Спеціальні потреби

Актуально

З євроінтеграцією України “відбувається розворот”, вважає Іванна Климпуш-Цинцадзе

Іванна Климпуш-Цинцадзе, депутат Верховної Ради від партії “Європейська Солідарність”. 2016-2019 р. була віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції

Голова комітету українського парламенту з питань інтеграції з Європейським Союзом Іванна Климпуш-Цинцадзе каже, що дії та заяви представників влади свідчать про зміну зовнішньополітичного курсу України і те, що вона назвала "реваншем" антидемократичних сил.

Українські керівники і зокрема президент Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Олексій Гончарук запевняють, що зближення України з Європою незмінне.

Іванна Климпуш-Цинцадзе, зараз депутат Верховної Ради від опозиційної партії “Європейська Солідарність”, з 2016 до 2019 року була віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

У розмові з “Голосом Америки” вона повторила своє застереження про небезпеку “реваншу” після того, як голова парламентської фракції урядової партії “Слуга Народу” Давид Арахамія заявив, що Україні краще тимчасово відмовитися від процесу гармонізації законів і стандартів з Європейським Союзом.

Давид Арахамія під час дискусії на економічному форумі у Давосі минулого тижня заявив, що для приваблення бізнесу Україні потрібне “особливе місце зараз, допоки ми станемо сильнішими, і тоді ми зможемо синхронізувати”.

Останні там п'ять років було зрозуміло, куди ми рухаємося. Ні в кого не виникало питань.
Іванна Климпуш-Цинцадзе

Климпуш-Цинцадзе також розкритикувала нещодавнє оголошення чинного віце-прем’єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитра Кулеби про те, що Україна відмовилася від ідеї створення митного союзу з Євросоюзом.

Вона підкреслила, що приготування України до вступу у митний союз ЄС є частиною наближення до членства у Євросоюзі, хоча визнала, що зарано говорити про негайне українське членство у європейському митному союзі.

“Проблема в тому, що ми кожен день маємо розбиратися з тим, що вони мали на увазі. Мені здається, що останні там п'ять років було зрозуміло, куди ми рухаємося. Ні в кого не виникало питань. Ніхто з Кабінету Міністрів чи з очільників політичних партій, які були в коаліції, ні президент України не дозволяли собі таких висловів”, - сказала депутат.

Приєднуючись до інших критичних щодо української влади голосів, Іванна Климпуш-Цинцадзе заявила, що її турбують також законодавчі ініціативи президентської партії у Верховній раді.

Розворот також видний в діях влади з точки зору захисту національної безпеки України. Така собі повзуча капітуляція і реванш.
Іванна Климпуш-Цинцадзе

Згідно з її оцінками Київ просувається у виконанні економічно частини угоди про асоціацію та вільний ринок з Євросоюзом, але, каже вона, є велика кількість законопроектів і законів, які віддаляють Україну від Європи.

“На розгляді у Верховній Раді і в ухваленому вигляді та підписана президентом є велика кількість законопроектів і законів, які, на жаль, де факто порушують політичну частину угод, які знищують баланс стримувань і противаг між різними гілками влади: законодавчою, виконавчою і судовою; які знищують цивільний контроль над правоохоронними структурами, знищують парламентаризм в Україні, які знищують судову гілку влади в Україні. От і зараз є ініціативи, які за умови ухвалення знищать можливість захисту свободи слова й прав людей на правосуддя”, - сказала депутат.

Вказавши також на недавні призначення на чільні посади осіб, близьких у минулому до адміністрації Віктора Януковича, і на зовнішньополітичні кроки влади, Іванна Климпуш-Цинцадзе звинуватила теперішню адміністрацію у зміні політичного курсу України.

“Відбувається розворот. Цей розворот також видний в діях влади з точки зору захисту національної безпеки України. Така собі повзуча капітуляція і реванш - це те, що сьогодні відбувається в Україні”, - заявила Климпуш-Цинцадзе.

Вона висловила стурбованість, що оскільки зміна курсу здіснюється “по невеликому шматочку, то суспільство не встигає реагувати і не усвідомлює того, що насправді відбувається”.

Дивіться також: Українська піаністка здобула найпрестижнішу музичну нагороду Греммі​

Українська піаністка здобула найпрестижнішу музичну нагороду Греммі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:36 0:00

Всі новини дня

Канада надасть Україні $11 млн на розмінування

Залишки від російських снарядів, зібрані українськими саперами, у Харкові. 29 листопада 2022. REUTERS/Vitalii Hnidyi

Канада надасть Україні фінансування для розмінування територій. 15 мільйонів канадських доларів (11 мільйонів доларів США) буде виділено для закупівлі обладнання для виявлення та знешкодження наземних мін та боєприпасів, що не розірвалися.

"Українська влада зараз оцінює, що міни виявлені на 30% території країни", - сказала міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Канада уже надає спецзахист для саперів, а також фінансує передові системи розмінування з дистанційним керуванням для очищення великих територій, наприклад сільськогосподарських угідь.

У серпні Державний департамент США схвалив допомогу на суму 89 мільйонів доларів, щоб допомогти Україні оснастити та навчити 100 команд з розмінування та знешкодження боєприпасів, що не розірвалися.

"Ми ніколи не похитнулися у нашій відданості світу, вільному від мін", - написала Жолі у Twitter, нагадавши про 25-ту річницю Оттавської конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництво і передачу протипіхотних мін та про їхнє знищення.

Раніше про домовленість щодо збільшення допомоги Канади у розмінуванні українських територій повідомляв міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

У статті використано матеріали Reuters

ЄС і США хочуть уникнути торговельної війни довкола субсидування «зелених» технологій

Емануель Макрон після переговорів з Джо Байденом сказав, що дискусії у Вашингтоні зокрема торкалися можливих негативних наслідків американського «Закону про зниження інфляції» для Європи і висловив упевненість, що проблеми будуть подолані. 1 грудня 2022 р.

Чільні представники Європейського Союзу і Сполучених Штатів Америки кажуть, що готові працювати над тим, аби уникнути проблем у торгівлі між партнерами внаслідок економічної політики, яка впливає на умови промислової конкуренції.

Я ніколи не мав намірів виключити ти, хто з нами конкурує. Таких намірів не було.
Джо Байден

Йдеться про масштабні пропозиції уряду президента Джо Байдена відповідно до ухваленого Конгресом у серпні, «Закону про зниження інфляції» (Inflation Reduction Act «IRA»).

Акт передбачає податкові та інші заохочення на $430 мільярдів, що мали б сприяти розвитку галузей для збереження довкілля, а також можливість зменшення цін для американців.

Європейці стурбовані тим, що фінансові стимули створять переваги для американських підприємств і несправедливо знизять конкурентоспроможність європейських.

«Є ризик, що IRA може призвести до несправедливої конкуренції, може закрити ринки і зруйнувати ті ланцюги постачання, які вже зазнали випробувань КОВІДом», - сказала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн цього тижня в Бельгії.

Урсула фон дер Ляєн звернула увагу на гасло «Купуй американське!», яке в основі цієї ініціативи США, і на те, що вони назвала «податковими знижками, які можуть призвести до дискримінації», а також «субсидіями виробникам, що можуть призвести до перегонів у субсидіях».

«Дозвольте мені заявити чітко: конкуренція - це добре. Вона підштовхує нововведення, посилює ефективність і забезпечує просування вперед, і таким чином знижує вартість чистих технологій. Конкуренція між Європою і Сполученими Штатами може підштовхнути промисловість і там, і там до покращення, оновлення і швидших перетворень», - підкреслила президентка Єврокомісії, зауваживши, що «ми не лише створимо добре оплачувані робочі місця у Європі та США, але ми також знизимо глобальні ціни чистих енергетичних технологій».

Слабка Європа… не відповідає інтересам американської адміністрації.
Еммануель Макрон

Але вона наголосила, що це можливо лише при конкуренції «на рівних умовах» і закликала працювати зі США, а також «змінити наші власні правила, щоб сприяти інвестиціям» в переході економіки Європи на чисті технології.

Ці питання були порушені під час державного візиту французького президента Емануеля Макрона до США на початку грудня.

Макрон сказав в інтерв’ю американському телеканалу CBC News, що американські субсидії «вбивчі», для європейських галузей, бо вони «в 2-3 рази вищі ніж у Європі».

Французький президент наголосив, що особливо в умовах російської війни в Україні «слабка Європа… не відповідає інтересам американської адміністрації і навіть американського суспільства».

Американський президент Джо Байден погодився з можливістю «поправок», які б знизили загрозу дискримінації.

«Я ніколи не мав намірів виключити ти, хто з нами конкурує. Таких намірів не було», - сказав Байден.

Еммануель Макрон сказав, що його переговори з Байденом підтвердили повну тотожність позиції «щодо української ситуації», і що розмови про IRA були «дуже плідні й глибокі».

«Ми подолаємо їх (побічні наслідки IRA)», - заявив французький лідер.

Дивіться також:

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Український «Щедрик» знову пролунав у легендарному концертному залі «Карнегі Гол» у Нью-Йорку. Відео

Український «Щедрик» пролунав на сцені одного з найпрестижніших концертзалів світу Карнегі Гол у Нью-Йорку. За 100 років після того, як його вперше представили американській публіці у цьому ж залі.

У Молдові виявили уламки ракети після масових ракетних обстрілів України 5 грудня  

Прапор Молдови

У Молдові виявили уламки ракети, яка впала неподалік від кордону з Україною.

Про це повідомило Міністерство внутрішних справ Молдови. За повідомленням, ракета впала в районі міста Бричани.

"Нещодавно поблизу біля міста Бричани, у фруктовому саду, виявили ракету. Вибухонебезпечний предмет виявив патруль прикордонної поліції, який через сьогоднішні російські бомбардування посилив свою пильність", - мовиться у повідомленні МВС Молдови.

У зв'язку з нанесеними в понеділок масовими російськими ракетними ударами по Україні молдовські прикордонники та правоохоронці посилили заходи безпеки та патрулювання прикордонних районів.

Поблизу місця виявлення уламків ракети працюють служби МВС Молдови. Офіційний Кишинів поки не прокоментував інцидент.

Речник МЗС України Олег Ніколенко на своїй сторінці Фейсбук заявив: “Це в черговий раз доводить, що російський ракетний терор несе величезні загрози не тільки безпеці України, але і безпеці сусідніх країн. Україна повинна якомога швидше отримати сучасні системи протиракетної та протиповітряної оборони, які будуть рятувати життя людей, захищати критичну інфраструктуру та робити неможливими подальші ракетні обстріли зі сторони РФ.

Через російські ракетні удари по Україні Молдова переживає також перебої з електропостачанням.

Раніше, 31 жовтня, Молдова також заявляла про виявлення уламків ракети в одному з сіл на півночі країни.

15 листопада у Польщі двоє людей загинули після того, як снаряд влучив по території зерносховища в Пшеводові, неподалік кордону з Україною.

Нові ракетні удари по Україні: як реагують у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео

Що означає обмеження цін на російську нафту: пояснює аналітик Едвард Чоу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:35 0:00

Віднині вступає в силу європейське ембарго на торгівлю російською нафтою морем, а також ліміт ціни, яку ввели Група Семи, ЄС та Австралія. Що це означає?

Більше

XS
SM
MD
LG