Спеціальні потреби

Актуально

Західні коментатори виборчої кампанії в Україні про тягар олігархів та політиків минулого

Марш "За українське майбутнє без олігархів" у Києві 3 квітня 2018р.

Західні коментатори погоджуються, що в Україні фактично стартувала виборча кампанія й намагаються аналізувати політичний ландшафт і перспективи.

На користь Росії грає також живуча влада і вплив олігархів, бо вони хочуть зберегти свої феодальні володіння та перешкодити реформам...

Джуді Демпсі, співробітниця аналітичного центру Carnegie Europe у Берліні, зауважує після нещодавніх відвідин Києва, що попри війну і втрати на Донбасі, найбільше в Україні вона чула про стурбованість корупцією та низьким рівнем життя.

Вона вважає, що ті українські претенденти на президентську посаду, які вже виявили бажання змагатися, не демонструють здатність виконати надзвичайно важке завдання: “довести до результату започатковані зміни в країні, де досі панують олігархи”.

“Так, війна на Донбасі несе людські й фінансові втрати і виснажує. Цей конфлікт відволікає увагу на користь Росії. І Росія посилить інформаційну війну в Україні разом з розгортанням виборчої кампанії”, - застерігає Демпсі у своїй статті.

Демпсі теж наголошує, що “на користь Росії грає також живуча влада і вплив олігархів, бо вони хочуть зберегти свої феодальні володіння та перешкодити реформам, що обмежували б їхню владу”.

На думку аналітика позитивним може бути вплив МВФ, який вперто вимагає від президента Порошенка конкретних кроків у боротьбі з корупцією, зокрема створення спеціального антикорупційного суду, як передумови надання фінансової підтримки.

Демпсі зауважує, що ЗМІ в Україні поділені між олігархами такими як Дмитро Фірташ, Ринат Ахметов, Ігор Коломойський, а інші медійні ресурси контролюють прихильники президента Порошенка, тому на її думку не варто розраховувати на справедливе й незалежне висвітлення виборів.

Тарас Кузьо роздуми про побачене у Києві нещодавно виклав у New Eastern Europe.

Він зосередився на критиці двох ветеранів української політики: Юлії Тимошенко та Анатолія Гриценка.

Кузьо вважає, що у виступах провідних потенційних кандидатів на президентство під час конференції YES у Києві він почув чистий популізм, бо вони, мовляв, критикували владу, але не подавали альтернатив.

“Тимошенко і Гриценко, які в опитуваннях посідають місця у першій трійці, мали чудову нагоду виголосити професійні промови з чіткою критикою та альтернативними планами, що показали би їх європейськими політиками. Вони обидвоє провалили цю нагоду і показали себе частиною минулого України з популізмом і відсутністю планів та із потенційними загрозами демократії України - зовсім не проєвропейськими”, - завершує статтю Тарас Кузьо.

Колишній американський дипломат, а тепер - політолог, який стежить за українськими справами Майкл Макфол, відвідавши Київ в той час що й Демпсі, налаштувався більш оптимістично.

Як колишній посол США у Москві Макфол в інтерв’ю українській станції Hromadske International спочатку повторив, що не підтримує жодного з кандидатів, чи політичних партій і не хоче втручатися у внутрішні справи.

Але він назвав позитивною ознакою української демократії міцність громадянського суспільства включно з незалежними ЗМІ і підкреслює, що зараз ніхто не може впевнено назвати ім’я наступного президента України.

“Змагання - колюч до демократії. Нема змагання - нема демократії”, - наголошує Макфол.

Дивіться також: Королівське правосуддя: Чому саме у Лондоні судяться і Україна, і її громадяни

Королівське правосуддя: Чому саме у Лондоні судяться і Україна, і її громадяни. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:43 0:00

Всі новини дня

США кажуть, що не сприяють, але й не заважають українцям завдавати ударів у Росії

Держсекретар США Ентоні Блінкен закликав пам’ятати, що України обороняється від російської агресії, і що інші держави допомагають українцям у цьому.

На тлі повідомлень про низку вибухів на військових об’єктах на території Росії, що, як припускають, могли бути здійснені українцями, чільні представники американського уряду відмежувалися від тих інцидентів, але при цьому наголосили, що Україна воює, захищаючись від російської агресії, а тому має підтримку США та інших країн.

Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії.
Ентоні Блінкен

В перший тиждень грудня в Росії повідомили, що принаймні три російські авіабази були вражені, як було сказано дронами - безпілотними літальними апаратами начиненими вибухівкою.

Згадані бази в Курській та Рязанській області та аеродром в Саратовській області, звідки злітають російські бомбардувальники з крилатими ракетами для здійснення ракетних обстрілів України, що тривають з 24 лютого.

Російська сторона каже, що загинули кілька осіб і пошкоджені літаки.

Україна офіційно не взяла на себе відповідальність за ті вибухи, але західні коментатори назвали інциденти вже не першою ознакою здатності українців завдавати удари на далеких відстанях.

Події знову привертають увагу до того, яку зброю має українська армія, і яку допомогу надають Україні інші держави.

Заявляючи про повну підтримку України, західні країни не постачають українцям певні види зброї, зокрема ракети далекого радіусу дії, бойову авіацію чи танки західного виробництва, хоча Київ неодноразово закликав надати таку зброю.

На Заході неодноразово заявляли, що насамперед хочуть надати таку зброю і техніку, яку українська армія може використовувати якомога швидше, а також наголошували, що намагаються уникнути розширення конфлікту чи кроків, які могли б розглядатися як участь у ньому.

Державний секретар США Ентоні Блінкен, відповідаючи на запитання журналістів у Вашингтоні 6 грудня, зауважив, що Росія використовує зиму у якості зброї і цілеспрямовано «удар за ударом» намагається зруйнувати цивільну інфраструктуру України, яка забезпечує людей теплом, водою та електрикою.

«Ми ні заохочували, ні сприяли ударам українців всередині Росії, але важливо розуміти, що українці щодня живуть в умовах триваючої російської агресії проти їхньої країни, і ми разом з багатьма партнерами у світі твердо налаштовані зробити так, щоб вони мали в руках спорядження потрібне їм для самооборони, щоб боронити свою територію, щоб захищати свою свободу», - сказав Ентоні Блінкен.

Під час цієї ж прес конференції американський міністр оборони Ллойд Остін відкинув припущення, що США намагаються чинити перешкоди українським намаганням розробляти власну зброю далекого радіусу дії.

«Чи США працюють над тим, щоб не допустити розробок Україною її власних можливостей завдавати удари на далеких відстанях? Коротка відповідь - ні. Ми зовсім цього не робимо. Як ви бачите, ми витратили понад 19 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні. На додаток до цього ми залучили також і союзників до надання безпекової допомоги», - сказав міністр.

Дивіться також:

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео

Заява США на засіданні Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:39 0:00

Pосійська війна в Україні призвела до найбільшої міграційної кризи з часу Другої світової війни, а також призводить до загострення проблем голоду у світі. Про це під час спеціального засідання Ради Безпеки ООН з питань гуманітарної ситуації в Україні заявила представниця США.

Які кроки робить влада України, щоб унеможливити корупцію під час відновлення країни? Відео

Захід пообіцяв виділяти величезні гроші на відбудову України. Логічно лунають побоювання, що буде зростати корупція. Про те, які кроки робить влада, щоб унеможливити зловживання під час відновлення країни - дивіться у інтерв'ю із представницею Transparency International Ukraine Катериною Риженко

Головний тренер ФК «Шахтар» Ігор Йовічевіч – про футбол, війну та українських воїнів. Відео

Дякує Збройним Силам України за те, що дозволяють робити улюблену справу. Налаштовує своїх гравців битися на футбольному полі, як воїни на полі бою. Любить і співає український гімн, вільно володіє українською сам, і навчив дітей.

Українська музика в американській культурі: концерт до 100-річчя "Щедрика" у Нью-Йорку. Відео

Концерт до 100-річчя першого виконання щедрика на сцені Carnegie Hall.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG