Спеціальні потреби

Актуально

Європейські лідери у Давосі висловлюють оптимізм щодо "Леопардів 2" для України  

"Я вірю, що канцлер Шольц вирішить це питання, і я був свідком дуже важливого переломного моменту в мисленні Німеччини", - розповів президент Литви Гітанас Науседа.

Надання Україні наступальної зброї - одне з нагальних питань під час обговорень на Всесвітньому економічному форумі у Давосі. Зокрема, лідери Польщі та Литви заявили, що вони оптимістично налаштовані у питанні, чи дозволить Німеччина експортувати танки Leopard 2 в Україну.

"Якщо ми все ще надсилаємо багато військової техніки для захисників України, найсучаснішої військової техніки, у них все ще є потенціал, щоб зупинити росіян", – заявив президент Польщі Анджей Дуда у Давосі.

Як пише CNN, відповідаючи на запитання про його очікування з боку Берліна, президент Польщі сказав: "Ми сподіваємося, що виробник танків, Німеччина, також візьме участь у цій, як на мене, дуже гарній ідеї. Володимир Зеленський кілька разів просив мене про цю військову підтримку, він сказав мені, Анджею, нам потрібні сучасні танки, тому що це єдиний спосіб зараз зупинити російське вторгнення".

При цьому президент Литви Гітанас Науседа сказав, що "хтось повинен очолити це, ухвалити рішення, щоб підтримати Україну", відповідаючи на питання про розбіжності в Альянсі.

"Я твердо вірю, що канцлер Шольц вирішить це питання, і я був свідком дуже важливого переломного моменту в мисленні Німеччини", - додав президент Литви.

Міністр закордонних справ Фінляндії у Давосі заявив, що сподівається, що буде ухвалене рішення про постачання танків Leopard 2 в Україну, і його країна готова брати участь у цьому.

"Зараз ми перебуваємо в інтенсивних дискусіях щодо того, що ще ми можемо зробити як Європейський Союз, Північні країни, щоб допомогти Україні, - сказав Пекка Гаавісто. - Триває дискусія щодо танків Leopard 2. Я сподіваюся, що це рішення дійсно буде ухвалене, і Фінляндія точно готова зіграти свою роль у цій підтримці".

Виступаючи у Давосі, керівник Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що з часу початку війни Росії в Україні 24 лютого були вбиті понад 9000 мирних жителів, у тому числі 453 дитини.

"Ми зареєстрували 80 тисяч злочинів російських окупантів, понад 9 тисяч загиблих мирних жителів, у тому числі 453 дитини, – повідомив Єрмак, повторивши, що Україна прагне створити спеціальний міжнародний трибунал для суду над російськими політичними лідерами та відшкодування за руйнування, спричинені вторгненням Росії. - Ми не пробачимо жодного (випадку) тортур або забраного життя. Кожен злочинець буде притягнутий до відповідальності".

Перша леді України Олена Зеленська під час виступу у Давосі закликала світових лідерів зробити все можливе, щоб досягти миру в України.

"Зараз є загроза обвалу того життя, до якого звикли люди у світі або до якого вони прагнуть. Яким може бути життя у світі, якщо дозволено бити з танків по атомних станціях? Що буде з інфляцією, якщо державні кордони буде дозволено порушувати й цілісність країн буде руйнуватися? Як світ хоче досягти кліматичної нейтральності, якщо не зупинив спалення цілих міст в Україні? Це те що робить Росія. І ви всі знаєте, що Росія ніколи не мала на меті обмежитися українською територією", - цитує виступ Дзеркало тижня.

У статті використано матеріали Reuters

Всі новини дня

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – президент США Джо Байден про посилення атак Росії на Київ. Відео

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

США, ЄС непокоїть закон Польщі щодо розслідування російського впливу

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік

США та ЄС висловили занепокоєння через прийнятий у Польщі новий закон, який передбачає створення установи, що розслідувала б російський вплив. Закон може створити умови для переслідування опозиції та втручання у вибори, заявили політики в Польщі, а також США та ЄС.

"Ми поділяємо занепокоєння багатьох оглядачів тим, що цей закон щодо створення комісії із розслідування російського впливу можуть використати, щоб блокувати опозиційних кандидатів без відповідного процесу", - заявив речник Держдепу США Метью Міллер.

В ЄС також висловили занепокоєння, що новий закон обмежить доступ громадян до державної служби, а також може бути використаний проти незалежних суддів в Польщі. Європейська комісія "за необхідності без вагань вживатиме заходів", заявив єврокомісар Дідьє Рейндерс.

В понеділок президент Польщі Анджей Дуда підписав закон за яким парламент має створити комісію, що розслідуватиме, чи не підпадали ті чи інші особи під російський вплив з 2007 по 2022 рік. Серед повноважень Комісії буде і обмеження для таких осіб можливості працювати на державній службі.

В статті використано матеріали AFP, AP.

Питання ATACMS для України "все ще на розгляді" – Байден

Архівне фото: президент США Джо Байден

Посилення атак Росії на Київ "не є несподіваним", заявив напередодні президент Сполучених Штатів Джо Байден – відео його спілкування з пресою оприлюднив журналіст Алекс Рауфоглу.

"Ось чому ми маємо продовжувати надавати Україні все, що їм потрібно", – заявив він.

На питання, чи вже час для США надати Україні ракети ATACMS, Байден відповів, що "це все ще на розгляді".

Сенатор від Республіканської партії США Ліндсі Ґрем відвідав Київ 26 травня. Спілкуючись із журналістами, він висловився за надання Україні ракет ATACMS і касетних боєприпасів.

Адміністрація президента США Джо Байдена не планує надавати далекобійні ракети ATACMS Україні, повідомило 10 травня видання Politico із посиланням на джерела.

Спостерігачі ОБСЄ кажуть, що вибори в Туреччині вільні, але не рівні

Фара Карімі, координаторка місії ОБСЄ на президентських виборах в Туреччині, яка нараховувала 232 спостерігачі з 31 країни.

Європейські спостерігачі на президентських виборах в Туреччині вказали на недоліки виборів, на яких президент Реджеп Таїп Ердоган здобув ще один п’ятирічний термін на посаді.

Об’єднана делегація кількох органів Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) не ставить під сумнів результати голосування, але вказує на проблеми - зокрема на нерівність умов для кандидатів, обмеження й упередженість засобів масової інформації тощо.

...Чинний президент і далі користувався несправедливою перевагою...
Фара Карімі

Багато світових лідерів зокрема президент США, прем’єр-міністр Великої Британії, президент Франції і канцлер Німеччини привітали Реджепа Ердогана з перемогою, заявивши про готовність співпрацювати з ним.

Результати виборів визнали також чільні представники Європейського Союзу, але, вітаючи Ердогана з переобранням, вони не згадали про те, що Туреччина має статус країни - кандидата на членство в ЄС.

Процес зближення Туреччини з Євросоюзом був заморожений 2018 року на тлі застережень, що Туреччина «віддаляється від цінностей і стандартів ЄС».

У звіті з попередніми висновками спостерігачів міститься схвальна оцінка того, що другий тур голосування 28 травня в Туреччині був справжнім змаганням двох політичних суперників і підкреслено, що активність виборців була дуже високою.

«Але, як і під час першого туру упереджене висвітлення в засобах масової інформації та брак рівних умов створили несправедливі переваги для чинного (президента)», - йдеться у звіті.

Спостерігачі також вказали на те, що названо «браком прозорості і спілкування» з боку виборчих установ, хоча й визнали, що «з технічної сторони» процеси голосування були організовані добре.

Серед інших проблем під час виборів представники ОБСЄ помітили використання «обома сторонами» дискримінаційної риторики, що розпалювала ворожість разом з, як сказано, «залякуванням представників певних опозиційних партій».

«В умовах обмежень свободи висловлювань ні приватні, ні суспільні ЗМІ не забезпечили редакційної незалежності та неупередженості у висвітленні кампанії, зменшивши виборцям здатність робити поінформований вибір», - кажуть спостерігачі.

Очільниця місії ОБСЄ Фара Карімі зауважила 29 травня, що одним з важливих завдань переможця на виборах в Туреччині буде подолання розколу в турецькому суспільстві.

Чільний представник делегації Ян Петерсен також сказав, що в ОБСЄ готові допомогти Туреччині виправляти недоліки.

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео

Угода щодо збільшення боргового ліміту США: в чому полягає компроміс? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:13 0:00

Джо Байден і Кевін Маккарті досягнули домовленості щодо збільшення боргового ліміту США, аби уникнути дефолту. Тепер її фінальне погодження залежатиме від голосування в Конгресі.

Більше

XS
SM
MD
LG