Актуально
Сенатор США засудив позицію адміністрації Байдена щодо "Північного потоку-2"

Сенатор-республіканець Джим Ріш, високопоставлений член сенатського Комітету з міжнародних відносин, в четвер піддав критиці адміністрацію президента Джо Байдена після брифінгу щодо газопроводу "Північний потік - 2".
"Адміністрація як і раніше мало чого досягла своїм підходом до проекту "Північний потік - 2", за винятком розпливчастих обіцянок з боку Німеччини, добудованого трубопроводу і повністю передбачуваної газової кризи, яку нагнітає Росія напередодні зими", - йдеться в заяві Ріша.
"Як противники проекту передбачали протягом багатьох років, Росія створює газову кризу, щоб шляхом шантажу змусити Європейський союз затвердити "Північний потік - 2" і зміцнити своє енергетичне панування над Європою. Енергетичний перехід (перехід до відновлювальних джерел енергії та відмова від викопного палива - прим.ГА) займає десятиліття, а розпливчасті обіцянки Німеччини притягнути до відповідальності Росію і побудувати економіку зеленої енергетики в Європі не вирішать короткострокових енергетичних і геополітичних проблем, з якими наші союзники зіткнуться в наступні кілька років, - продовжував законодавець. - Конгрес, спираючись на сильну двопартійну підтримку, ухвалив кілька законів, в яких гранично ясно говориться, що не можна допустити, щоб "Північний потік - 2" був введений в експлуатацію. Адміністрація як і раніше відмовляється дотримуватися закону".
Нагадаємо, що у липні президент США Джо Байден і канцлер Німеччини Ангела Меркель досягли домовленості, яка дозволяє завершити будівництво трубопроводу, по якому російський газ буде надходити до Німеччини.
При цьому Держдепартамент США попередив, що Сполучені Штати сповнені рішучості продовжувати запроваджувати санкції проти Росії у зв'язку з газопроводом "Північний потік - 2", незважаючи на досягнуту з Німеччиною угоду.
В адміністрації також пообіцяли докласти усіх зусиль, щоб не допустити перетворення газопроводу на геополітичну зброю.
Байден підкреслював, що з самого початку був проти цього проекту, але нагадав: «Але до того моменту, коли я вступив на посаду, він був майже завершений».
Дивіться також: Європейська енергетична безпека - знову у центрі світової уваги
Всі новини дня
Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео
Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.
- Ярина Матвійчук
- Голос Америки
Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.
- Голос Америки
Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео
Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.
Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео
Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.
- Голос Америки
80 сенаторів закликали Байдена пришвидшити схвалення заявок Швеції та Фінляндії на вступ у НАТО

Група із понад 80 сенаторів США від обох партій закликали президента Джо Байдена пришвидшити схвалення заявок Фінляндії та Швеції на членство в НАТО. Відповідного листа вони надіслали до Білого дому.
Очолили ініціативу сенаторка від Демократичної партії Джин Шагін та сенатор-республіканець Том Тілліс.
“Розширення членства зміцнить військовий і дипломатичний потенціал НАТО, коли Росія загрожує глобальній безпеці своїм вторгненням в Україну”, - написала у Твітері сенаторка Шагін.
“У Сенаті є велика двопартійна підтримка заявок Швеції та Фінляндії на вступ у НАТО. Саме тому сенаторка Шагін і я очолили зусилля, щоб закликати президента Байдена прискорити подання їхніх заявок на членство в НАТО”, - зазначив на своїй Твітер-сторінці сенатор від Республіканської партії Том Тілліс.
Законодавці офіційно висловили згоду на розширення НАТО та зобов’язалися співпрацювати з Білим домом та свої колегами у Сенаті, щоб забезпечити швидкий розгляд та затвердження заявок Фінляндії та Швеції.
«Як показало неспровоковане вторгнення Росії в Україну, НАТО разом із нашими демократичними партнерами у всьому світі є як ніколи єдине у протистоянні незаконним актам війни, які проводить президент Путін. Розширення НАТО за рахунок включення Фінляндії та Швеції дасть чіткий сигнал Володимиру Путіну та будь-якому лідеру, який спробує піти його шляхом, що вільний світ готовий захищати свої цінності та суверенітет. Ми також продовжимо підтримувати політику відкритих дверей НАТО, яка підтверджує, що нові члени вітаються до Альянсу", - написали в листі законодавці США.
У листі сенатори також зазначили: “Якщо ці два союзники зіткнуться з погрозами або актами агресії через їхнє потенційне приєднання до альянсу, Сполучені Штати повинні надати їм нашу повну підтримку”.
Як повідомляв Голос Америки, Фінляндія і Швеція офіційно подали заявки на членство в НАТО в середу, 18 травня. Очікується, що процес схвалення їхніх заявок може тривати кілька тижнів. У разі згоди представників усіх 30-ти країн-членів НАТО, має відбутися підписання протоколу про вступ.
Далі країни альянсу повинні ратифікувати документи. Наразі лише Туреччина висловила застереження щодо прийому цих двох країн в НАТО.
Facebook Forum