Спеціальні потреби

Актуально

Доповідь Держдепу: реструктуризація урядових інститутів в Україні заважає боротьбі із торгівлею людьми

Уряд України не повністю відповідає мінімальним стандартам щодо викорінення торгівлі людьми, але робить значні зусилля для цього. На це вказує доповідь Державного департаменту США щодо торгівлі людьми у частині, яка стосується України. Текст доповіді оприлюднено на сайті Держдепу.

Як відзначає доповідь, загалом уряд продемонстрував збільшення зусиль у порівнянні із попереднім періодом. Це включає збільшення верхньої межі допомоги жертвам, розширення переліку доступних послуг, продовження обвинувальних вироків щодо торгівців, проведення інформаційних заходів.

Водночас, відзначає доповідь, уряд не відповідає мінімальним стандартам за ключовими напрямками. Проводяться розслідування та висуваються звинувачення значно меншій кількості підозрюваних у торгівлі людьми.

"Реструктуризація урядових інститутів надалі заважала зусиллям правоохоронних органів, і чималій кількості прокурорів найнятих на роботу нещодавно бракує підготовки, що стосується безпосередньо торгівлі людьми", - відзначає доповідь.

Держдеп також звертає увагу на "поблажливі вироки" судів, внаслідок яких більшість засуджених торговців людьми уникають ув'язнення.

Доповідь називає зусилля правоохоронців недостатніми та звертає увагу на повідомлення про участь у торгівлі людьми офіційних осіб, включно із посадовцями правоохоронних органів, які протидіють торгівлі людьми.

Загалом доповідь у значні мірі повторює висновки та рекомендації попереднього звіту, який розміщено на сайті посольства США в Україні.

Раніше Міжнародна Організація з Міграції побачила збільшення кількості випадків торгівлі людьми в Україні у 2020-му році на тлі пандемії. У березні Голова МОМ в Україні Ан Нгуєн зназвав ключовим викликом у боротьбі з торгівлею людьми у країні брак розуміння та стереотипи щодо торгівлі людьми.

"Це може звучати банально, але якщо невідомо, що шукати, то і знайти це не вийде. Пригадується спілкування з учасниками робочої групи (protection cluster - англ.). Коли я запитав громадські організації та інших діячів, які брали участь, як виглядають жертви, то отримав очікуваний опис молодої 18-річної дівчини, яка стала жертвою сексуальної експлуатації. Що ж, це випадок, але не так виглядає більшість випадків, які ми нині спостерігаємо. Тож нам необхідно допомогти змінити уявлення [щодо того, хто є жертвами торгівлі людьми] та переконатись, що у нас є відповідні дані, які дозволяють нам ідентифікувати жертв та потенційних жертв", - сказав Нгуєн.

За даними МОМ, у 2019-му році в Україні організацією було виявлено 1345 осіб постраждалих від торгівлі людьми. При цьому, провідною формою експлуатації названо примусову працю (93,3%), за якою слідує сексуальна експлуатація (5,6%). 68% постраждалих від торгівлі людьми виявлених МОМ становили чоловіки.

За даними МОМ, в Україні жертв примусової праці у 2019-му році експлуатували на будівництві (57%), у виробництві (17%), у сільському господарстві (16,5%), сфері послуг (8,5%).

Дивіться також: Каптур внесла поправку до Бюджетного закону, яка забирає право у Білого Дому знімати санкції під умовою націнального інтересу

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG