Спеціальні потреби

Сирійські війська вдаються до сексуального насильства проти опонентів


Правозахисна організація Вахта прав людини (Human Rights Watch) заявила, що сирійський уряд вдається до сексуального насильства проти чоловіків, жінок і дітей, затриманих під час 15-місячного повстання проти президента Башара аль-Асада.

Базова в Нью-Йорку правозахисна організація оприлюднила доповідь, у якій сказано, що солдати і проурядові воєнізовані формування також сексуально зловживають щодо жінок і дівчат віком до 12 років. Документ основано на розмовах з колишніми затриманими, які розповіли, як їх було піддано цим зловживанням або вони були очевидцями такої поведінки, включно з ґвалтуванням, побиттям і тортурами електрошоками.

Правозахисна група каже, що вона зібрала документи про понад 20 інцидентів сексуального зловживання між березнем 2011 і березнем 2012 роками. Більшість цих інцидентів зареєстровано в опорному пункті опозиції місті Гомс. Повний масштаб сексуального насильства – як сказано – в сирійських в’язницях і поза ними невідомий.

Хоча Вахта прав людини каже, що вона не має доказів, що високопоставлені військові командири наказали солдатам вдаватися до сексуального насильства, то все-таки не зроблено нічого для проведення слідства в справі таких зловживань. Сирійський уряд поки що не реагував на ці зловживання.

Тимчасом надходять повідомлення про поширення хвилі насильства, що загрожує спалахом повномасштабної громадянської війни в країні.

Проваозахисна організація Syrian Observatory for Human Rights повідомила в п’ятницю Голосу Америки, що урядові сили обстрілюють контрольовані повстанцями райони і мають сутички з опозиційними силами в Гомсі, Алеппо, Думі і Дамаску.
XS
SM
MD
LG