Спеціальні потреби

Актуально

Західні оглядачі коментують відставку Разумкова

На фото: Дмитро Разумков

Відставка Дмитра Разумкова є ознакою того, що президент України Володимир Зеленський консолідує владу та позбавляється від можливих конкурентів. Про це, коментуючи відставку Разумкова, заявила у соціальній мережі Twitter експертка аналітичного центру "Атлантична Рада" Мелінда Гарінг.

За її словами, Разумков намагався слідувати процедурним правилам у Раді, а його відсткавка шкодить іміджу України.

Як повідомляє "Радіо Свобода", Верховна Рада 7 жовтня ухвалила рішення про відставку Дмитра Разумкова з посади голови парламенту. За це рішення проголосували 284 народні депутати, переважно з владної фракції «Слуга народу» (215 голосів «за»).

Також відставку спікера підтримали фракції «Батьківщина» (20 голосів), групи «За майбутнє» (19), «Довіра» (18), частина фракції «Голос» (6) та шестеро позафракційних депутатів.

"Усунення Разумкова означає відхід останньої впливової особи, яка не піддакувала і іноді ставила під сумнів президентський курс - наприклад, закон про деолігархізацію, або роль Ради з нацбезпеки та надмірного використання нею санкцій", - пише політичний експерт Маттіа Неллес.

Раніше депутатка Європейського Парламенту Віола Фон Крамон заявила на тлі повідомлень про підготовку до відставки Разумкова, що у Європейської Парламенті будуть уважно слідкувати за ситуацією.

Відомий експерт з питань України, колишній член наглядової ради "Укрзалізниці" Андерс Аслунд на початку місяця негативно відгукувався про можливу відставку Разумкова.

"Спікер Верховної Ради Дмитро Разумкова наполягав натому, щоб законопроект Зеленського щодо деолігархізації пройшов перевіку Венеційської комісії. Зеленський виступив проти та прийняв закон без перевірки. Тепер слухняна більшість Зеленського готується відставити Разумкова. Погано", - твітував Аслунд.

Як писало "Радіо Свобода", посилаючись на власні Джерела, до відставки Разумкова у політичних колах заявляли, що Банкова стомилась від Разумкова. "Мовляв, Разумков має власні політичні амбіції та намагається не залежати від Офісу президента, де таку поведінку не схвалюють", - писало видання.

Цитуючи наближену до Зеленського особу "Радіо Свобода" повідомляло, що кульмінацією конфлікту "стала серія публічних претензій та звинувачень, якими в ефірах українських телеканалів обмінювалися Дмитро Разумков, Руслан Стефанчук та Олександр Корнієнко після того, як спікер відправив "законопроєкт про олігархів" на розгляд до Венеційської комісії".

У статті використано матеріали "Радіо Свобода".

Дивіться також: Госпіталі у США беруть на роботу медсестер – роботів, через нестачу людей під час пандемії ковід-19

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG