Спеціальні потреби

Медійники вважають, що на ТВі показово натиснули перед виборами


Journalists wearing t-shirts reading "Stop censorship"

Незалежна медіа-профспілка України заявляє, що влада порушила мораторій на перевірку ЗМІ, який був встановлений у червні цього року у зв’язку із майбутніми виборами.

Податківці порушили кримінальну справу проти гендиректора телеканалу ТВі Миколи Княжицького. Йдеться про «ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах». Втім, журналісти каналу вбачають у таких діях політичні мотиви.

У четвер до телеканалу завітали співробітники податкової міліції з постановою про виїмку документів. Журналісти показували цей процес у он-лайн трансляції. Як зазначили у податковій, всі дії слідчих податкової міліції були здійснені в рамках законодавства.
Слідчі дії проводяться в рамках кримінальної справи порушеної за результатами перевірки ТВі, яка відбулася в квітні 2012 року, тобто до оголошення мораторію керівником податкового відомства України
Позиція ДПС.
«За результатами проведення позапланової документальної перевірки ТВі складено акт, яким встановлено порушення податкового законодавства, що призвело до заниження належного до сплати податку на додану вартість на загальну суму понад 3 мільйона гривень», - заявив керівник прес-служби ДПС у Києві Микола Ковтуненко.

Також податківці запевнили, що не порушують мораторій на перевірку ЗМІ, який був встановлений у червні цього року у зв’язку із майбутніми виборами.

Самі журналісти вбачають у діях ДПС політичні причини. Так, незалежна медіа-профспілка України заявила, що порушення такого мораторію свідчить про «демонстративний тиск на медіа перед виборами». «Порушення власного рішення про мораторій на перевірку дає підстави для припущень, що замовники цього дійства сидять не в ДПА. А мета такої перевірки – демонстративний тиск на ЗМІ перед виборами», - йдеться у заяві профспілки.

Такої ж думки і власник телеканалу Микола Княжицький.

«Все віддасться сторицею тим людям, які тиснуть. Я дуже сподіваюся, що вони відійдуть у політичне минуле. А куди нам збиратися? Емігрувати ми не збираємося, політичний притулок просити не збираємося, будемо боротися до кінця, і я переконаний, що переможемо законними способами», - сказав він у ефірі каналу TВі.

Наразі юристи телеканалу збираються оскаржити постанову, за якою в компанії забрали всі документи за останні три роки.

На захист ТВі висловилися і опозиційні політики. Фракція «БЮТ-Батьківщина» заявила, що виїмка документів з телеканалу це «початок масштабної кампанії по знищенню свободи слова в Україні напередодні виборчої кампанії».

Ув’язнений екс-міністр Юрій Луценко зауважив, що це свідчить про відмову від «бодай формального дотримання умов прозорості майбутніх виборів».

На телеканалі TBі виходило чимало розслідувань, присвячених корупційним діям діючої влади. Один із найвідоміших – фільм Костянтина Усова про в’язнів у Лук’янівському СІЗО, який розказує про зловживання працівників установи та про порушення прав людини. Після виходу фільму Микола Княжицький заявляв, що на телеканал почали тиснути податківці.
XS
SM
MD
LG