Спеціальні потреби

США і ОБСЄ вимагають знайти убивць російської журналістки Анни Політковської


Анна Політковська

Уряд Сполучених Штатів і Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) закликали Росію знайти і покарати людей, які одинадцять років тому вбили видатну російську журналістки Анну Політковську.

США і ОБСЄ оприлюднили в суботу заяви, в яких закликають Росію покарати осіб, відповідальних за смерть Політковської, яку вбито в її моськовській квартирі 7 жовтня 2006 року.

«Діяльність Політковської виявила порушення прав людини в Росії та страждання жертв війни на Північному Кавказі, заявила представниця Державного депаратаменту Гедер Науерт. – Нез’ясоване вбивство Політковської, у якої було подвійне громадянство – американське і російське – та інших журналістів у Росії, а також погрози на адресу журналістів, які виявляють новіші зловживання в Чечні, лише погіршили атмосферу залякування незалежної преси».

Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Гарлем Дезір заявив: «Неприйнятним є, що організатори вбивства Політковської та інших журналістів залишаються на свободі. Це зловісне коло безкарності має тривалий вплив на ситуацію свободи засобів масової інформації в Росії».

Політковська була видатною міжнародною журналісткою, відомою з репортажів у «Новій газеті» на тему зловживання у сфері прав людини і корупції в Чечні та інших районах Кавказу, де була поширена діяльність ісламістів. Вона також була різким критиком Кремля і його політики в Чечні, а також лідера республіки Рамзана Кадирова.

В осінньому виданні журналу Dangerous Assignments Комітет на захист журналістів визнав Політковську однією з найвидатніших представниць свободи слова у ЗМІ.

Дивіться також: У Лас-Вегасі розбили парк скорботи за загиблими, а підприємства надають безкоштовні послуги

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG