританія, Абланія, Ірландія, Норвегія, США та Франція

З початку російського вторгнення понад 5 мільйонів українців – 12 відсотків населення – покинули свої домівки та стали вимушеними переселенцями. З них щонайменше 3,2 млн – біженці, які виїхали за межі України. І більше 2 млн – це внутрішньо переміщені особи. Такі дані під час засідання Ради Безпеки ООН, присвяченого гуманітарій ситуації в Україні, оприлюднила Розмарі Дікарло, заступниця Генсека ООН з політичних питань.

Також у період з 24 лютого по 15 березня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 1900 жертв серед цивільного населення. В цілому загинуло 726 осіб, у тому числі 52 дитини. Поранено - 1174, з них 63 дитини. Проте, справжня кількість, за словами Дікарло, ймовірно, набагато вище.

«Більшість із цих жертв була спричинена застосуванням у населених пунктах вибухової зброї з широкою зоною впливу. Пошкоджено або зруйновано сотні житлових будинків, а також лікарні та школи», - зазначила заступниця Генсека.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини також серйозно занепокоєне через повідомлення «про свавільні арешти та насильницькі зникнення цивільних, представників місцевих органів влади, а також громадських активістів у підконтрольних Росії районах. «Ми закликаємо до їх негайного звільнення», - фіналізувала Дікарло.

Виступаючи вона також згадала і про ситуацію довкола Маріуполя, назвавши її особливо тривожною.

«Багатьом маріупольцям, які не змогли безпечно евакуюватися, бракує їжі, води, електрики та медичної допомоги. Незібрані трупи лежать на міських вулицях. Вчорашній удар по Маріупольському театру, який, як повідомляється, служив бомбосховищем для переміщених мирних жителів, доповнює список нападів на цивільні структури», - додала Дікарло.

У той же час, за її словами, міжнародне гуманітарне право – дуже чітке: цивільні особи мають право на захист від небезпек, що виникають під час військових дій. Прямі напади на мирних жителів заборонені. «Не можна не бачити та заперечувати масштаби жертв серед цивільного населення та руйнування цивільної інфраструктури в Україні. Це вимагає ретельного розслідування та відповідальності», - попередила вона.

Також Дікарло нагадала, що наразі триває збір коштів у рамках програми «Ukraine Flash Appeal», і ООН звертається до всіх донорів із проханням прискорити її фінансування. Мета програми зібрати $1,1 млрд на допомогу 12 млн українців. Наразі профінансована на 36%.

У своєму виступі Дікарло згадала і про те, що російське вторгнення матиме значний вплив на ситуацію з цінами на продукти харчування, адже Росія та Україна забезпечують більше половини світових поставок соняшникової олії та близько 30 % пшениці. «Ціни на продукти харчування, паливо та добрива стрімко зростають. Ланцюги постачання порушуються. Усе це найбільше б’є по найбідніших і потенційно створює нестабільність у всьому світі», - попередила вона.

Постпред України при ООН згадав про атаку на Маріупольський драматичний театр
Постпред України при ООН згадав про атаку на Маріупольський драматичний театр

Під час засідання Ради Безпеки, більшість виступаючих засуджували дії Росії по відношенню до мирних жителів українських міст. Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, наприклад, процитував російського президента Володимира Путіна. «Операція йде успішно, і в суворій відповідності до попередньо затвердженого плану». Ці слова сказані Путіним вчора, через три тижні після початку неспровокованого і невиправданого вторгнення Росії в Україну. Діти є свідомою мішенню, враховуючи вчорашній обстріл Маріупольського драматичного театру. Будівля була повністю зруйнована, але укриття, на щастя, витримало. Воно не перетворилася на ще одну братську могилу, як, ймовірно, передбачав попередньо затверджений план Путіна. Звичайно, план Путіна не обмежується вбивствами лише дітей. Під загрозою перебувають усі цивільні українці та іноземні громадяни», - заявив він.

Постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд, у свою чергу, згадала, що російські ракети та бомби поцілили у 43 лікарні. «Журналісти АР повідомляють з місця подій та показують братські могили у Маріуполі – вузькі траншеї, які наповнені тілами дітей. Вчора російські війська скинули потужну бомбу, яка вразила театр у Маріуполі, де переховувалися сотні мирних жителів. Російське слово «діти» було спереду і ззаду, великими білими літерами, які можна було побачити з неба. Але російські війська все одно бомбили його», - зазначила вона.

У той же час постійний представник Росії при ООН Василь Небензя, виступаючи, вчергове повторив тези, які відкидає Україна, що українські військові нібито «утримують жителів, як живий щит, не даючи їм евакуюватися».

