Спеціальні потреби

Співробітник посольства США у Києві розповів у Конгресі, що Зеленський погодився провести розслідування, якого хотів Трамп


Сондланд буцімто заявив Трампу, що Зеленський зробить "все, про що ви його попросите

Співробітник посольства США в Україні розповів слідству Палати представників Конгресу США щодо початку процедури імпічменту, що чув, як посол США до ЄС заявив у телефонній розмові із президентом США, що президент України Володимир Зеленський погодився провести розслідування на проведенні яких наполягала адміністрація США. Про це Девід Холмс розповів у п'ятницю під час слухань за закритими дверима.

Канал CNN опублікував текст заяви, якою Холмс відкрив свій виступ перед слідством. У свідченнях дипломат вказав, що став свідком і слухачем розмови посла США до ЄС Сондланда та Трампа, у ресторані у Києві, звідки Сондланд телефонував президенту США.

"Хоча посол Сондланд не використовував гучний зв'язок, я міг чути президента через слухавку. Голос президента був дуже гучним та пізнаваним, а посол Сондланд деякий час тримав слухавку подалі від вуха, ймовірно через гучність", - йдеться у документі, який оприлюднили CNN.

Саме на слова Холмса у свою чергу покладався голова посольства США в Україні Вільям Тейлор у своїх свідченнях у Конгресі.

За словами Холмса, Сондланд заявив Трампу, що Зеленський у захваті від нього (loves your ass - англ.), і ствердно відповів на запитання, чи президент України проведе розслідування, якого хотів Трамп. Сондланд буцімто заявив Трампу, що Зеленський зробить "все, про що ви його попросите".

Як відомо адміністрація США наполягала на проведенні в Україні розслідувань щодо обставин буцімто втручання у вибори США з території України у 2016-му році з метою перешкодити обранню Дональда Трампа, а також щодо діяльності компанії Burisma, у якій працював син екс-віце-президента США Джо Байдена. У Трампа наполягають на доцільності цих розслідувань, натомість Демократична партія США твердить, що їх єдиною метою було завдати шкоди Джо Байдену, конкуренту Трампа.

Президент США послідовно характеризував своє спілкування із Зеленським, як чудове.

У суботу президент США поширив на своїй сторінці у Twitter коментар консервативного оглядача Раша Лімбо щодо свідчень колишніх та чинних дипломатів на слуханнях щодо розслідування про початок процедури імпічменту.

"Моя підтримка Дональда Трампа ніколи не була сильнішою, ніж тепер. Спостерігаючи за цим, стає дуже очевидно, що ці люди мають піти. Ви обрали Дональда Трампа, щоб осушити болото ("осушити болото" - виборче гасло Трампа, яке має на увазі подолання корупції у Вашингтоні - прим. ГА), що ж, відкинення таких людей, як Йованович - це і є "осушення болота". Відкинення таких, як Кент та Тейлор, відкинення усіх, хто лишився від часів Обами і намагався нашкодити Трампу, позбавлення від цих людей, відкинення їх - це і є "осушення болота". Цей процес не міг бути безболісним, бо вони ніколи б не дозволили Трампу здійснити задумане!".

Дивіться також: Що Йованович розповіла в Конгресі і як реагують республіканці та демократи

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG