Спеціальні потреби

Актуально

Британія вилучає Huawei з мереж 5G - США заохочують і ЄС до такого рішення

Британський уряд оголосив, що компанії мобільного зв’язку повинні до 2027 року вилучити усе устаткування китайської компанії Huawei з мереж мобільного зв’язку п’ятого покоління (5G).

Компаніям, які забезпечують мобільний зв’язок в країні, вже з кінця цього року заборонено купувати будь-яке нове устаткування Huawei для мереж 5G.

Британія долучилася до щораз більшого списку країн з усього світу, які захищають свою національну безпеку, забороняючи використання ризикованих продавців, до яких немає довіри.
Майк Помпео

Рішення не впливатиме на можливість для китайської компанії продавати в Британії свої смартфони.

“Це було нелегке рішення, але правильне для мереж зв’язку Сполученого Королівства, для нашої національної безпеки і для нашої економіки зараз і, безумовно, на перспективу”, - сказав у парламенті міністр, який відповідає за цифрову галузь, Олівер Довден.

Міністр також визнав, що рішення уряду означатиме затримку запуску національної мережі зв’язку п'ятого покоління в Британії принаймні на рік, а можливо навіть на три роки.

Мобільний зв’язок 5G вже доступний у деяких британських містах, але ті можливості не покривають країну.

Раніше британський уряд дозволив Huawei брати обмежену участь у розбудові нових мереж зв’язку, але тепер позиція Лондона більш співзвучна зі США, де віддавна наголошували на загрозі китайської участі в мережах зв’язку західних країн.

Держсекретар США Майк Помпео заявив, що тепер Велика Британія «долучилася до щораз більшого списку країн з усього світу, які захищають свою національну безпеку, забороняючи використання ризикованих продавців, до яких немає довіри».

Серед причин кроку Лондона названо також наслідки нових американських санкцій у галузі мікропроцесорів.

Рішення уряду щодо Huawei схвалене на тлі загострення політичного протистояння Лондона з Пекіном через китайські дії у Гонконгу.

Провідні британські політики з урядової Консервативної партії вказують, що компанія Huawei підлягає законам Китаю, де комуністичний уряд може використовувати доступ до технологій у своїх цілях.

Китайський посол у Великій Британії заявив, що рішення Лондона «хибне і розчаровуюче».

Опозиційні британські лейбористи звинуватили уряд у плутанині, створеній урядовцями.

Європа під тиском

Агентство Reuters вказує, що тепер і інші країни Європи опинилися під більшим тиском намагань США вилучити Хуавей з мереж мобільного зв’язку наступного покоління.

У понеділок до Парижа прибув радник США з питань національної безпеки Роберт Обраєн, який упродовж трьох днів візиту мав також розмовляти з партнерами в Німеччині, Італії та Британії.

Вашингтон дав зрозуміти, що однією з тем на порядку денному розмов мали бути питання зв’язку п’ятого покоління.

У січні ЄС оприлюднив рекомендації 27 країнам організації, в яких сказано, що вони можуть «обмежити або виключити» ризикованих постачальників на зразок Huawei з важливих елементів своїх мереж зв’язку.

США віддавна закликали своїх європейських партнерів повністю відмовитися від участі Huawei у технічних можливостях, які можуть становити загрозу безпеці.

У низці європейських країн, зокрема у Швеції, Іспанії, Австрії та Угорщині Huawei залучена до існуючих мереж мобільного зв’язку 4G і до створення мереж 5G.

Керівник служби кібербезпеки Франції відкинув потребу повної заборони Huawei у нових мережах, а німецька компанія Дойче телеком, яка є найбільшим партнером Хуавей у Європі, виступила проти заборони будь-яких окремих постачальників.

Але, зауважує Reuters, від часу появи рекомендацій ЄС, міжнародна політична ситуація змінилася з огляду на поширення коронавірусу, вперше виявленого в Китаї, а також після запровадження нових китайських законів у Гонконгу та через випадки жорсткої дипломатії Пекіна, які обурили деякі уряди ЄС.

«Країни ЄС, як виглядає мають щораз більше сумнівів щодо Huawei», - сказав Reuters чільний європейських дипломат, якого агентство не називає.

Агентство доходить висновку, що багато буде залежати від позиції уряду Німеччини - найбільшої і економічно найвпливовішої країни Європейського Союзу.

Дивіться також: У Європі через коронавірус більше тиснуть на педалі

У Європі через коронавірус більше тиснуть на педалі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Всі новини дня

Американські військові експерти: цей етап війни в Україні завершиться звільненням всіх територій. Відео

Американські військові експерти: Україна стоїть на порозі третього етапу війни, який має завершитися звільненням всієї території України, включно з Кримом.

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео

Як реагує Захід на пошкодження газопроводів «Північного потоку»? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:54 0:00

Пошкодження газопроводів «Північного потоку» є результатом навмисних та безвідповідальних диверсійних дій - заява НАТО. З подробицями про це та реакцією Заходу – Богдан Цюпин з Лондона.

Сенатори США запропонували законопроект проти країн, які підтримають нелегальну анексію Росії. Відео

Сенатори США представили новий законопроект, який у разі схвалення автоматично позбавить американської підтримки ті країни, які визнають нелегальну анексію Росією українських територій.

Сенат США схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

Сенат Сполучених Штатів схвалив додаткове фінансування для України на суму в понад 12 мільярдів доларів. Як важливість додаткового фінансування для України прокоментували лідери демократів та республіканців у Сенаті – деталі.

Не допомагати Путіну. Чи заберуть іноземці свій бізнес з Росії через указ про мобілізацію? Відео

Мобілізація може підштовхнути іноземні компанії, які ще залишаються в Росії, закрити свій бізнес в країні. Про вихід іноземних інвесторів з Росії "Голос Америки" поговорив з аналітиками проекту «Бізнес для України» та Школи управління Єльського університету.

Більше

XS
SM
MD
LG