Також він заявив, що Росія вирішила відмінити голосування у Раді Безпеці ООН за свій проект резолюції «Про погіршення гуманітарної ситуації в Україні», яке планувалося на 18 березня. За його словами, «делегації в ООН зіштовхуються з тиском Заходу». Проте, деякі дипломати такі дії постпреда Росії пов'язують з тим, що Росії не вдалося знайти достатньої кількості голосів в рамках РадБезу, які би підтримали проект російської резолюції.

Український постпред плани Росії назвав «кричущим лицемірством»: «На тлі подальшого загострення гуманітарної ситуації, Росія мала нахабство внести проект «гуманітарної резолюції» на розгляд Ради Безпеки. Звернення серійного вбивці до членів ООН з пропозицією стати одним із співавторів цього кричущого лицемірства є обурливим», - додав він.

Ми знаємо, якби Росія справді дбала про гуманітарні кризи, які вона створила, вона могла б просто припинити свої атаки на народ України.
Лінда Томас-Грінфілд

Посолка США при ООН відразу відреагувала на цю заяву Небензі. «Мені на мить було приємно почути, що росіяни зупиняють голосування за свою фарсову гуманітарну резолюцію, яка була приречена на провал. Ми знаємо, якби Росія справді дбала про гуманітарні кризи, які вона створила, вона могла б просто припинити свої атаки на народ України. Але замість цього вони хочуть скликати ще одне засідання Ради Безпеки, щоб використовувати цю Раду як місце для дезінформації та для просування її пропаганди. Не забуваймо, що тут агресором є Росія. Вони мають війська всередині України. Вони вбивають людей всередині України», - заявила вона.

Всі новини дня

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео

Реакція США та НАТО на заявку України про пришвидшений вступ до НАТО. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:06 0:00

Україна подає заявку на вступ до НАТО за пришвидшеною процедурою. Про це заявив Володимир Зеленський у відповідь на оголошення Путіна про незаконну спробу анексію українських територій. Держсекретар Ентоні Блінкен на це сказав, що США підтримують політику відкритих дверей альянсу.

Конгрес США схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Відео

Конгрес схвалив додаткове фінансування для України на понад 12 мільярдів доларів. Американські конгресмени засудили оголошення Путіним незаконної анексії українських областей та закликали Білий дім надіслати Україні більше озброєнь.

Відповідь США на незаконну спробу анексії – подробиці з Білого дому. Відео

Відповідь США на незаконну спробу анексії – подробиці з Білого дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:52 0:00

США запровадили санкції проти Росії через оголошення незаконної спроби анексії територій України. Обмеження оголосили три відомства: Держдепартамент, Міністерство фінансів та Міністерство торгівлі США. Зі свого боку Джо Байден заявив: нинішні дії Кремля не мають жодної легітимності.

Канада ввела санкції проти колаборантів російського режиму, причетних до фіктивних референдумів в Україні

Міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі під час спільної прес-конференції з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні

У пʼятницю, 30 вересня, міністр закордонних справ Канади, Мелані Жолі, оголосила, що Канада запроваджує нові санкції у зв’язку з неспровокованим і невиправданим вторгненням Росії в Україну, чере фіктивні референдуми та спробу анексії Донецької, Луганської, Херсонської та Запорізьких областей України.

На своїй сторінці у Twitter, Мелані Жолі, прокоментувала: "Путінська «анексія» української території не має легітимності і ніколи не буде визнана. Територія України залишиться українською".

Під час спільної прес-конференції Мелані Жолі з Державним секретарем США Ентоні Блінкеном у Вашингтоні в пʼятницю, Жолі заявила, що Канада вводить санції проти 43 російських олігархів, фінансової еліти та членів їхніх сімей; так званого керівного органу у Херсоні; і 35 підтримуваних Росією високопосадовців у Донецьку, Луганську, Херсоні та Запоріжжі.

Додадково, у заяві на сайті Міжнародних справ Канади йдеться про заборону певних операції в або з окупованими Росією районами Херсонської та Запорізької областей, включаючи інвестиції та експорт.

Канада також продовжуватиме вивчення варіантів нових заходів у відповідь на триваючі порушення суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України разом із своїми партнерами-однодумцями.

Як "Голос Америки" повідомляв раніше, МЗС Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Британії, США та Євросоюзу заявили: “Ми ніколи не визнаємо ні так звані анексії, ні фіктивні “референдуми”, які були проведені під дулом зброї. […] Ми закликаємо ширшу міжнародну спільноту відкинути жорстоку експансію Росії, її намагання заперечити існування України як незалежної держави”.

«Жодного перепочинку для Росії». Американські конгресмени про необхідність посилення санкцій

«У нас є двопартійний блок. B ми будемо боротися всіма можливими засобами за кожну найменшу частину фінансування, яка потрібна буде Україні» – конгресмен Фіцпатрік. 

