Спеціальні потреби

Трамп пожартував з Путіним про втручання у вибори та поговорив про Іран, Сирію, Венесуелу й Україну


Президенти США та Росії перед переговорами у місті Осака в Японії в межах саміту "Великої двадцятки" 28 червня 2019 року

Білий дім підтвердив, що президент США Дональд Трамп обговорював Україну під час півторагодинної зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним на саміті “Великої двадцятки” у Японії.

Подробиці розмови не відомі, і в офіційному повідомленні насамперед наголошено, що обидва керівники “погодилися, що покращення відносин відповідає взаємним інтересам обох країн та інтересам світу”.

“Вони також обговорили ситуації в Ірані, Сирії, Венесуелі та Україні” - йдеться там.

Кореспондент газети New York Times Майкл Кровлі написав, що запитував Дональда Трампа про справу захоплених Росією трьох українських військових кораблів та моряків, які вже понад півроку перебувають у російському ув’язненні.

Президент відповів кореспондентові, що та тема не обговорювалася, хоча Трамп скасував свою минулу зустріч з президентом Путіним на саміті "двадцятки" в Буенос-Айресі у листопаді 2018 року, через дії Росії у Керченській протоці.

Це був черговий дивовижний момент Трампа поруч з Путіним після зустрічі майже рік тому в Гельсінкі.

Перед початком переговорів президент Трамп наголошував на, як він висловився, “дуже, дуже гарних відносинах” з Путіним та обіцяв, що “багато позитивних речей з’явиться від цих відносин”.

Окрему увагу привернуло те, як Дональд Трамп відреагував на запитання від журналістів, чи порушуватиме він тему звинувачень на адресу Росії про втручання в американські вибори.

“Звичайно так”, - відповів Трамп, а потім сказав: “Не втручайся у вибори” і повторив фразу ще раз, вказавши пальцем на російського керівника зі стриманою усмішкою. Путін сміявся.

Американське агентство новин Associated Press, повідомляючи про це, пише, що такі висловлювання “одразу ж напросилися на інтерпретування”.

“Це був черговий дивовижний момент Трампа поруч з Путіним після зустрічі майже рік тому в Гельсінкі, яку вважають одним з визначальних днів президентства Трампа, коли він підкреслено не докоряв Путіну за втручання у вибори і не став на бік розвідувальних служб США супроти російського керівника”, - нагадує АР.

Газета Washington Post у зв'язку з цим пише, що “хоча розслідування Роберта Мюллера дійшло висновку про брак доказів злочинної змови між Росією та кампанією (Трампа 2016 р.), проте у звіті на 448 сторінок міститься пряме застереження про російське втручання".

“Мюллер сказав, що Росія вдавалася до “багаторазових, системних намагань втручатися у наші вибори. Це звинувачення заслуговує уваги кожного американця”, - нагадує Washington Post.

Дивіться також: Дебати демократичної партії: деталі, головні акценти і теми, важливі для України

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG