Спеціальні потреби

Важливе місце України на ринку експорту зерна у світі


Україна може вже цього року стати другим у світі експортером зерна. Першість на цьому ринку утримують Сполучені Штати. Українські аграрії розраховують на збільшення доходів і в майбутньому – кліматичні умови поки що дають підстави для оптимістичних прогнозів. Однак чи будуть позитивні зміни в інвестиційному кліматі?

Цього року Україна може суттєво збільшити продаж зерна за кордон. В уряді очікують відправити на експорт до 34 мільйонів тонн – більше ніж половину вирощеного врожаю. На фоні проблем українських металургів локомотивом економіки поступово стає сільське господарство.

Говорить Володимир Клименко з Української зернової асоціації:

«Ніяких складнощів з експортом немає. Контракти є. Програму цього року ми виконаємо, і я думаю, що вийдемо на друге місце в світі за експортом зерна. В цьому році ми поставимо рекорд».

Рекордного врожаю очікують і наступного маркетингового року. Політичні події в країні не завадили аграріям. Посприяла збереженню посівів і тепла зима. А ось корупція і зарегульованість ринку поки що стримують розвиток. Аграрії скаржаться – близько одного мільярда доларів на рік витрачають на хабарі і непотрібні дозволи. Західні інвестори очікують від держави прозорішої політики і викорінення тіньових схем.

Таку думку висловив Морґан Вільямс з Українсько-американської бізнес-ради:

«Ми б хотіли, щоб новий уряд по новому поглянув на аграрний сектор, на його потенціал. Потрібні надзусилля, щоб усунути всі перешкоди для розвитку цієї галузі».
Ніяких складнощів з експортом немає. Контракти є. Програму цього року ми виконаємо, і я думаю, що вийдемо на друге місце в світі за експортом зерна. В цьому році ми поставимо рекорд.
Володимир Клименко
Найбільше нарікань до непрозорості ринку землі і експортних правил. Міністерство декларує готовність йти назустріч підприємцям.

Міністр аграрної політики Ігор Швайка:

«У нас є в програмі скасування зайвих і надмірних обмежень для ведення бізнесу – це першочергові плани».

Країни Заходу готові підтримувати реформування українського аграрного сектору. Ділитися як технологіями, так і надавати фінансові ресурси.

Говорить аташе з питань сільського господарства посольства США у Києві Рендалл Гаґер:

«Ми бачимо величезний потенціал української аграрної галузі. Вона має багато виробничих потужностей, людський капітал. І ми розраховуємо, що Україна відіграватиме величезну роль у продовольчій безпеці в світі».

З першого травня аграрна продукція з України отримає полегшений доступ до європейського ринку. ЄС тимчасово скасував мита на українські товари. Сільгоспвиробники вже почали переорієнтовуватися на західних споживачів.

Показати коментарі (2)

Цей форум було закрито
XS
SM
MD
LG