Спеціальні потреби

Актуально

Експерти вагаються з оцінками оголошення "малого альянсу" України, Польщі та Великої Британії і очікують на офіційні дані

На Фото: Міністр закордонних справ України Кулеба

Чи передбачає оголошений у Києві альянс із Польщею та Великою Британією безпекові гарантії Україні з боку країн-членів НАТО? Це питання провідне для міжнародних оглядачів, експертів, які коментують оголошення. Поки це питання лишається без відповіді з боку сторін альянсу.

"Хотілося би дізнатись деталі", - твітує сьогодні колишній посол США у Росії Майкл Макфол.

"Угода між Великою Британією-Україною-Польщею, оголошення якої очікується, імовірно є рішенням спрямованим на співпрацю подібним до Веймарського (Франція-Німеччина-Польща), Люблінського (Литва-Польща-Україна) "трикутників" радше ніж формальним альянсом. Між тим, я чекатиму подробиць", - пише колишній координатор санкцій у Держдепі США Даніел Фрід, нині експерт дослідницького центру Atlantic Council.

"... не можу уявити, щоб Польща або Велика Британія ризикували своїми військовими у разі вторгнення Росії", - твітує американський політолог Ян Бреммер.

У вівторок міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Україна планує створити новий "малий альянс" із Польщею та Великою Британією. Про це повідомляє "Радіо Свобода". Офіційно про створення нового формату буде заявлено пізніше.

Кулеба, як видається, вказав на безпековий та економічний вимір альянсу.

"Нагадаю: суть в тому, що ми не можемо чекати безпеки та процвітання десь у майбутньому, коли станемо членами ЄС і НАТО. Вони потрібні нам вже сьогодні", – пояснив міністр.

"Варшава, Київ і Лондон мають не лише реалістичне усвідомлення безпекових загроз Європі та стратегію протидії викликам з боку Росії, але і великий потенціал тристоронньої співпраці в галузях торгівлі, інвестицій, енергетики, зокрема відновлюваної", – також сказав голова МЗС.

Даніель Шеліговський, дослідник Польського інституту міжнародних справ наголошує, що майбутній альянс не буде оборонним.

"Зверніть увагу, що це не буде оборонним пактом, як про це повідомляють деякі західні ЗМІ. "Стратегія малих альянсів" це ярлик під яким Україна розвиває багатосторонню співпрацю (включно із Люблінським трикутником", - твітує Шеліговський.

Між тим для частини оглядачів саме можливий безпековий аспект альянсу є найважливішим.

"Це звучить як членство у НАТО без членства, але залежатиме від присутності еквіваленту статті 5-ї [НАТО]. Небезпечно", - твітує оглядач-міжнародник Леонід Рагозін.

"Не переконаний, що безпекові гарантії будуть такими ж залізними як НАТО", - пише онлайн дослідник британського аналітичного центру RUSI Семюель Рамані, - "У підготовці фінального документу необхідно дуже багато ретельно продумати.

Як вказує "Радіо Свобода", президент України Володимир Зеленський анонсував «новий формат політичної співпраці між Україною, Британією та Польщею» під час виступу у Верховній Раді 1 лютого.

У статті використано матеріали "Радіо Свобода".

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG