Спеціальні потреби

Важливе місце України на ринку експорту зерна у світі


Україна може вже цього року стати другим у світі експортером зерна. Першість на цьому ринку утримують Сполучені Штати. Українські аграрії розраховують на збільшення доходів і в майбутньому – кліматичні умови поки що дають підстави для оптимістичних прогнозів. Однак чи будуть позитивні зміни в інвестиційному кліматі?

Цього року Україна може суттєво збільшити продаж зерна за кордон. В уряді очікують відправити на експорт до 34 мільйонів тонн – більше ніж половину вирощеного врожаю. На фоні проблем українських металургів локомотивом економіки поступово стає сільське господарство.

Говорить Володимир Клименко з Української зернової асоціації:

«Ніяких складнощів з експортом немає. Контракти є. Програму цього року ми виконаємо, і я думаю, що вийдемо на друге місце в світі за експортом зерна. В цьому році ми поставимо рекорд».

Рекордного врожаю очікують і наступного маркетингового року. Політичні події в країні не завадили аграріям. Посприяла збереженню посівів і тепла зима. А ось корупція і зарегульованість ринку поки що стримують розвиток. Аграрії скаржаться – близько одного мільярда доларів на рік витрачають на хабарі і непотрібні дозволи. Західні інвестори очікують від держави прозорішої політики і викорінення тіньових схем.

Таку думку висловив Морґан Вільямс з Українсько-американської бізнес-ради:

«Ми б хотіли, щоб новий уряд по новому поглянув на аграрний сектор, на його потенціал. Потрібні надзусилля, щоб усунути всі перешкоди для розвитку цієї галузі».
Ніяких складнощів з експортом немає. Контракти є. Програму цього року ми виконаємо, і я думаю, що вийдемо на друге місце в світі за експортом зерна. В цьому році ми поставимо рекорд.
Володимир Клименко
Найбільше нарікань до непрозорості ринку землі і експортних правил. Міністерство декларує готовність йти назустріч підприємцям.

Міністр аграрної політики Ігор Швайка:

«У нас є в програмі скасування зайвих і надмірних обмежень для ведення бізнесу – це першочергові плани».

Країни Заходу готові підтримувати реформування українського аграрного сектору. Ділитися як технологіями, так і надавати фінансові ресурси.

Говорить аташе з питань сільського господарства посольства США у Києві Рендалл Гаґер:

«Ми бачимо величезний потенціал української аграрної галузі. Вона має багато виробничих потужностей, людський капітал. І ми розраховуємо, що Україна відіграватиме величезну роль у продовольчій безпеці в світі».

З першого травня аграрна продукція з України отримає полегшений доступ до європейського ринку. ЄС тимчасово скасував мита на українські товари. Сільгоспвиробники вже почали переорієнтовуватися на західних споживачів.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG