Спеціальні потреби

Трамп помилував ще двох засуджених у межах розслідування російського втручання у вибори 2016 р.


Колишній радник у виборчому штабі Дональда Трампа Джордж Пападопулос на виході з суду 7 вересня 2018 року після оголошення вироку - 14 днів ув’язнення за неправдиві свідчення ФБР.

Президент США Дональд Трамп помилував ще 15 осіб включно з двома, які були визнані винними у неправдивому свідченні Федеральному бюро розслідувань в межах розслідувань російського втручання в американські президентські вибори 2016 року.

Йдеться про Джорджа Пападопулоса, який був радником Трампа під час виборчої кампанії, а також про нідерландського правника Алекса ван дер Зваана, пов’язаного з колишнім керівником виборчого штабу Трампа Полом Манафортом.

Пападопулос і Ван дер Зваан додалися до двох інших раніше помилуваних Дональдом Трампом осіб, які були обвинувачені в результаті кількарічного розслідування на чолі з прокурором Робертом Мюллером.

Минулого місяця помилування отримав колишній президентський радник з питань національної безпеки Майкл Флінн, який двічі визнав себе винним у брехні ФБР, а місяцем перед тим було пом’якшено вирок іншому соратнику Трампа, Роджеру Стоуну, який мав відбувати ув'язнення.

Президент Трамп увесь час наполягав, що розслідування зв’язків його соратників з Росією було безпідставним.

«Сьогоднішнє помилування допоможе виправити несправедливість вчинену командою Мюллера щодо багатьох людей”, - сказано в повідомленні Білого дому.

В оголошених у вівторок помилуваних президента Трампа також є імена двох колишніх членів Конгресу звинувачених у корупції і чотирьох колишніх працівників приватної безпекової компанії Blackwater засуджених за вбивство цивільних в Іраку.

Вбивство 14 іракців 2007 року у Багдаді викликало міжнародне обурення і дискусії про використання приватних контрактників в умовах війни.

Очікують, що перед складенням президентських повноважень наступного місяця Дональд Трамп напевне оголосить ще низку помилувань.

Президент Барак Обама наприкінці свого терміну на посаді 2017 року помилував 212 осіб і пом’якшив покарання понад півтори тисячі.

Дивіться також: Інтерв’ю з Гаррі Каспаровим, який консультував творців серіалу «Ферзевий гамбіт». Відео

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG