Спеціальні потреби

Актуально

Генсек ООН закликав до сильніших кроків для подолання голоду у світі

На фото: Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш, на зустрічі Радбезу ООН

Відзначаючи Всесвітній день продовольства, Організація Об’єднаних Націй попередила, що світ зазнає поразки у боротьбі з голодом, і закликала вживати заходів для покращення продовольчої безпеки найвразливіших людей світу.

У своєму посланні з нагоди Всесвітнього дня продовольства генсек Організації Об'єднаних Націй Антоніу Гутерріш закликав до рішучих дій та інвестицій у зміцнення місцевих продовольчих систем.

Його заява пролунала у час, коли майже мільярду людей у всьому світі не вистачає їжі. Організація Об’єднаних Націй попереджає, що голод зростає у всьому світі через конфлікти, вимушене переселення людей, зміни клімату та економічні наслідки пандемії COVID-19. Серед найбільш вразливих - біженці та вимушені переселенці.

ООН визнає, що її мета щодо ліквідації світового голоду до 2030 року, швидше за все, не буде досягнута.

Гутерріш каже, що майже 40% населення світу, 3 мільярди людей, не можуть дозволити собі здорове харчування. За його словами, це спричиняє поширення недостатнього харчування, яке набуває форм недоїдання та ожиріння у всьому світі.

"Внаслідок пандемії ще 140 мільйонів людей не в змозі отримати доступ до необхідної їжі. У той же час, те, як ми виробляємо, споживаємо та марнуємо продукти харчування негативно впливає на нашу планету. Це призводить до небаченого тиску на наші природні ресурси, клімат та природне середовище - і обходиться нам у трильйони доларів на рік ", - сказав Гутерріш.

Всесвітній день продовольства позначає річницю заснування Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, яка була створена 16 жовтня 1945 року в Квебеку, Канада. Старший керівник програми у Женеві Патрік Жаксон каже, що понад 150 країн щороку проводять спеціальні заходи з нагоди цього дня.

Він каже, що цьогоріч тема дня - заклик до трансформації агропродовольчих систем, щоб забезпечити людей достатньою кількістю доступної та поживної їжі.

«З постійно зростаючим населенням, яке, як очікується, досягне 10 мільярдів до 2050 року, нам потрібно годувати світ і плекати планету. Йдеться не лише про реагування на надзвичайні ситуації, йдеться про формування довгострокової стійкості та зміну способу виробництва та споживання їжі», -сказав Жаксон.

Продовольча та сільськогосподарська організація ООН рекомендує розробку різноманітних сільськогосподарських систем, які, за її словами, більш пристосовані до зміни клімату та інших потрясінь.

Дивіться також: Марки та конверти: син українських емігрантів розповідає американцям про історію України у незвичний спосіб

Всі новини дня

ЄС погодив восьмий пакет санкцій проти РФ

Belgium, Brussels, EU Flag

Євросоюз погодив восьмий пакет санкцій проти проти Росії через агресію проти України і влаштовані Кремлем на окупованих українських територіях псевдореферендуми про приєднання до РФ.

«Комісія вітає ухвалення Радою восьмого пакета суворих санкцій проти Росії за її агресію проти України. Цей пакет, який був тісно погоджений із нашими міжнародними партнерами, є відповіддю на ескалацію і незаконну війну Росії проти України, що триває, зокрема шляхом незаконної анексії української території на основі фіктивних «референдумів», мобілізації додаткових військ та відкритих ядерних погроз», – йдеться у повідомленні Єврокомісії.

У пакет санкцій потрапила заборона на транспортування нафти вище за встановлену стелю цін, обмеження на імпорт сталевої продукції, деяких видів пластмас та хімікатів. Росіянам буде заборонено користуватися європейськими криптогаманцями. Європейським компаніям забороняється надавати Росії IT- та юридичні послуги, розробляти архітектурні та інжинірингові проєкти, йдеться на сайті Ради Європи.

У Росію буде заборонено експорт цивільної зброї та військового транспорту та розширеного списку продукції, що використовується в авіаційній галузі.

Зазначається, що санкції позбавляють російську армію та її постачальників додаткових конкретних товарів та обладнання, які необхідні для ведення війни на території України. Пакет також закладає основу необхідної правової бази реалізації обмеження ціни на нафту, передбаченого G7.

Єврокомісія 28 вересня запропонувала новий пакет санкцій проти Росії через проведені нею псевдореферендуми на окупованих українських територіях.

Перший саміт Європейської політичної спільноти, в якій нема місця Росії Путіна

Жозеп Боррель

Представники 44 країн Європи зібралися у Празі на перший саміт Європейської політичної спільноти - нового об'єднання практично усіх держав Європи, крім Росії.

Український президент Володимир Зеленський братиме участь у саміті з допомогою відеозв’язку.

Неможливо уявити новий порядок безпеки, або мирну архітектуру в Європі, частиною якої могла би бути Росія Путіна...

Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки Жозеп Боррель назвав ідею Європейської політичної спільноти (ЄПС) одним з наслідків війни Росії проти України і частиною «переосмислення і реформування ширшого європейського порядку понад роботою ЄС і НАТО».

Боррель наголосив, що «Росія залишається географічним сусідом і членом міжнародної системи, але зараз європейці вимушені будувати Європейську політичну спільноту без путінської Росії».

«У найближчому майбутньому і можливо допоки Путін залишається при владі неможливо уявити новий порядок безпеки, або мирну архітектуру в Європі, частиною якої могла би бути Росія Путіна, яка поважала б спільні принципи», - сказав посадовець напередодні саміту.

Жозеп Боррель окремо застеріг, що «ЄПС не може бути альтернативою для розширення ЄС (тобто ерзацом, або заміною повного членства в ЄС)».

23 червня Європейський Союз офіційно надав Україні статус кандидата на членство в ЄС, але в той час як лунають різні оцінки щодо тривалості процесу вступу, українські лідери наголошують, що вони проти затягування.

Ідея Макрона

Пропонуючи Європейську політичну спільноту, президент Франції Еммануель Макрон у травні цього року заявив, що російська війна проти України, на тлі прагнень українців і таких країн як Молдова та Грузія приєднатися до Європейського Союзу підштовхує до «потреби переосмислити географію та організацію нашого континенту».

За його словами «та нова європейська організація дозволила б демократичним європейським державам, які поділяють наші спільні цінності, знайти новий простір для політичного співробітництва і співпраці в галузі безпеки, енергетики, транспорту, інвестицій, інфраструктури і вільного пересування людей, особливо нашої молоді».

Макрон тоді вважав за потрібне наголосити, що «приєднання до неї не обов’язково виключало б майбутній вступ в Європейський Союз», ймовірно маючи на увазі Україну, а також додав, що та спільнота «не була б з закрита для тих, хто вийшов з ЄС», вказуючи, очевидно, на Велику Британію.

Участь Британії

У той час як колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон, зробивши вихід з ЄС своїм принциповим досягненням, демонстративно уникав участі в зібраннях, влаштованих Євросоюзом, його наступниця на посаді Ліз Трас поїхала на саміт ЄПС у Празі.

Напередодні вона заявила, що головним своїм завданням бачить «зміцнення підтримки України та активізацію колективних дій щодо енергетичної безпеки, міграції та втілення пріоритетів Великої Британії».

«Європа постала перед своєю найбільшою кризою з часів Другої Світової війни. І ми подолали її згуртовано і рішуче… Нам треба і надалі стояти твердо, щоб забезпечити перемогу України у цій війні, а також, щоб дати раду стратегічним викликам, які ця війна виявила», - йдеться в офіційній заяві від імені Ліз Трас.

Дивіться також:

Як війна вплинула на українську економіку та що потрібно для її відновлення. Відео

За прогнозами Світового банку, економіка України цьогоріч впаде на 35%. Ірина Соломко дослідила, як війна вплинула на українську економіку, і скільки часу та грошей потрібно на її відновлення.

Притулок для українських біженців в Каліфорнії: історії переселенців. Відео

Притулок для українських біженців в Каліфорнії: історії переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:25 0:00

Для вимушених переселенців з України у каліфорнійському окрузі Оранж організували спеціальний притулок. Про те, як там живуть родини із Запоріжжя, Слов'янська, Києва та Криму дізнавалась Христина Шевченко.

Реакції учасників Варшавського безпекового форуму на військові успіхи України. Відео

Які оцінки ходу війни дають учасники Варшавського безпекового форуму, що пропонують робити, аби запобігти потенційній ядерній загрозі від Росії – подробиці від Мирослави Гонгадзе, яка стежила за усіма головними подіями Безпекового форуму у Варшаві.

Більше

XS
SM
MD
LG