Палата представників США в п’ятницю ухвалила законопроект про фінансування федерального уряду, що включає додаткові 12,3 мільярда доларів на військову допомогу Україні, яка протистоїть російському вторгненню.

Законопроект ухвалив Сенат у четвер за підтримки обох партій. В обох палатах Конгресу законопроект зіткнувся з гострими дискусіями з внутрішньополітичних питань, менш ніж за шість тижнів до проміжних виборів, коли на кону стоїть контроль над Конгресом.

Щодо України, то законопроект також уповноважує Байдена дозволити передати Україні надлишрк зброї зі складів США на 3,7 мільярда доларів.

Також на тлі російських погроз щодо застосування ядерної зброї, законодавство виділить 35 мільйонів доларів «на підготовку та реагування на потенційні ядерні та радіологічні інциденти в Україні», мовится у документі.

CША повинні всіляко допомагати Україні і посилити санкції проти Росії, щоб не дати їй перепочинку. Про це у п’ятницю, в розмові з журналісткою Української служби «Голосу Америки» Катериною Лісуновою заявив Майк Квіглі, член Конгресу від штату Іллінойс.

«Додаткова фінансова допомога зараз важлива, тому що це постійна боротьба, яка лише посилилась у деяких сферах. Але навіть важливішим за це є той факт, що ми надсилаємо сигнал Володимиру Путіну, що Конгрес нікуди не дінеться. Ми будемо тут, незважаючи на його анексії, незважаючи на мобілізацію, незважаючи на ядерні загрози та триваючу війну», – сказав Квіглі.

У своєму твіті він додав, що пишається тим, що Конгрес ухвалює додатковий документ про надсилання допомоги Україні.

«Я пишаюся тим, що сьогодні Конгрес ухвалює додатковий документ про надсилання більшої допомоги Україні. Життєво важливо продовжувати прислухатися до українців і надавати їм зброю та фінансування, необхідні для продовження тиску на російські сили. Разом ми можемо закінчити цю війну», – твітує Квіглі.

За словами Майка Квіглі, дії Путіна є «актом відчаю», а тому США мають посилити санкції, щоб «не давати їм перепочинку».

«Ми бачимо його дії як акти відчаю, можливо, паніки. І в цей момент ми повинні демонструвати силу. І ми повинні визнати, що ми не можемо давати їм перепочинку взагалі. Ми не можемо дозволити їм перегрупуватися політично, військово, економічно. Нам потрібно посилити наші санкції та продовжувати надавати такі пакети допомоги. І надіслати чіткий сигнал, - коли знадобиться новий пакет допомоги Україні, ми будемо тут для цього», – сказав Квіглі.

Його колега з Республіканської партії, Браян Фіцпатрік, член Палати представників від штату Пенсильванія, каже у розмові з «Голосом Америки», що «Україна робить чудову роботу», але українцям потрібна «підтримка Сполучених Штатів і Заходу, а також усіх волелюбних народів світу».

«Це включає ресурси, зброю та гуманітарну допомогу. Це боротьба Давида проти Голіафа, і ми стоїмо на боці волелюбного Давида в цій боротьбі. І продовжимо це робити», – сказав Фіцпатрік у п’ятницю в будинку Конгресу. Він додав, що підтримка України носить двопартійний характер і конгресмени є одностайні в необхідності «боротися всіма можливими засобами» за продовження фінансування України.

«У нас є двопартійний блок, який не дозволить зарубити потрібні рішення, і ми будемо боротися всіма можливими засобами за кожну найменшу частину фінансування, яка потрібна буде Україні, – сказав Фіцпатрік.

Він додав, що це фінансування поєднує у собі військову допомогу, допомогу іммігрантам, гуманітарну допомогу, та інші видатки.

«По суті наше проголосоване рішення надає президенту право виділяти ці кошти за потреби», – сказав конгресмен.

Виступаючи у п’ятницю, президент США Джо Байден заявив, що він «з нетерпінням» очікує нагоди підписати допомогу, проголосовану в Конгресі.

«І я з нетерпінням очікую на нагоду підписати законопроекту Конгресу, який надасть додаткові 12 млрд дол підтримки Україні», – сказав Байден.

Він також повідомив, що після оголошення про анексію частини окупованих українських територій Росією, Америка запроваджує нові «швидкі та жорсткі» заходи проти Росії.

Байден наголосив, що США продовжать мобілізувати міжнародну підтримку для України, надавати Україні устаткування, необхідне для захисту.

У повідомленні було використано інформацію агентства Reuters.

Дивіться також:

Брифінг Голосу Америки. США запроваджують потужні санкції проти Росії
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:59 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG